Gaint Glory 2 almayı düşünüyorum Tavsiye ve Önerileri bekliyorum.

Alp EREN

Üye
Tepki
1
Ebubekir kardeşim tam istediğim gibi bilgilendirme yapmış kafamdaki bir soruyu şimdiden %30-40 gibi bi paydasını sıfırlafı ona çok teşekkür ediyorum.

Diğer forum kolik arkadaşlarımızda ebübekirin bilgilendirmesi gibi bilgi paylaşımı yapması beni çok sevindirecek ve rahatlatacak çok Sağolun yardımlarınıza beni aydınlatıyorsunuz.

Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Alp EREN
Direk iletişime gecebılıcegınız bır kac kısı buldum .Bırısı İstanbulda ikamet edıyor dıgerı ıse Yalova da. (link) ve Turkıye de bır den fazla dagdan ınıs yapan (Agrı Dagı dahıl )(link) Genel olarak Downhıll bısıkletı hakkında bılgı edınmek ıcın de bu konu var: (link)

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
Downhill ya da freeride ile uğraşmak için nasıl bir bisiklet almalıyım diye bir soru ile gelmeniz bence büyük yanlış. Böyle bir aşamaya geçmen için birkaç gömlek altında ve değişik tarzlarda bisikletler kullanmış olman gerekiyor.
Ha yardımcı olacak arkadaşlarda tavsiye vermiş bende vereyim biraz;
birinci saçmalık bi sayfa önde bir yorum okudum Downhill ya da freeride bir bisiklete gidon dan ayarlı seatpost(sele borusu) takılmaz:D
Eğer bir downnhill bisiklet alcaksan günümüzde 2015 itibari ile downhill bisikletlerle de freeride yapılabiliyor, artık çoğu 2015 downhill bike 27,5
Sürüş tarzını belirlemen gerekiyor, ama nasıl bir bisiklet almalıyım diye bir soruyla gelen biri için bunu belirlemekte çok zor.
Freeride bir bisikletin wheelbase mesafesi kısa olur, downhilin ise uzun olur(bu ingilizce tabirlere bakarsın.)
Bakman gereken en önemli şey ağırlık, dahasonra whellbase ve reach mesafesi
ikinci seçim şartın süspansiyonların bağlantı pivotlarının çalışma prensipleri(Single pivot scott voltage fr de, yada trek sessionda ki technic detaylara bak)
Daha fazla detay isteyenle görüşürüm:)

Tepki
26
Öncelikle Kerem İldeş arkadaşıma katılıyorum. Giant Glory kullanıcısıyım aynı zamanda. Downhill ile daha önceden ilgilenmediysen eğer, altyapının olması şart street dirtjump gibi. Temel hareketleri az çok biliyor olman lazım öncelikle. Bu sporu yapan adamlarla da iletişime geçebilirsin Kerem arkadaşımız gibi, benim gibi.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Kerem İldeş

Dediklerinize katiliyorm yalniz bir sey sormak istiyorum. Su sacmalik diye adlandirdiginiz "Downhill ya da freeride bir bisiklete gidon dan ayarlı seatpost(sele borusu) takılmaz" cümlesini ilk sayfada nerede okudunuz, ögrene bilirmiyim?

Tepki
6
Bisiklet
Cannondale
@Alp EREN

Glory serisi 2500 euro civarında diye biliyorum. 1500 euro ikinci el mi acaba??

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
@Murat Cömez
Gidondan ayarlı sele borusu takılabilirsiniz iyi olur demişsiniz, siZ hangi downhillde drop seat gördünüz?

• Beğen
Tepkiler: melih parlak

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Kerem İldeş
Siz hakli ve bilgilisiniz, özürdilerim sizeden hocam. Bilincsizlik iste neyaparsiniz.

Bunlarinda kusuruna bakmayin, sizden özürdiliyorlar. Kimide gidondan degilde manuell olanini takmis, cahillik iste.
Demo82_038.jpg DSC00046.JPG IMG_5298-1_thumbnail.JPG SAM_0676_thumbnail.JPG

Hele birde Syntace HSK-200 var, tam 200mm icine gömülüyor. Ne icin bukadar inme mesafesi yapmislar, anlamis degilim.

