Forumdaki Herkesin Katılabileceği Bir Bisiklet Turu

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Kayıt
4 Haziran 2006
Mesaj
164
Tepki
88
Şehir
Kayseri
Arkadaşlar,

Bilmem mümkün müdür, ama benim hayalimde şöyle bir şey var: Bu foruma üye olan herkes ve gelmek isteyen herkes, Türkiye'nin orta bir yerinde buluşsak, tabii isteyen buluşma yerine bisikletle isteyen de otobüsle gelebilir. Şöyle 50-60 kişi falan olsak, tabii ki herkeste kask ve eldiven olacak. Nispeten uzun mesafe bir tur düzenleyebilsek ne güzel olurdu değil mi? Düşünsenize 60 tane bisikletsever aynı yolda (veya patikada) pedal basıyor. Çok güzel bir görüntü olurdu değil mi? Hem havalı da olurdu :) Fransa bisiklet turu gibi birşey olurdu :p

Sizce bu mümkün müdür? Bu kadar kişinin katılacağı bir aktivitenin dezavantajları olur muydu? Olursa ne olur?

Benim aklıma ilk olarak şu geldi, herhalde 60 bisiklet olunca saat başı birinin tekeri patlardı. Teker patlama yüzdesi de çok olabilirdi... :p

Görüşlerinizi ve bu fikrin fizibilitesine yönelik değerli önerilerinizi merakla bekliyorum.
 
Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Ekim 2004
Mesaj
2.047
Tepki
1.134
aslında elimizde çok güzel bir örnek de mevcut ;)
bu haftasonu, yada önümüzdeki haftasonu motosikletçiler toplanacak Eskişehir-Afyon yolu üzerinde, büyükyayla göleti kıyısında.

işte örnek organizasyon.

çok çok güzel bir organizasyon olur aslında.mesela kapadokyada toplanılsa nisan ayı sonlarında falan..izin durumları uysa...toplansak bi çok bisikletli..isteyen kampını kursa...isteyen otelde kalsa...oralarda ürgüp-göreme-zelve-uçhisar-yeraltı kentleri falan gezilse....

iyi fikir göktuğ..
 

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Kayıt
4 Haziran 2006
Mesaj
164
Tepki
88
Şehir
Kayseri
Kapadokya olabilir. Hem gezilecek görülecek yerleri gezeriz.Yer altı şehirleri falan. İsteyen mağara otellerde kalır, isteyen pansiyonda, isteyen de bisikletinin üzerinde yatar :p Derinkuyu falan turlayabiliriz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Süleyman Şatır

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2006
Mesaj
2.660
Tepki
4.806
Şehir
Türkiye
Gerçekten çok güzel bir düşünce. Ama tabiki önemli olan bunu faaliyete geçirmek. Ben çok isterdim katılmayı ama şartlar buna engel oluyor. Onun için gelemesemde unutmayınki gönlüm tüm bisikletçilerden yana olacaktır. Ama tabiki Erzincan taraflarından geçerseniz katılmayı düşünebilirim.
Umarım böyle bir grub toplanır ve bisikletçileri tüm Türkiye tanır.
Sevgiler...
 

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Temmuz 2005
Mesaj
7.157
Tepki
6
Bunun için uzun ve iyi düşünülmüş bir organizasyon süreci gerekiyor. Örneğin en azından 10-12 ay öncesinden planlanmaya başlar, katılım da en azından 150-200 olur. Okullar, iş hayatı vs düşünülerek güzel bi planlama yapılırsa neden olmasın. Kalınacak yer için kamp alanları ve otellerle anlaşılabilir. Ancak hayata geçirilmesi oldukça güç, büyük özveri gerektiren bir proje. Ciddi ve disiplinli çalışılırsa çok mükemmel olabilir. Gerekirse de (ki gerekecektir) seve seve aktif rol alabilirim.
 

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Kayıt
4 Haziran 2006
Mesaj
164
Tepki
88
Şehir
Kayseri
Önce bir nabız yoklayalım. Bu ön çalışma olsun. Bakalım diğer arkadaşlar ne diyecekler.
 

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Temmuz 2005
Mesaj
3.888
Tepki
8.299
Şehir
İznik
Bisiklet
Cannondale
Bu fikir harika.
Üzerine benim şöyle bir fikrim var. Bisikletçi, kürekçi, dağcı Atlas Okyanusunu geçen ilk Türk ; Erden Eruç ( çok ) ileride bir tarihte , Avrupanın en yüksek dağı olan Elbruz'a ( Gürcistan ) tırmanmak için , kürek çekerek akdeniz e ulaştıktan sonra Hatay dan bisikletiyle kuzeye Gürcistan a çıkacak.
Hatay da Erden Beyi karşılayacak bir grup oluştursak, belli bir km beraber pedal çevirsek.
Harika olmaz mı ?
 

Murat CER

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Ekim 2004
Mesaj
2.047
Tepki
1.134
2 numaralı mesajda bahsettiğim aktivite hakkında bilgi için
(link)

belki biz de gideriz :)
 

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Kayıt
28 Mart 2006
Mesaj
4.518
Tepki
11.737
Şehir
Konya


Hocam, bu fikir kesinlikle yerde bırakılmayacak güzellikte. Katılma ihtimalim zayıf bile olsa bayrak yarışında benim de elim birkere bayrağa değsin hesabıyla bu güzel mesaja cevap yazayım dedim. :cool: Ama yolunuz konyadan geçersen buyrun bir acı kahvemizi için derim.;) :D
 
T

Tuğrul

Misafir
Bu kadar kalabalık bir camia yı 2006 yılında toplamak zor olur.2007 ye bırakıp şimdiden tarih ve güzergah belirleyelim.2 günlük bir etkinlik olabilir.Katılım çok olacağından ,gelenleri zorlamamak ve lastiklerin sık patlamasını önlemek için nispeten az eğimli,temiz bir güzergah seçelim.
Bir sene sonra yapılacak etkinlik için Türkiye nin her hangi bir yeri olabilir.

