Focus Culebro SL 5.0

Tepki
36
İsim
Sinan Sertkaya
Bisiklet
Focus
Hani derler ya her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır diye okul yaşamım boşunca annemi hep yanımda hissettim.
Evlendikten sonrada en büyük destekçim eşim olmuştur. Yapım gereği bir işe başlarken çekingenimdir bu çekingenlik girdiğim işi hakkıyla yapıp yapamayacağımla ilgilidir hep.
Uzun zamandır bisiklet araştırmalarımla Dağ Bisikleti düşünmeye başladım daha sonra şehirde oturduğumu hatırlayarak Yol Bisikleti düşlemeye ve araştırmalarına başladım bu işi kim iyi bilir tabi kullananlar ve forumları incelemeye inceledikçe bilgilenmeye sonunda da üye olmaya karar verdim tabi bisikletim yok, sizlerin tavsiyelerini de alarak üç aşağı beş yukarı bir fikir edinerek bugün Ümraniye den kar ve tipi içinde Kadıköy'e gitmek için otobüs durağına vardım.
İlk gidilen yerlerin sıkıntısını çekerek (adres arama) Kadıköydeki Bike Republic e vardım. Selamün aleyküm, aleyküm selam dan sonra kafamda olan bisikleti görmek istedim, resimlerden daha güzeldi ve evet dedim alıcam fiyatta anlaştık fazla pazarlık yapmadım çünkü yapabileceklerinin son fiyat olduğuna ve samimiyetlerine güvendim.
FOCUS CULEBRE SL 5.0 2013 model olan ilk bisikletimi aldım. Yanında ilk etapta lazım olan spd pedal ve ayakkabılarınıda aldım. Bana faturası ise 2200 tl Hava muhalefeti sebebiyle eve getiremedim getirdiğimde fotolarınıda eklerim.

Yazımın ilk başındaki destek mevzusuna gelince eşim madem istiyorsun git ne netten özlem çekiyorsun demesi işin son noktası oldu.

NOT: Arkadaşlar Kask ihtiyacı hali ile meydana geldi. Ucuz, ucuz olduğu kadarda sağlam olabilecek kask önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Scudo

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
hayırlı olsun ben de aynı mağazadan almıştım focusumu 4 aydır pedallıyorum bir yanlışını görmedim bisikletin:) güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: sinan sertkaya

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Hayırlı olsun.Kask için f/p ürünü arıyorsanız Prowell iyidir.Ancak,sağlamlık için,ne kadar ekmek o kadar köfte kuralını da unutmayalım.

Tepki
36
İsim
Sinan Sertkaya
Bisiklet
Focus
Çok teşekkürler arkadaşlar.

Hala kask önerilerinizi bekliyorum

Tepki
36
İsim
Sinan Sertkaya
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar tekrardan konu açmak istemedim. Limar kasklar hakkında ne düşünüyorsunuz.
Limar 675-650-525 kullanan var mı? Bu konuda kara cahilim anlatacaklarınızı sade bir dilde anlatırsanız sevinirim.
(link)
(link)

muratto

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
murat topcu
Bisiklet
Focus
Hayırlı olsun ben de focus kullanıyorum :)
bell çok iyi bısıklet ve motosıklet kaskıdır tavsıye ederım

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Hayırlı olsun bisikletiniz. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

OKoksal

Üye
Tepki
8
Bısıkletınız hayırlı olsun ıyı gunlerde kullanın.

Sanıyorum yakında culebro kullanıcılarından biri olacağım. Benim için önemli konulardan birini cevaplarsanız sevinirim.

Yağışlı havalarda kullanmak da benim için önemli hem bu sebeple hem de lastik patlamasını azaltmak için biraz daha kalın lastik takabilmeyi tercih ederim. Acaba 28'lik lastik takabilir miyiz? Yoksa max 25 mi?

