Frankfurt am Main_Wiesbaden turu 75km :-)

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@rozami

senin mizacina so....im olum manyak ne bicim yazi yaziyon azicik akilli ol saksi :)

Scudo

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@rozami

Sürünün lan ibineler Bursada :) ben avrupayi geziyom :D :D bak benide kendine benzettin anten :ha:

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.
Gerçekten çok güzel bir paylaşım olmuş.Almanyada gerek evler gerekse sokaklar çok temiz ve bakımlı.
Paylaşımın için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@RECEP İŞLEK

evet örnek alinmasi gereken cok güzellik var avrupada, insalah bizim ülkemizdede bu tür güzellikler bolca olur ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Soner Sarihan

İntizam ülkesi, evet. Bakıyorsunuz yollarda çöp yok. "Ne güzel." diyorsunuz. Bir de buraya bak, çöpten geçilmiyor diyorsunuz. Soruyorum şimdi o çöpleri biz de yola atmasak burası da öyle olmaz mı? İntizam ülkesi, evet. Halk devletin yaptıklarına saygı duyuyor. Söyleyin hangi şehirde cam otobüs durağı yapıldı da hiç kırılmadı. Devlet mi atıyor o çöpleri yere, devlet mi kırıyor o durakları, devlet mi kendi yaptıklarına zarar veriyor, devlet mi devletle çelişiyor.
Bu ülkede topluma kazandırılan şeylere biz sahip çıkmazsak bir adım ileriye gidemeyiz... Yapılana saygı duymalı onu korumalı, o bilince sahip olmalıyız.

Avrupa'dan örnek alınacak doğru şeylerden biriydi gerçekten.. Avrupa gelişmiş Avrupa büyük deyip de Avrupa'da ne varsa doğru yanlış ayırmadan almak da bir hata.. Bir de Avrupa özentisi olacağım diye dilden dinden vazgeçmeye gerek yok. Temelin yerinde dursun, özünden kopma, gerisinin çoğunluğuna zaten medeniyet deniyor..

Değişime bak bir de.. Evin içinde yıkanmak ve ihtiyaç gidermek için bir bölüm olması gerektiğini bizden öğrenenlerdi bunlar. Onların parfüm sektörü gelişmişti. yıkanmaz, kokuyu bastırırlardı. Onlar ara sokaklarda şemsiye ile dolaşırlardı, kafama birinin pisliği düşmesin diye... Bir zamanlar medeniyeti bizden öğrenenlerden şimdi biz medeniyet öğreniyoruz! Öğrenmek denirse tabi..

Bütün gençliğin bilinci yok ediliyor şu an. Gençliği kendi istedikleri şeylere bağımlı hale getirdiler. Bizim medyamızla bile bize saldırıyorlar. 'Sihirli annem' ve benzeri dizilerle bile çocuklarımıza istediği şeye çalışmadan uğraşmadan ulaşabileceği hissini bilinçaltına yerleştiriyorlar. Halbuki biz kendi ekmeğimizi kendi ektiğimiz buğdaydan yapan insanlardık...

Tek emelleri bizi bize bağlayan şeyleri bizden almak. Winston Churchill'in sözünü aynen aktarıyorum: "Eğer Türkler' in elinden Kur'an' ı alamazsanız, onları mümkün değil yenemezsiniz. Öyleyse şimdiden Türkiye' ye karşı dinsizlik silahlarını çevirerek, onları en hassas imanlı kalplerinden vurmaya hazır oluruz." Yeni nesilin bir çok şeyden haberi olmadığı için bütün bunları yeni nesile uyguluyorlar. Eskiden şehit olmak için can atılırken şimdiki gençlerin askerlikten çekinmelerinin nedeni de bu. Şehitliğe karşı 'Cennet' vaad ediliyor. Evet 'Cennet' bir can kadar ucuzlamıştı. Herkes can atıyordu vatan uğruna can vermeye. O zaman 'iman' vardı...

Evet Türkiye! Seni sen yapan, senin milletini şerefli kılan dinini, kitabını elinden almaya çalışıyorlar. Bunu senin yeni neslin üzerinde uyguluyorlar. Ve sen, ey! 40 yaşındaki adam. Sen çocukken babanla yaşamadığın sorunları bugün kendi evladınla yaşıyorsan bu dış güçlerin yeni neslimize uyguladığı hain planların bir sonucudur. Ve bunu görmek için daha ne lazım. Siyah ile beyazı ayırt edemeyecek kadar mı göremez oldun. Bir gün bunlardan bir şey alacaksan, bu gri bile olmayacak, olmamalı. Beyaz olanı alacaksın. Gri olanının içinde kim bilir senin göremediğin neler neler var. Ve bunlar 1 veriyorsa emin ol 10 da senden götürüyordur. Ayakta uyuma ey Türk! Titre ve kendine gel!!!

aaykun

Üye
Tepki
7
mücahit bey konuyla lakalı değil ama türklerin elinde kuran yokkende kimse yenemiyordu, boru değil türk milletini yenmek öyle kolay mı? göktürklerde müslüman değillerdi, türgeşlerde hazar türkleride ve kimsede yenemiyordu. atalarımız gerçekten çok güçlü devletler kurdular tarih boyunca.

Tepki
38
selam erhan kardesim gezi on numara olmus bende cikiyorum her pazar tura.
Frankfurta bende düstüm yine. haberrleselim tura cikalim kardesim derim.
bana forumdan yada atillatekin@hotmail.com dan ulasabilirsin.
selam
CRAZY BLACK RAIDER

Tepki
38
tarihe bakan gencler bilir neler döndügünü politikayi sevmem ama bi arastirmak gerek neler olup bitmis.
KUTSAL topraklarda yasiyoruz. gecmis hacli seferleri devam ediyor yalniz bukez kilic kalkanla degil parayla savasiliyor. :boese157:
@Mücahit TARAKÇI