Fuji Absolute 1.1 vs. Specialized Sirrus Elite Disc?

Tepki
0
Uzun Süredir sadece asfalt zeminde kullanmak için almak istediğim "urban" grubunda şehir bisikletleri aramalarımda Aşağıdaki 3 Model den Hangisini Seçmeliyim???Kullanmakta olanınız varsa önerilerinizi bekliyorum....

1) Fuji Absolute 1.1 D

2) Specialized Sirrus Elite Disk

3) Cube Hyde Urban Bike

Dosyalar

Scudo

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Hocam kullanmadım ama Fuji almadığıma yanarım, yine de siz bilirsiniz tabi ki..

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Öncelikle şunu söyleyeyim, baktığınız modellerden sadece Cube tam olarak "urban" yani şehir bisikleti sınıfında. Tiagra veya Sora gibi yol bisikleti için üretilen vites sistemleri, ikili aynakolu, ince lastikleri olan Specialized Sirrus ve Fuji Absolute ise fitness sınıfına giriyor.

Bir başka değişle, görüntüleri benzer olsa da; oldukça daha dik (rahat) sürüş pozisyonu, kalın lastikler, geniş vites oranları ve 2 - 2,5 kilo kadar fazla ağırlığı olan Cube; diğer iki bisikletten çok farklı. Benim tavsiyem, önce hangi tür bir bisiklet istediğinize karar verin sonra modellerden en beğendiğinize bakın...

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@Hüseyin ÖZÇIRA

daha bugün yakından sirrus gördüm.. Çok güzel alet gerçekten.

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
Sirrus Elite serisi diyorum, kullandığım için tabi ki :)

Tepki
153
İsim
Tuncay U.
Bisiklet
Canyon
Sirrus elite kullanıcısı olarak tavsiye edebilirim.asfalt ve şehir içi trafiğinde cok rahatım cok seri ve guzel bir bisiklet.ise giderken kullandığım icin bagaj ve camurlukta taktım gayet kullanışlı.

Dosyalar

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar selam. Ben de Fuji Absolute 1.1 almayı ciddi olarak düşünüyorum. Fakat boyuma uygun kadro boyu henüz TR'ye gelmemiş, gemideymiş:) Şu anda da güzel bir kampanya yapmışlar. Yararlanmak istiyorum. Bu bisikleti kullanan arkadaşların yorumlarını can kulağıyla dinlemek isterim. Ayrıca bu modele muadil başka önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Selamlar..

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
Dün oldukça araştırma yaptım, bu listeye ekleyeceğim bir bisiklet daha var; (link)
bugün görmeye gittim ama 21 bedeni TR de yokmuş. Seneye gelir dediler. O yüzden M bedenine sadece bakmak zorunda kaldım. Zaten baktığım da satılmış, sahibi yanımdaymış o sırada:) ben fuji absolute 1.1 almaya kararlıyım. Tabi onun da bedeni gelirse:)

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
@gio 19 mayısa kadar %20 ile %40 arasında indirimleri var. Alacağın bisikletin fiyatına göre indirim uyguluyorlar. Fujinin yurtdışı sitesini de araştırdım. Türkiye de çok bilinen bir marka değil ama bisikletleri yüksek kalitede. Detaylı bilgi almak için (link) adresine girebilirsin. Siteye girer girmez kampanya sayfası açılıyor.

gio

Üye
Tepki
10
İsim
Görkem
Bisiklet
Fuji
Hocam tam yaziyordum sen yazdin:) benim de radarima girdi bu bisiklet. Yuzde 30 oluyor indirim eger alacaksak. Senin kadro boyu ne olacak? Benim boy 1,72 ve bacak boyu 78-80. Acaba hangisini almam uygun olur? Focus planet 4.0 icin de guzel diyorlar (link)

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
@gio

Dağ bisikleti yazmışlar yanlışlıkla ama model çok hoş gerçekten. Fakat bu disk fren tutkusunu çözemiyorum ben. Gereksiz ağırlık, gereksiz bakım masrafı.

