Fiyat-performans aydınlatma önerileri

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@samet akkaya ben emrahozkan ın kullandığı fenix bt10 modelini sormuştur.
Senin verdiğin linktekini farklı

Scudo

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
@kasapogluu
Şu linkte tam kit olarak satılıyor aynı lamba. Batarya + şarj cihazı + lamba
(link)
http://g03.a.alicdn.com/kf/HTB1Lp0zIFXXXXXLaXXXq6xXFXXX2/2015-Hot-sell-Waterproof-5000-Lumens-CREE-XM-L-U2-T6-LED-Metal-Bicycle-Light-6000mAh.jpg_640x640.jpg

Ayrıca cihazın 3. Kademe ışığını 1A lık çıkış karşılamıyor harici batarya birkaç saniye içinde enerjiyi kesiyor ama 2.1A lik çıkış sorunsuz.

• Beğen
Tepkiler: kasapogluu

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
@therkut hayırlı olsun gidondaki fotosunu atarmısınız ne kadar yer kaplıyor gidonda?

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
@Mustafa555
Teşekkür ederim hocam. Birkaç resim çektim fikir vermesi için
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/12/fd0af49cd8f045b0a5ccd2096a5e6054.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/09/12/15fb531acd4f5e15074227b63d4f8ec4.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/09/12/da28314cfb7929aeced2a6c549725370.jpg

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
niterider 350 ve niterider solas 30 dan oluşan seti n11 den 150 tl ye aldım. Niterider gördüğüm kadarıyla bisiklet aydınlatmasının divası. Geldiğinde adam gibi bir test yapar birde sunuyorum yazısı yazarım. (hakkaten güzel isim buldum bendemi bir site açsam ne)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ön aydınlatma konusunda ipin ucunu kaçıran bazı arkadaşlar sayesinde geceleri gözlerim mahvoluyor.. keşke otomobillerdeki gibi standartlar olsa ama ne mümkün :naslyany:

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
Başka bir başlık altında @lazrail8181 arkadaşımızın yapmış olduğu öneri de değerlendirilebilir.
@lazrail8181

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
@therkut
Şarj edip mi kullanıyorsunuz yoksa kullanabilmek için harici bir bataryaya mı ihtiyaç duyuyor?

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
(link) Ben bundan kullanıyorum zumlu merceği var 50 metre civarını aydınlatıyor zum özelliği ile. A101 den 5 liraya aldım Fiyat/ Performans kralı budur :D çok iyi aydınlatması var standart kumanda piliyle. Şarjlı 5000 mah civarı şarjlı pille kullanılırsa çok daha iyi aydınlatır. Akşam fotoğraf atarım

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Decathlon'dan (link) bu farı aldım. Tam yola göre yönlendirilmiş bir aydınlatması var. hem kimsenin gözünü almıyor hem de harika aydınlatıyor. Bizzat geceleri orman yollarında kullanıyorum. Kendi dahili pili var. 500 defa şarj garantisi veriliyor. Usb ile 2 saatte şarj olup 3 saat çalışıyor. Harici batarya vs uğraştırmıyor. Oldukça da hafif ve her türlü gidona rahatlıkla takılıp çıkartılıyor, ağırlık merkezi dengesi iyi ayarlandığından da sarsıntıyla da kesinlikle yönü değişmiyor.

İki tane olumsuz özelliği var. Birincisi usb şarj girişi mini usb denen tipte. Şimdiki telefonlarda kullanılan micro usb girişlerinden değil. Fakat paketten kablosu çıkıyor. İkinci olumsuz yanı ise tek modda çalışması. Sadece açık ve kapalı seçenekleri var. Işık gücü ayarı ve flaş modu yok. Sadece far olarak kullanılabilir.

Daha önce harici bataryalı cree ledli 1800 lümen diye satılan farlardan kullandım ve halen elimde var. Bu harici bataryalı fener tamam çok fazla ıık veriyor ama far gibi yola odaklanma yok, karşıdakinin gözünü alıyor, ağırlık merkezi dengesizliğinden dolayı titreşimle aşağıya doğru dönüyor ve şarjı en fazla 1 saatte bitiyor. Yalnızca özel adaptörüyle şarj olduğundan karanlıkta kalıyorsunuz. Decathlondan alınan farı usbden powerbank ile şarj edip yola devam edebilirsiniz.

Fiyat olarak 90 lira bu far için bence oldukça uygun. Aydınlatma ve gece sürüş için kesin çözüm. Tavsiye ederim...