İş bölümü yapalım.

Forum yöneticileri Bu etkinliği bütün Türkiye ye duyursun.(forumla sınırlı kalmasın.)

Ironman grubu,Ataruh,Doğacı,Gugus,Suleyman Şatır grubu güzergah belirlesin.
konaklanacak yerleri bulalım.(Herkesde çadır olmayabilir)

Sabit bir konu açıp sürekli güncel kalmasını sağlayalım,forum açıldığında karşımız duyuru banner i gelsin....vs,vs

Şimdilik benim aklıma gelenler bunlar.
 

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Kayıt
4 Haziran 2006
Mesaj
164
Tepki
88
Şehir
Kayseri


Sizin de belirtmiş olduğunuz gibi sanırım önce yol, güzargah, tarih, kalacak yer, konaklama, ve aktivitenin süresini belirlemek lazım. Bunları tespit edebilirsek veya az-çok bu konularda bir mutabakata varabilirsek gerisi sanırım daha kolay olur. Mesela tarih olarak haftasonu olabilir. Böylelikle katılım sanırım daha fazla artar. Hem zaten 2 gün demişsiniz. Güzargah olarak Kapadokya nasıl olur acaba?
 
T

Tuğrul

Misafir

Kapadokya da olabilir başka bir yerde olabilir.Ben 2 gün düşündüm ama değişebilir.
İyice bir düşünelim.Bu konu altında diğer arkadaşlar de fikirlerini söyleyeceklerdir.

Selamlar
 

BF Okuru

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
311
Tepki
280
Bence fikir süper. Hafta sonu organizasyonu olura katılım artar düşüncesindeyim. Güzergahın az eğimli ve temiz olması beni tetikler katılım açısından.
 

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Temmuz 2005
Mesaj
7.157
Tepki
6
Tuğrul Abi'nin tetkikleri çok yerinde :). Üye olduğum tüm outdoor mail gruplarına, bu konu ile ilgili tanıdığım insanlara mail geçerim. Gerekirse afiş bile hazırlayabilirim. Tanıdığımız bisikletçilere veririz, vitrinlerine, duvarlarına asabilirler. hatta ben bir tane de odama asarım :D. Tabi ilk iş yer, tarih belirlemek :).
 

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Mayıs 2005
Mesaj
2.276
Tepki
1.166
Gerçekten yerinde açıklamalar gelmiş,bizede görev üstlenmek düşer.

Farklı bildirilerle duyurularımızı yaparız,her türlü organısazyonda bilgilendiririz,genel olarak açıklamalarda bulunuruz,Tuğrul abi nın dediği konuyu güncel tutarız,Halil arkadaşımızında fikride yerinde olmuş,herşey mümkün olabilir elimizden geleninin fazlasını yapar 2007 dıye güzel temem nilerle organisazyon gerçekleşir inşallah.

Belediyelerin katkıları bize büyük ölçüde yarar sağlar kanısındayım desteklerini beklemekte ve o zaman için gerekli bilgileri genel yayın kuruluşlarına yazı yada mail olarak bildirmektede fayda sağlıyabilir kanısındayım...
 

Murat CER

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Ekim 2004
Mesaj
2.047
Tepki
1.134
afiş hazırlanırsa eğer bisikletçi mağaza atölye ve dükkanlara asılarak daha çok sürücüye ulaşılabilir.

hatta ulusal yazılı basına da konu hakkında elektronik posta yolu ile haber verilerek daha çok kişinin duyması, bilmesi sağlanabilir.
 

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Kayıt
4 Haziran 2006
Mesaj
164
Tepki
88
Şehir
Kayseri
Herkesin katılabileceği bir aktivite mi istiyoruz yoksa sadece bu foruma üye bisikletçilerin katılabileceği bir aktivite mi?

Herkesin katılabileceği bir aktivite olursa -tecrübesiz olacaklarından dolayı - gezi esnasında çok fazla sorun çıkar gibi geliyor bana?

Ne dersiniz yanılıyor muyum?
 

Murat CER

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Ekim 2004
Mesaj
2.047
Tepki
1.134
:)

doğru nokta...
forumda herkesin katılabileceğinden başladık şimdi nerelere geldi konu..aslında öncelikle forum toplantısı gibi yapılsa, sonra ki yıllarda oluyorsa umuma şamil hâle getirsek daha uygun gibi :)
 

atalay

Üye
Kayıt
28 Haziran 2006
Mesaj
2
Tepki
1
Şehir
ankara
Arkadaşlar ben bugün katıldım ama erzincan sizin planlamanızda başlangıç için ideal bir şehir, startı buradan alarak erzurum ve kars taraflarına doğru hatta biraz güneye inerek van gölü çevreside proğrama dahil edilebilir harika bir güzergah olur planlamayı temmuz ayına alırsak on günde bu turu tamamlayabileceğimi sanıyorum. hepinize sevgiler
 
  • Beğen
Tepkiler: Kese