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
@Semih Aydınlıoğlu Disk frenlere dediğin gibi bir bakış açısı var ama ben senin kadar kötü düşünmüyorum açıkçası. Ben de giant dağ bisikleti var. Frenler avid. 4 seneden beri kullanıyorum ve sadece 1 kere bakım yaptırdım. O kadar kötü yollarda ve dik inişlerde kullandım ki, verdiği güven yeter. V frenlerde su dolu bir çukura girdiğinde frenler hemen etkileniyor ama disk frenlerde jantın ortasına kadar gelmesi oldukça zor olduğu için yağışlı havalarda çok etkilenmiyor. Ağırlık farkediyor tabi ama 400-500 gr kazandırdıklarının yanında çok değil.

@gio Dostum benim işim senden daha zor. Sen standart bir boyda olduğun için bulman daha kolay. Bence 19 inç sana ideal. Benim boy 185, bacak açıklığım 88 cm. 21 inç kadro almalıyım ama TR'ye henüz gelmemiş. Şu anda gemideymiş öğrendiğim kadarıyla. Bu arada aklını karıştırıcam ama şöyle bir model daha var; (link) valla aklımı çeldi. Yarın akşam bakmak niyetindeyim iş çıkışı. @Rock önerdi, özel mesaj attım cevap bekliyorum şimdi.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

gio

Üye
Tepki
10
İsim
Görkem
Bisiklet
Fuji
@rebellious, teşekkürler. merida çok güzelmiş. yakından görmek isterim.

focus planet 2.0'nin 2015 modeline nedense tutuldum az önce. (link)
(göbekten vitesmiş)

fuji'nin indirim olayı kafamı karıştıyor. ne zormuş seçim yapmak:)

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
@gio fujinin şöyle bir dezavantajı var, vites dişli oranı rampalarda yorabilir. En azından arkadaşlarımın yorumları bu şekilde. O yüzden seçim yaparken dikkat etmek lazım. Ucuz etin yahnisi atasözü bize piyango çıkmasın :)

gio

Üye
Tepki
10
İsim
Görkem
Bisiklet
Fuji
fuji'nin servis sıkıntısı da var diyorlar. hocam kısaca şöyle anlatayım, esasen folding bike'a yöneldiydim. önümüzdeki ay izmir'e taşınıyorum. iş yeri karşıyaka çarşı başında, ev de muhtemelen bostanlı taraflarında olacak. işe git-gel ve şehir içi ulaşım aracı olarak düşünüyordum. (dahon mu d8 2015) sonradan pişmanlık duyarım endişesiyle bunlara yöneldim yine. kısa turlar vs. de yapacağımız tutar. focus, merida ve fuji arasında kaldım. fuji olacaksa 19 mayısa kadar karar vermek lazım:)

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
ben de fujinin vites sisteminden emin olamıyorum. sormak lazım gruba.

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Bence listenize ekleminiz gereken bir bisiklet de Trek FX 7.4. Sirrus Elite de oldukça iyi bisiklet. Ancak aynı fiyat aralığında Trek varken Trek alınır diye düşünüyorum. Bir gözüm kapalı şekilde ben Trek alırdım hiç düşünmeden. Özellikle disk fren tercih ediyorsanız başka tabi.

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
Trek güzel bir bisiklet ama fiyatı bence muadillerine göre pahalı. Kendi dağ bisikletimi de alırken giant ile trek arasında çok gidip gelmiştim ama giant tercihimden çok memnun kaldım. Hem de daha uygun fiyata.. Bence kadro ve parçalar iyi olduktan sonra markaya çok takılmamak gerektiğini düşünüyorum. Zaten bisikletin kalitesini parçalar belirliyor.

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
rampalar için, kendim de kullanıyor olduğumdan gözü kapalı önerebileceğim dişli oranları ve vites komponentlerini içeren bisiklet urban shaper 600 ya da 400 (aralarındaki tek fark; 600' in arka arttırıcısı ve disk-v fren)

her iki bisiklet de vites komponentlerini set dizdiklerinden gayet akıcılar..

size anladığım kadarıyla 52 kadro olacaktır, ben 56 kullanıyorum..

@Murat B. çok güzel ve nokta atışı şekilde özetlemiş:
@Murat B.

gerçekten de paylaştığınız bisikletlerde donanımda ilk göze çarpan fark; vites grupları ve farklı olan da deore (yani, sizin paulaştığınız cube)

urban için bana da çok uygun gelmiyor; yol vites grubu..