Fren kablosu rengi değiştirme

medetkerem

Aktif Üye
Tepki
47
arkadaşlar vites kablolarım kırmızı ve fren kablolarıda kırmızı olsun istiyorum. frenim deore hidrolik fren. üstündeki stock hortum siyah. hortumu söküp yeni kırmızı hortum takmak çok uzun iş. ne önerirsiniz ? hortumu kırmızı elektrik bandıyla sarsam nasıl olur ?

Scudo

atikkerem

Üye
Tepki
7
İsim
Kerem ATİK
Bisiklet
Sedona
zamanla solup kötü gözükür kardeşim :) ve soktugundede altında banttan dolayı yapış yapış bir tabaka olusur :)

• Beğen
Tepkiler: onurdemir

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@medetkerem soruna kendin cevap vermişsin zati :) shimano kablolardan al kaliteli ve rengi kolay kolay solmuyor onları taktır

medetkerem

Aktif Üye
Tepki
47
@Melih Çolak hocam kablonun montajı ayrı uzun, bir de yağ boşaltma, basma işi var. ama öyle olacak gözüküyor. ama başka yol bilen varsa bekliyorum

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
İşçiliği çok ama kabloyu değiştirmek çok daha temiz olacaktır öbür türlü sökülmesi, yapışkan kalması vs. çok daha sıkıntılı olur. Demin bir klavye kazası yaşadık f/q çevriminde, rahatsız ettiğim olduysa kusuruma bakmasın lütfen.

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
(link)

Tam olarak nasıl takıldığını bilmiyorum ama bunlarla kablo rengi değiştirenler vardı forumda

(link)

Tam olarak nasıl takıldığını bilmiyorum ama bunlarla kablo rengi değiştirenler vardı forumda

medetkerem

Aktif Üye
Tepki
47
@Darke bunu ben elektronikte kullanıyorum. düz kablo bunla kaplanır ama frenlere bağlı kablo nasıl bağlanır bilmiyorum. fikrilere açığım

ucnokta

Üye
Tepki
9
İsim
Ek
Bisiklet
Diğer
Denediğimi söyleyemem ama folyo ile düzgün bir şekilde kaplayabilirsin. Sökmek istediğin zaman fön kullanırsan tutkalı daha az kalır ve kolay temizlenebilir. Hatta neon veya fosfor folyo ile beklentinin üstünde olabilir. Fakat bu fosfor folyo ile kaplaman neticesinde sökme işlemini gerçekleştiremezsin içinde metal parçacıkları olduğu için sökmek hayli güçtür.

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Bende degistirecegim ama hidrolikle ugrasmak istemedigim icin sadece vites kablolarini degistirecegim, elektrik bandi isini kesinlikle bosverin bom bos kalsin daha iyi o bant basit ve cirkin bi goruntuden baska birsey vermeyecektir ayrica cok ince olduklari icin tam bir renk vermek yerine soluk bir kirmizi verecekler kablolara