Fox servisi arıyorum

Tepki
1
Bisiklet
Cube
Merhabalar arkadaşlar,
Forumda yeniyim. Öncelikle yanlış bir yerde açtıysam konuyu acemiliğime verin.
Fox marka amortisör bakımı için servise ihtiyacım var. İstanbul'dayım doğru düzgün bir yer bulamadım. Yetkili servis dışında kimse bakmıyor sanırım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler şimdiden.

Scudo
Tepki
1
Bisiklet
Cube
Internetten araştırmayla da bulunmuyor. En son 2009 da aslı bisiklet gösteriyor fakat daha dün oradaydım farklı bir sorun için adamlar bırakalı çok olmuş.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bende sizin durumunuzdaydım ... Ben istanbuldayım. Açıkcası detaylı bakım yapan bir yer olmadığını düşünüyorum. Ciddi yüksek fiyatlar çekildi banda fox olmasından ötürü. Neyse diğer taraftan ben bu sitede süspansiyon bölümünde fox maşa bakımını anlattım. Aynı zamanda hobi amaçlı yapıyorum. Hem kafam dağılıyor hemde zevkle titiz bir şekilde yapıyorum. İsterseniz özelden yapabilirsniz... @Nuriozkaya @Nurullah Y.

Bu da yaptığım maşa bakımının detaylı çalışması
(link)

• Beğen
Tepkiler: Nurullah Y.

Nuriozkaya

Üye
Tepki
5
İsim
Nuri ozkaya
Bisiklet
Cannondale
Emre Nakipoğlu arkadaşım benim orta amontisör sorun var.

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
Ben olsam sanayii de çare arardım. Hidrolik piston-Amortisör tamiri yapan yerler var.Ankara ostimde mesela Nam Amortisör var.tüm araçların bagaj Amortisör tamirini yapıyorlar ve bu iş de uzmanlar.İstanbul da mutlaka benzer yerler vardir.

Tepki
1
Bisiklet
Cube
Haklısınız vardır ama o kadar güvensiz bir piyasa ki amortisör elinizde kalabilir. Ben biliyorum deyip de deneme tahtası olabilir bisikletiniz. En güzeli kendim bakım yapmam ama ne uygun ortamım ne de imkanım var.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
hala servis bulamadıysanız bana kargolarsanız bakım yapabilirim, mesaj yoluyla detayları ve ne zaman bitirebileceğimi konuşabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
arkadaslar ist avrupa yakasi dadas bisiklet olarak internetten aratirsaniz murat bayrali iyi bir ustadir fatih bolgesinde dukkani mevcut bilginize fox masamin bakimini kendisine yaptiriyordum detayli bilgi almak istiyen yada kafasinda soru isaareti kalan arkadaslar olursa ozelden yazabilir kolay gelsin

Nuriozkaya

Üye
Tepki
5
İsim
Nuri ozkaya
Bisiklet
Cannondale
Tasogare arkadaşım benim orta amontisör ü yolliyim sana kitleme sorunu var sadece sanırım

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
açıkçası orta amortisör bakımı yapmadım, ama yapabileceğimi düünüyorum.
model yıl, model yazın. kaç yıldır kullanıyorsunuz, en son ne zaman bakım yapıldı, sorun birdenbire gerçekleştyse nasıl ? yoksa bakımsızlıktan mı ?
bu detayları yazarsanız bende araştırırım ve yapabiliyorsam sizden isteyip teslim tarihini yazarım.

Nuriozkaya

Üye
Tepki
5
İsim
Nuri ozkaya
Bisiklet
Cannondale
Fox float rp 2 2009 model sanırım almayadan getirttim geldiğinde çalışıyordu biden oldu yağ sızması farkettim bisiklete hiç binmedim

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
İzmir de bisiklet.com un güzelbahçe mağazasında fox maşalara bakım yapıyorlar, ben scott spark 640 ın amortisör ve şokunu orda bakıma soktum. Bu işleri yapan arkadaş (Mustafa Kabasakal) oldukça bilgili ve becerekli hatta eski profesyonel mtb cilerdendir.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Nuriozkaya
biraz baktıktan sonra sorunuzu daha iyi anlamak gerektiğini sanıyorum, kitleme sorunundan şikayet etmişsiniz ama zaten kitleme özelliği yokmuş sizin şokda, open/propedal diye iki mod var ve bunlar kitleme değil. aynı zamanda kompresyonu hava ile yapıyor ve yağ sızntısı olmaması gerekiyor.

Nuriozkaya

Üye
Tepki
5
İsim
Nuri ozkaya
Bisiklet
Cannondale
ben yalnış gözlemledim sanırım olabilir daha size yolliyim bi bakın olur mu

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Nuriozkaya İstanbul'da olanlar için söylüyorum. Full süspansiyon bisikletlerin a'dan z'ye bütün bakımlarını ve tamirini( hava kaçırma, çalışmayan kilit vs)uyguna yaptırabileceğiniz tanıdığım ve sevdiğim bi abimiz Uçar bisikletin sahibi Ercan abi var, kendisi de Full süspansiyon bisiklete biner, dükkanı ümraniye dudullu da bilginiz olsun. İnternetten adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Nuriozkaya

ben bakmasına bakarım ama, eğer sorun yoksa boşuna kargo ödemeyin, onun yerine siz gözlemleyin gerekirse video çekin.
mesela kaç psi basınçla çalışıyor şu anda, keçelerinde gerçekten sorun var mı ? bunları tekrar kontrol edin. ancak ondan sonra netleştirebiliriz.
eğer gerçekten sorun varsa ve kendiniz uğraşmayacaksanız gönderebilirsiniz. 1 gün sonra bakımı yapılmış olarak kargoya veririm.
size kolay gelsin

yani öncelikle hava basıncını kontrol edin, 230-250 psi arası hava basın, sonra bisiklete binerek sorunları gözlemleyin ve tekrar yazın.

Tepki
1
Bisiklet
Cube
@Emre Nakipoğlu
Emre beyin de yardımıyla maşa bakımını ve keçe değişimini kendim yaptım. Şunları belirtmek istiyorum. Bu güne kadar İstanbul'da birçok yere sordum ve kimse bu işten anlamadığını ve yapamayacağını söyledi. Üstüne üstlük tavsiye edebildikleri bir yer bile yoktu. Sağolsun Emre bey bu konuda bilgili, tecrübeli ve herşeyden öte iyi niyetli bir insan. Ben kendim yaptım ama imkanım olsa hiç uğraşmaz direk Emre beye verirdim. Yardımlarından ötürü kendisine çok teşekkür ederim.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@Nurullah Y. kardeşim ne demek. olmuşsa sorun yok. ben maşadan zamnında çok çektim. bilgisiz yalan söyleyen yalandan sahte maşa bakımı yapanlar yüzünden. o nedenle bu bilgileri paylaşmak istedim sizlerle... Olmuşsa yaptığın iş içine sinmişse benim için en güzel şey bu. Görüşürüz.

frantic90

Üye
Tepki
0
İsim
erol
Merhabalar
Benimde 2010 fox maşama bakım gerekiyor malzemeleri temin edebilirsem kendim yapcam. (32mm seal kit ve fox'un 10wt green & flout fluid) ile bu işi yapmak istiyorum. Yağ yurtdışından temin edilebiliyor fakat sıvı kimyasal olayı yüzünden gümrükten geçmiyor... memlekette nerden temin edebiliriz nerdeyse istanbul da sormadığım yer kalmadı.