İnceleme Fuji Feather

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem cm Sanatçı yönünü yine konuşturmuşsun.Gerçekten çok etkileyici bir anlatım tarzıyla kaleme almışsın.İncelemeni ayrı, bisikletin vintage tarzını ayrı beğendim.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem cm Günlük kullanım için uygun bir bisikletin ekstra donanımlar(aktarıcılar,vites değiştiriciler vb) ile ağırlaştırılmaması ve pahalılaştırılmaması gerekiyor.Bu bisikletin bu amaca hizmet eden güzel yönleri var.Ayrıca tasarımsal olarak kalbe de hitap ediyor.Kendine has bir havası tarzı bulunuyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem cm Merhabalar, ben de Feather almayı düşünüyorum. Boyum 179 cm, iç bacak 82cm. 56 ve 54 cm kadro arasında karasız kaldım. Fikriniz nedir? bisiklet üzerinde çekilmiş bir fotoğraf olsa bir fikir edinmeme yardımcı olacak. Bir de, sele ileri-geri yönde kaç mm oynatılabiliyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@silop Merhabalar. 82 bacak ölçüsü ikisine de olur. 54 daha agresif bir sürüş pozisyonu sağlar sele borusu kadrodan yükselir. Üst vücut da 56 da daha rahat eder gibi geliyor bana.
Selenin minimum ve maximum noktalarının arası 5.5 cm

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
en hoşuma giden tasarımlardan biri, iyi günlerde kullanın. Hem hafif, akıcı, hem bakımı çok kolay hem de retro candır. Yalnız ben yerinde olsam krem ya da koyu kahve lastik takardım sanırım. Schwalbe Delta Cruiser gibi ya da CST Tradition gibi. Umarım böyle tasarım bisikletler git gide artar da daha nice markalar Türkiye'ye gelir. Ben de bisiklet alırken çokça bakmıştım bu modele ve Creme markasına. Sonrasında göbekten vitesli olsun tur da yapayım, rahat yokuş çıkayım, çamurluk olsun, zincir koruması olsun günlük kıyafeti kirletme riskim olmasın, göbekten dinamo olsun falan deyince Fuji'den uzaklaştım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem cm
Bildigim ve araştırdığım kadarıyla doğası gereği agresif bir sürüş formuna sahip, o yüzden 54 kadro çok eğilmemi gerektirebilir diye düşünüyorum. Fikriniz nedir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@silop eğilme meselesigidon yüksekliğiyle ayarlanabiliyor. 56da da muhtemelen seleyi minimum seviyesinde kullanırsınız. Deneme imkanınız olursa en iyisi olur.