Forumda kimlerin lisansı var acaba?

Sizin lisansınız var mı?

• Evet, bisiklet sporu lisansım var... :)

• Hayır, bisiklet sporu lisansım yok... :(

• Toplam katılım
    874
Scudo

bato

Üye
Tepki
0
[ben balıkesirde triatlon sporuyla ilgileniorum we lisansımda war konuyla ilgisi triatlondada bisiklet sürmemiz.

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
benim lisansım war kapadokya türkiye şampiyonasına gittim diskalıfiye oldum lastıklerimin ikiside patladı teknik desteğim olmadığı için ama 15 yaşında olduğum için avantajım wardı 6'ıncı gidiyordum...:( :( :(

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
İstanbul / Ferdi lisanslı

• Beğen

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@H.Çağrı

inşallah bidahaki sene teknik destek ve daha iyi bisikletle gidicem oraya

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Atacan Yavuz , İstanbul - ferdi lisans
Okuldan antremana bile fırsat olmadı bütün kış, öyle duruyor lisans,
İstanbul'dan lisans alacaklara;
bence toplu gitmeye gerek yok, evrakları tam olan
herkesle ilgileniyorlar, bekletmiyorlar, zamanınız olunca gidin, bitsin.
Toplu giderseniz daha fazla beklersiniz, sıra olur sonuçta :D

• Beğen

austa1959

Üye
Tepki
30
arkadaşlar lisansla ilgili küçük bir hatırlatma yapayım.belki ilk defa lisans alanlar bilmeyebilir.aldığınız lisanslar her yıl vize ediliyor.yani bir kere aldım tamam yok.her yıl ocak ayından itibaren vize alıyosunuz.vize alırkende 1 fotoğraf ve sağlık raporu nüfüs cüzdanı gerekiyor.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
federasyon ve ucı ne ararsan var

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@nirvana

İyi güzelde adın ne nerdensin onlarıda söylesen... Merak etme kapına gelmeyiz yani :D

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
:D :D ayıp ettin cağrı

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@ibrahim.karadeniz

Evet tabiki faydası olur ;

İlk olarak trafikte karşılaştığın bir kötü durumda seni polis ve diğer tarafın gözünde sokaktaki bir insan konumundan çıkarıp resmi bir sporcu kimliğine sokarak sözünün daha geçerli olmasını ve insanların sana değer vermesini sağlar...

İkinci olaraksa lisanslı sporcu sayısı ne kadar artarsa devletin gözünde bisiklet kullanıcısı sayısıda resmi olarak artacağı için bisiklet yolu bisiklet parkları vs. gibi devletin bize karşı olan sorumluluklarında daha kalabalık olduğumuz için daha çok ilgi çekebiliriz...

Yani LİSANSLI SPORCU olmak sadece ferdi olarak değil bisiklet camiyası olarak hepimize faydalı birşeydir ve bisiklet sporunun ülkemizde gelişebilmesi için önemlidir... Bunun aksini düşünenlerde (yarışmıyorum ne gerek var lisansa diyenlere yani) inş. bunun faydalı olabileceğini yaşamadan anlayıp lisanslarını çıkarırlar...

Unutmayın yılda 1 gün ayırabileceğiniz1 yada 2 saat size ve bisiklet camiyasına büyük kazançtır LÜTFEN ÜŞENMEYELİM...

Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum ki 11000 (on bir bin ) kişinin üye olduğu bir forumda bu ankete oy atan üye sayısının sadece 151 olması ve bunların %63 nün lisansının olmaması beni çok üzdü... Yani şu başlık tam 1155 kere okunmuş arkadaşlar ve sadece 63 cevap yazılmış...

Yani bisiklet sadece malzemeleriyle biniş tarzıyla var olan bir makina değil, içimizdeki çoğu kişinin hayat tarzı işi mesleği.

Bisiklet yolları neden yok diye başlık açmak ve bunu tartışmak çok kolay fikir üretmekte öyle, peki bunun için bişey yapmak sizce çok mu zor... Size söylüyorum Ey Dünya`nın En Büyük Türkçe Bisiklet Forumu'nun üyleri ;

Hadi uyanın bisiklet yolu yok, araba çarptı polis bana kızdı diyen genç arkadaşlar, bisiklete binecek yer kalmadı diyenler, GİDİN VE LİSANS ÇIKARTIN !!!

Burdaki arkadaşlarımızın sadece 3'te 1i yani yaklaşık 4000 (dört bin ) kişinin lisansı olsa Türkiyedeki Lisanslı Bisiklet Sporcusu sayısı en az 2 (iki) katına çıkar. Emin olunki bu kadar büyük bir artışla değil İstanbulda Türkiyedeki birçok ilimizi rahatlıkla bisiklet yollarıyla donattırabiliriz...Bizimde futbol yada diğer meşhur sporlar kadar tanınıp gelişmemiz için daha çok imkan oluşabilir...

Lütfen duyarlı olalım...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende lisans çıkartmak isterim ama. Bu işlemleri ancak hafta içi halletmek lazım diye düşünüyorum. İşyerinden bir ara izin alıp yapmak lazım.

Gökhan Seda

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Trek
Bİ lisans da benden hadeee;) Yıllardır bu işi yaporum abeyy, o da mı olmasınn:)

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
bnm lisansım yoq ama ocakta yıldız erkek olaraq lisans çıkarcaz inş...