FOX 32 F100 RL ne kadar uzun ömürlüdür?

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Halilibrahim
S works mü ? ilginçmiş, hepsinden patent ücreti alıyo yan i ?
dt ile fox da testisli bi bi shock yapmışlar ortaklaşa, braini de var, haberdar mısın ?

Scudo

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Tasogare

Demek testisli şok yapmışlar :)

(link)

Specialized "our brain system" diyor haberin olsun ;)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
evet equalizer gibi ama daha gelişmiş, ilginçtir yalnzı bulamadım şu an, belli ki yapmışlar ama daha satmıyolar, kendilerine kadar yapmışlardır belki :) bulunca paylaşıcam

Specialized "our brain system" diyor haberin olsun ;)
http://www.ridefox.com/fox_tech_center/owners_manuals/07/eng/brain_explained.jpg

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
yalnız bu beyinler için çabuk arıza yapıyo diyolar, randımanlı değil diyorlar, sen ne diyon bu işe ?

şunun yenisi galiba dediğim;
http://reset-racing.de/scottservice/images/scott_ots.jpg

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Tasogare

Demek istediğin sworks'ün bu sistemi fox'a imal ettirdiği ise, o konuda hemfikiriz. Brain sistem specialized'a özel. Patentli kelimesi yerine sanırım başka bir kelime kullanmalıydım "özdeşleşmiş" gibi.

Equalizer de scott'la özdeşleşmiş (dt üretiyor)
bir trek, bir merida, bir kona, mondraker üzerinde brain system ya da equalizer system yok.

Dediğin gibi brain ve equalizer ile ilgili yabancı forumlar da kimisi bakım / servis ücretlerinden, kimisi istedikleri gibi ( ne istiyorlarsa) performans alamadıklarından vb. Sorunlardan bahsetmişler.

Henüz ne brain ne de equalizer systeme sahip bir bisikletim olmadı ve kullanmadım o nedenle bir yorum yapamıyorum.

Burası forum ve gençler bir şeyler sorduklarında ben elimden gelenin en iyisini yazıyorum. insanlara yardımcı olmak istersen buyur, bir hatalı bilgi gôrürsen gene buyur uyar :) birşey öğrenirsem mutlu olurum.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Halilibrahim

farklı bişey demiyorum, brain kimin teknolojisi bilmiyodum, ama üstünde logosu bile olduğuna göre patentli ve patent bedelini alıyodur

Dediğin gibi brain ve equalizer ile ilgili yabancı forumlar da kimisi bakım / servis ücretlerinden, kimisi istedikleri gibi ( ne istiyorlarsa) performans alamadıklarından vb. Sorunlardan bahsetmişler

Henüz ne brain ne de equalizer systeme sahip bir bisikletim olmadı ve kullanmadım o nedenle bir yorum yapamıyorum.

ben de kullanmadım ama kullanmadığın halde öyle bi önyargı olur ya, çabuk bozulur bu diye, o bab da, yabancı forumlarda da bakmadım, gelişmeleri güzel, izliyorum, birileri için yeni oyuncaklar, benim için değil ama :)

evet ne oldu hüsnü baba şimdi bu foxu alıcan mı neye karar kıldın ?

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Tasogare

Hahaha hüsnü babuş :D

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Yurt dışından sipariş verdim arkadaşlar, paraya kıyıp sıfırını aldım. Bir süre kenarda bekleyecek, sizlerden kadro için de yardım isteyeceğim finallerden sonra :)
İyi bir tercih yapmış mıyım sizce? Oldukça hafif bir maşa.