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
Gösterdiğiniz örnekler gerçekten çok komik, specialized de hele kendi dropseat ı olmadığı kadroya bağladıkları elektrik bandı tarzı kıroca şeyden belli, bana bunları göstereceğinize oturup bir düşünüp acaba kilitlenmeyen ve çıkış yapılmayacak bir bike ın seleborosu kumanda ayarlı olsa nolur diye kendinize sormanızı beklerdim. Specialized in fsr serisinde enduro olupta aynı kadroya sahip bisikletleri var ama bunlarda ön 200 mm arka yaylı ,ayarlı seleborusu ne alaka, işi bilmeyenler takabilir sizde böyle örnek gösterirsiniz, ha siz ben eve dönerken sele borumu yükseltip asfaltta rahat sürmek için takıyorum derseniz takın, ama arazide droptan atladığınızda yanlışlıkla kumandaya dokunmayında sele borusu kalkıp bşyerlerinize gelmesin....

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba giant glory 2 2014 model almayı düşünüyorum. Bu bisiklet almaya değer mi yoksa hiç bulaşma bekle mi dersiniz?

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@barayda almayı düşündüğünüz fiyat nedir hocam?

Ankara Erdoğanlar bisikletten geçen hafta Sıfır 27,5 Jant Glory 2 (2015) için fiyat aldım. (Euro kurunu 2,99'a sabitlemişler) 8500 TL gıcır gıcır, garantili ve faturalı halde ilk sahibi binecek.

Sıfır olarak artık 26" jant üretimi durdu biliyorsun, Tüm üreticiler 27,5'a geçti. Zaten 26" jant sahipleri de daha fazla zarar etmeden sahibinden.com'da 6500'lerden başlayıp düşe düşe 4500 TL'lerde satmaya çalışıyorlar ama alan yok. Bu saatten sonra alan da ya 27,5 elinde hazır olup antreman yapmaya alır , ya da sıfıra o parayı vermeyim diye pazarlıkla 3500-3750ye 26" glory2 yi alır. Zaten okuduysanız giantın satış sözlesi ve garanti şartlarını bisikletler sahiplerine garantili. yani 2. el olarak aldığınızda garantisi zaten yok ve kadroların hareketli salıncakları ve aksamları (ürün sıfırken bile) garanti dışı bırakılmış. Giant DH kadrolarına pek güvenmiyor sanırım :)

Sakın hata yapıp daha çok para vermeyin, sene şu anda 8500'e satılanlar ikince el'de 5000-5500e düşer. 27.5'e sonradan ne isterseniz takıp donanımı yükseltebilirsiniz ama 26"ya saint fren seti, kısa bacak xo da taksanız 26" olarak kalacaktır ve satmaya kalktığınızda da oldukça zorlanırsınız keza şu anda bile satılmıyor gördüğünüz gibi.

illa o paralara alacağım diyorsanız da daha donanımlı ve kadrosu - maşası sağlam olan Giant Faith almanızı tavsiye ederim. Onlar da 26" jant olduğundan satılamıyor 6500lerden 5000 TL'lere düştüler, pazarlıkla 4500e alabilirseniz ondan alın maşa totem ve frenleri vs. daha iyi.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Buyrun 1 kere binilmiş 2015 Giant Glory 2 dediğim gibi 27.5" jantlı ve 7500TL 2. El. Pazarlıkla 7000e biter :) hayırlı olsun sahibine şimdiden

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
@master06 Garanti olayı kafama takılmıştı yani bana garantilenmiyorsa biraz sıkıntı ama zaten kırabileceğimi sanmıyorum. 8500 tl de ciddi bir rakam hatta benim baktığım bisikletin fiyatının iki katı. Çok teşekkürler yorum için. :)

• Beğen

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
8500 liraya çok daha dolu makine toplarsın glory 2 o parayı hayatta haketmez

• Beğen

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@berhandh Bana kalsa faith alırım üzerine de saint fren yapıştırırım o paralara.

Domain çok cılız bir maşa diye düşünüyorum.

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
@master06 ikinci el bi dh alır o paraya ayrıca domain cılız değil boxxer tarzında ekstra sağlam çelik bacaklarla

• Beğen

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@berhandh Totemle yanyana gelince cılız görünüyor bence :)

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
@master06 görüntü olarak evet totemin çapı daha kalın ben işleyiş bakımından cılız diyorsunuz sanmıştım :)

• Beğen