Frig Vadisi Turu

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
Daha önce okumuştum bu gönderiyi, bu akşam da keyifli bir tur oldu. bir kaç not aldım hatta. :) Elinize sağlık.
Bu haftasonu yapılacak tura katılıyorum. Parkur sizinkiyle aynı sanırım.. Hava durumu oyunbozanlık yapacak görünüyor, ama yine de güzel bir haftasonu olacak gibi.. :)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
Scudo

Aykut26

Üye
Tepki
9
İsim
AYKUT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
umarım hava durumu değişir... pek değişecek gibi durmuyor ama... bu gün baktığımda cumartesi 18km/h rüzgar görünüyor... bu zor olacak...

• Beğen

Aykut26

Üye
Tepki
9
İsim
AYKUT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yalnız fena üşüyeceğiz gibi geliyor.... bölgede etkin kar yağışı bekleniyor (10-20 cm) ve adamlar ne erteleme nede iptalden söz bile etmiyorlar... galiba sadece verdiğimiz kayıt parasının karşılığında bir tişört almak için Afyon'a kadar gideceğiz galiba :)

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Aykut26 Sağlam gelin, nasılsa çantaları taşıyacak organizasyonu yapanlar.

• Beğen

Aykut26

Üye
Tepki
9
İsim
AYKUT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İlker çantada olan malzemenin bir önemi yok diye düşünüyorum. önemli olan pedallarken yağış ve rüzgar olmaması bence... bu gün baktığımız hava tahmininde cumartesi sabah saat 9 civarı sıcaklık -2 derece buna 18 km/h rüzgar hızı eklenince hissedilen -5 oluveriyor.... aman Ya Rabbim...

• Beğen
Tepkiler: ilker

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Sağlam gelin arkadaşlar. Afyon'da nisan ayında kar yağmaz ama gece soğuk olacaktır. Gece soğuktan zor uyursunuz.
Öyle de böyle de iki günlük güzel bir tur olacak. Bitirilemeyecek bi tur değil. Her türlü yersiniz.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@Sebahattin Gerceker
bende katılacaktım zaten afyondayım havaların düzelmesini bekledim ama vazgeçtim hasta olmak istemem
şimdi parkur vıcık vıcık her yer çamur olacaktır.
katılanlar biraz kalın lastik ve çamurluk taksalar iyi olur

Aykut26

Üye
Tepki
9
İsim
AYKUT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
evet arkadaşlar hepinizin iyi niyetine inanıyorum... ama gerçekler maalesef farklı... elbette çıkarılabilecek bir tur... ama hava şartları olumsuz. Afyon'un şu anda bazı iller ile karayolu bağlantısı bile kapanmış durumda.. son durumu basından takip edebilirsiniz. Akut ekipleri yolda kalan insanlara yardım için yola çıkmışlar :)

İlgili haber linkleri,
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Turun olduğu tarihte yağmur ve kar yağmasa bile hem soğuk olacaktır hem de arazi çamur olacaktır, nasıl olacak bu tur merakla bekliyorum. Ben gitmeyeceğim ama gidecek arkadaşlarım var, çadırlı kamp yerine gazlıgölde pansiyon kiralamışlar, kamp alanına 13km mesafe varmış, gayet mantıklı geldi bana.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Bir kaç gün önce arkadaşım aradığında mail ile bilgilendirme yapacağız dediler (iletişim kısmındaki numaradan) Dün ben aradım, yarım saat içinde mail alacaksınız dendi hala dönüş yapmadılar.

Görüştüğüm arkadaş,hava durumu konusunda çok rahattı. Geçen sene de öyle demişlerdi ama yağmadı dedi sadece. Fakat yukarıdaki linklerde yollar bile kapanmış.

Hadi soğuk havaya alışkınız ama 28 tabanlı lastikle çamurlu parkurda nasıl gideceğim diye düşünüyorum.

Dediğim gibi en büyük sıkıntı ve güvensizlik turu düzenleyenlerin bir geri dönüş, bilgilendirme yapmaması şu an benim için.

Aykut26

Üye
Tepki
9
İsim
AYKUT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ilker maalesef aynı şeyleri bizlerde yaşadık. 4 arkadaş katılacaktık. ilk takip etmeye başladığımızda hava tahmini 18 dereceydi. hafta başında organizatörler ile görüştük yaklaşım hep aynı... sıkıntı olmadığını iptal yada ertelemenin söz konusu olmadığını söylüyorlar. Dün İhsaniye ile görüştük, havanın çok sert olduğu bilgisini aldık ve bu sabah katılmama kararı aldık. neticede biz dağ kampına değil bisiklet etkinliğine gidiyoruz. başlkalarını bilmem ama hava şartları bizim için önemli. sırtımızda çanta kar yağsa, hava -5 olsabile yürürken sıkıntı olmaz... ama pedallarken soğuk ve rüzgarı iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Aykut26 Kesinlikle haklısınız, ben de bugün gideceğim arkadaşlarla bu durumu değerlendireceğim. Paraları geri gönderirler umarım.

Tepki
12
Afyon'daki kar yağışı nedeniyle turun iptal veya ileri bir tarihe ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Organizatörlerinde bu konuda hassas davranması gerekir fakat olumlu bir tutum içinde değiller. Ben yarın bölgedeki köy muhtarlarını veya belediyeleri arayarak hava durumu hakkında bilgi edinmeye çalışacağım. Elde ettiğim bilgileri buradan paylaşırım. Fakat şöyle bir durum var Afyon dışından gelecekler (ben Eskişehir'den geliyorum) galiba araç ile ulaşamayacaklar. (link) arkadaşın verdiği linklerdeki haberler bunu gösteriyor.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Cuma günü kar duracak sanırım, o gün ulaşım belki sıkıntı olmayabilir ama arkadaşların dediği gibi çamur ve soğuk rezillik çektirecektir.