Adsız.jpg

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
(link)

KDV Dahil 1100 TL'ye geliyor mantıklı hareket olmuş. Maşa konik bu arada kadron uygun değilse, adaptör ve furç takımı siparişi de vermen lazım Erdoğanlar bisikletten.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Kadrom uygun değil, bunu bilincinde sipariş ettik. Ancak adaptörler ile düz kadroya konik maşa takılabiliyor muydu emin değilim. Furç takımını falan zaten değiştireceğim kadro ile birlikte :)

Ben düşündüm ki ; Zaten asfaltta, çoğu zaman trafikte kullanıyoruz. Boş yere ağır maşalara yönelmeyeyim, 1,65KG olsun bizim olsun. Siyah olsun, hoşuma gitsin. Sıfır olsun, derdi tasası olmasın.
Gereksiz çalışma mesafesine ihtiyacım olmadığı için 100MM tercih ettim, memleketteki araziler için fazla fazla yeterli bir maşa, diye düşünüyorum.

@Halilibrahim Benim bu maşaya kontrol düğmesi almam gerekir mi? Kumanda eklenebiliyor mu yani bu modele? Kitlemek veya geri tepme ayarlarını falan elden yapmak için.
Asfalttan araziye geçişte bisikletten inmek zorunda kalmamak için yani?

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Alacağın maşa ile benim bisikleti alıyosun vay canına :D hayırlı olsun ne diyek

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Gökhan Akkaya

Düz kadroya konik maşa takılabiliyor ben eminim :)

CTD'lerde kilitleme diye bir durum yok yukarıda yazmıştım.

Maşanın modlarını bacağından ayarlayacaksın kumanda takma şansın yok.

• Beğen

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Halilibrahim Hocam merhaba, maşa konusu açılmışken bende sorayım dedim, suntour axon maşam var(yaklaşık 2-3 ay önce yine size de danışarak 2.el almıştım belki hatırlarsınız)boş bir vaktimde içini açıp güzelce bakım yapmayı düşünüyorum ama olurda değişmesi gereken bir parçası,conta,keçe vs. olursa bunu nereden temin edebilirim?aliexpress,ebay ve google'dan arattım ama sadece suntour'un kendi sitesinde satılıyor onlarda ufacık parçaların tanesi 5-10 dolar civarında,ebay'de rockshox için servis kiti var, yaklaşık 10-15 parça 16 dolara, bu tarzda servis kiti bulabilirmiyiz? yanlış hatırlamıyorsam sizde epicon x2 vardı, bunun bakımını nasıl yapıyorsunuz?

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@ommemo

Keçe dediğimiz şey oldukça uzun ömürlüdür :) zaten sertleşir ve rengi açılır değişmesi gerektiğini anlarsınız hocam. Keçenin ucuzu yok diye biliyorum. Rockshox'un da ucuz keçesi eski ve beklemiş keçedir diye düşünüyorum.

(link)
(link)
(link)
(link)

gibi yerlerde var.

Satıcıyla almadan evvel iletişime geçip stok ve kargo bilgisi alın ama.

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Halilibrahim teşekkürler, linkleri yer imlerine ekledim, peki içini açtığım zaman nelere dikkat etmeliyim(youtube'da videosu var,ona göre açacağım), keçe dışındaki parçaların değişim vaktinin geldiğini nasıl anlayabilirim?yağ ve hava kaçırma sorunu yok şuanda, kilitlemesi çalışıyor ama rebound çalışıyormu emin değilim, rebound ayarı ile oynadığımda gözle görülür bir fark görmedim

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Gökhan Akkaya

memlekette arazi çok ama bence size yeterli bi maşa o :)

zaten cevaplanmış ama kontrol düğmesi almanız gerekmez, ama CTD arasında gezinebileceğiniz bi kumandası var ama henüz kumandalardan geri tepme ayarı yapılmıyor, neden böyle bişeye gerek duydunuz ki ?:)
CTD yetiyor asfalttan araziye indiğinizde bisikletten inmemenize

reboundu sürüş stiline ya da kilona göre ayarlıyorsun, bu ikisi değişmezse kurcalamana gerek yok, o yüzden de sana en uzak noktada :)

http://static.jensonusa.com/images/Additional-Image/Zoom/2/G0001GGN.jpg

keşke kadro değiştireceğini önceden söyleseydin
(link)

• Beğen

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Bulamaz mıyız öyle bir kadro sonradan ucuza?