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nihayetinde n11 den almış olduğum niterider set (onlar buna combo diyorlar) elime ulaştı. Bisikletforumda 300 tl gözüken birset n11 üzerinde nasıl oluyorda 150 tl oluyor oda ilginç. Şimdi kendini bu lümenizm sapkınlığına kaptırmış bisikletçi camiası için 350 lümen değeri bir anlam ifade etmeyebilir. Ama test ettim ve onayladım akşamları şıkır şıkır aydınlık şehir yolları için farkındalık oluşturabilmesi açısından fazlasıyla yeterli. Ha tamamen ışıktan yoksun şehirdışı yollarda 40 km hızla seyahat etmeyecekseniz 25-30 metre önünüzü görebilmenizi sağlıyor. Tabi ışığı şehiriçinde sadece işte gün kısalıyor bizim gibi işe bisikletle gidip gelenler karanlıkta çıkıyor araç sürücüleri için farkındalık olsun diyede kullanmamak lazım. Bazen yollarda karanlıkta kalmış sürprizlerle karşılaşabiliyorsunuz onun için akşam ışıklandırma olsun olmasın farı kullanmak gerekiyor. Bir arkadaş sırf bu nedenle yol üzerine konulmuş plastik boruyu göremeyerek düşmüştü. Evet arkasında ciddi bir birikim olan markalarda ki 350 lümen değeri gerçek bir değer. 2000 lümenlik kör eden farları takarak insanın kendisine küfrettirmemesi gerekir; Bu tür aydınlatmalar downhill sürüşleri için tasarlanmış. Şehiriçi kullanımlarda 350 lümen gayet yeterli şehirdışında bile önünüzü rahatlıkla görebilirsiniz. Bir diğer husus 3 yıldır dünyayı turlayan ve sırf işi bisikletle turlamak olan gürkan genç bile seyahatinde ilk kez bir gece yolculuğunu yeni yaptığını söylüyor. Yani hangi birimiz gece karanlık bir yolda bisikletle yolculuğumuza devam ederizki.
Arka far niterider solas 30 şimdiye kadar gördüğüm en başarılı arka aydınlatma. Görünmeme diye bir ihtimal yok hatta flaşör özelliği ile çevirme var bile zannedebilirler. Knog blinder ile kendi dalında en başarılı aydınlatma gereci.
Şimdi bu kadar bedava reklam ve güzellemeden sonra gelelim eksilerine.
Bir eksi olabilirmi ama bu tip aydınlatma gereçleri tam güçte en fazla 90 dakika gidiyor. Bu süre belki uzatılabilirdi. Gerçi her mod için bu süre uzuyor.Şarj ise 500 ma den yüksek yine bir buçuk saatte oluyor. Birde şarjı bittikten sonra tekrar dolana kadar kullanılmıyor gibi.
Sabitlemek için kulanılan plastik kayışmı kelepçemi artık ne derseniz adam gibi sabitlenmesine engel oluyor. Bir süre sonra titreşimden sonra şaküli kayıyor. Bu nedenle İyice sıkılamanız gerek.
Dahili pil olması gayet iyi fenix bt 20 veya solar storm gibi bir yandanda harici pilleri düşünmenize gerek kalmıyor.
kasası alüminyum ve gayet sağlam bir görünümü var.
Şimdilik benden bu kadar.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@mehmetsunu niterider hep merak ettiğim bi fenerdi. bende cree u3 olmasına rağmen onu almayı düşünüyordum. sendeki galiba 350 lümenlik olan. onu inceleyip fotoğraflı bi başlık açarmısın ilerde ?
benimde aklımda 700 lümenliği almak var

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chnkrmz

Bisikletçi dostum bu bisiklet ve far işlerinden anlayan arkadaşlarım bile görür görmez hayran oldular. Ha yetersizlik sendromu yaşayan insanlar vardır. Hep daha büyüğünü isterler. Belki hiç kullanmayacağı özelliklerin olmasını isterler. İnsanın da bir yerde bir çizgi çekmesi ve bu benim için yeterlimi sorusunu sorması gerekiyor. Evet niteriderin 3600 lümenlik üstelik gerçek lümen canavar aydınlatmaları var. Ama 350 benim kullanımım için yeterli. Aslında dakika farkıyla 550 lümenlik modelini alacaktım satılmış. Bunu ise set olarak aldım gayet iyi oldu. Yeterlimi yeterli. Hem boyutlarıda çok uygun micro deniliyor. Cebine koy cep feneri olsun. Nerdeyse 100 metre uzakluktaki binanın yüzeyini aydınlatıyorsun. öyle 350 lümendir diye çin işi fenerler aklına gelmesin niterider aydınlatma konusunda uzman vede benim verdiğim inceleme sitelerinde tam bir f/p ürünü olduğu gözüküyor.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@mehmetsunu bizdeki 3000 lümen diye satılanlarla kıyaslayınca aslında 300 - 500 lümen gibi bişe olduğu ortaya çıkıyor. yıllardır kandırılmışız 3000 lümen diye alıyos 300 lümen çıkıyo :D
bende almışken kaliteli bi fener alayım diyorum. niterider ilk fırsatta alacağım bende.

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chnkrmz

Aynen öyle. Bu işi kendine meslek edinmiş markalara yönel. Zaten yabancı karşılaştırma ve test sitelerinde uyduruk kaydırık isimlere rastlamıyorsun. Şeytan ayrıntıda gizlidir. Gerçek lümenmi, merceklimi, aydınlatma açısı nasıl, yola yönelmişmi yoksa karşıdan geleni tacizmi ediyor, şarjı ledi uzun ömürlümü, garantisi varmı vs.