EmreDurmaz

Üye
Tepki
51
İsim
Emredurmaz91
Bisiklet
Focus
Hayirli olsun, guzel gunlerde kullanin. Ben de Focus kullanicisiyim 2013ten bu yana ve cok memnunum. Fakat tukenmek bilmeyen bir yol bisikleti istegim var cunku hep dag bisikleti kullandim. Bu yaza kadar bir de yol bisikleti eklemek istiyorum; Focus'un yanina yeni bir Focus almak isterim. Tavsiye ediyosaniz havanin durumuna gore bikerepublic magazasina birkac gun icinde gidip bir goz aticam. Karsiya gectigime yol yaptigima deger di mi internetteki gibi cesit mevcut mudur? Bir de tam olarak nerdeler, metrobusle mi vapurla mi gitmek kolay olur :)

Tepki
36
İsim
Sinan Sertkaya
Bisiklet
Focus
@EmreDurmaz

Evet içeride çeşitleri mevcut anladığım kadarı ile yakında da bir depoları var. Ulaşım noktasına gelincede Kadıköy bostancı minübüslerine binip 60. Yıl Göztepe Parkında ineceğinizi ifade ederseniz indirilen yerin 20 m metre gerisine düşmekte. Bence kalite noktasında denecek söz yok gidip canlı olarak görmenizi tavsiye ederim. Zafer Bey ilgilenecektir büyük ihtimalle her türlü soruma sıkılmadan cevap verdi ve samimi hareketleri ile de güven duygusunu hissettim. Umarım istediğin gibi bir yol bisikletine sahip olursun.

@OKoksal
Daha iyisi senin olur inşallah. Lastik ebatları konusuna gelince bu konudan tam emin değilim. Daha deneyimli arkadaşlar cevap vereceklerdir.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Bisikletınız hayırlı olsun.Markaya para verdıgınızı dusunuyorum .Aynı bisikletı bir arkadasım kullanıyor.Masası dahı alumınyum ve fıyatı da yuksek.O butce ıle keske Salcano xrs030 alsaydınız .Tabıı kı de bu benım gorusum.Sıze saygı duyuyorum :)

Tepki
36
İsim
Sinan Sertkaya
Bisiklet
Focus
@Ebubekir

Evet yeni başladığım için beni bu işten soğutmayacak bir marka ile başlamak istemem birinci sebebimdir, ikincisi ise bisiklet açıları ve bunun sonucunda yola aktarılan güç kaybında salcano ve carraroya göre daha az olduğunu öğrendim.
Kadrosu sağlam bir bisikletin kompanetlerini her zaman değiştirebilirim, gerçi astarı yüzünden pahalıya gelebilir de.

Fatih EZEN

Aktif Üye
Tepki
195
Bisiklet
Giant
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Ben şahsen insanların sadece bisiklete binerek çoğu şeyi yıkabileceklerini düşünüyorum! Çok güzel bir spora başlamışsınız. Kask olarak bende Prowell ve KASK markasını tavsiye edebilirim.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Bisikletiniz hayırlı olsun. Kask için tavsiyem ucuza bakmayın. Sizin hayatınızı kurtarması amacıyla aldığınız bir şeyde önceliğiniz ucuzluk olmasın. Evet iyi kasklar pahalı ama illaki gidip 500 lira vermenize de gerek yok. 150 200 liraya iyi kaskları yurt dışından alabilirsiniz. Ben Giro Atmos kullanıyorum. Geçen sene 100 dolara aldım amazondan. Bütçenizi aşmıyorsa tavsiye ederim. Oldukça iyi bir kask.

Bisiklet Cumhuriyetine gelince, Focus'un Türkiye'deki tek yetkili bayisi. Bahsedildiği gibi Zafer de son derece yardımcı biridir. Gidin her türlü sorunuza cevap verir. Hatta ben Cube bisikletimi de bakıma ve tamire ona götürüyorum. Ben de yeni bisikletimi almak için 2015 modellerin gelmesini bekliyorum. Bu ay sonunda Almanya'dan yola çıkacağını söylediler. 2015 modeller geldikten sonra onları da görüp onlardan almayı düşünebilirsiniz.

Tepki
36
İsim
Sinan Sertkaya
Bisiklet
Focus
@Erdal YILMAZ

En kısa sürede ekeleyecem fakat hava muhalefeti sebebiyle bisikletimi eve getiremedim arabayı olduğu yerden çıkardığımda almaya gidicem.

EmreDurmaz

Üye
Tepki
51
İsim
Emredurmaz91
Bisiklet
Focus
@Çağrı Soylu

Tesekkur ederim mesajimla ilgili cevabiniz icin, gelsinlerde bakalim şunlara :)