fixed gear hakkında yardım

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Merhabalar arkadaşlar;
halihazırda kullandığım bir MTB var fakat son zamanlarda fixed gear ve single speed tarzı bisikletlere merak saldım. İstanbulda böyle bir bisiklet toplayabilecek bir dükkan önerebilirmisiniz.

Özellikle istediğim tt (time trail) alüminyum kadro fakat şimdiye kadar carbon olanlar dışında bu tip bir kadro bulamadım. Olmazsa fixie uyumlu bir alüminyum yol kadrosuda olabilir
jant seti ve çatal malzeme de alüminyum olacak.

Bisiklet parçaları hakkında fazla bilgim yok özellikle şu marka kadro bu model çatal olarak yazamıyorum çok kalitesiz olmaması yeterli.

önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Ben sizin yerinizde olsam TT kadroya fixie toplamak yerine hazır bir track bike (pist/velodrom bisikleti) alırdım...

Mesela:
(link)

veya:
(link)

Yurtdışından getirtebileceğiniz çok alternatif var ama Türkiye'de satılan çok az maalesef.

• Beğen
Tepkiler: Uras Cumhuriyet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Merhaba,

İstanbul'da nerede yapılır bimiyorum ancak fikir vermesi açısından geçen ay gerçekleşen bir single speed operasyonuna ait detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Girdi: Peugeout Explorer 10
Yer: Ankara'da Çayyolu Çınar Bisiklet
Çıktı: Single speed ve kontra
Maliyet : 400 TL
Süre : 2-3 gün

http://imageshack.com/a/img835/5387/aqp6.jpg
http://imageshack.com/a/img834/7504/na1c1.jpg

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
Dropları olduğunca uygun her bisiklet fixed gear olabilir, 28 teker çapına takılı kalmamak lazım. 26" tekere sahip Fixed&Ss bisikletim de var, 28" geometrisi yol bisikleti kadrosundan yapılmış fixed gear bisikletim de. Yeter ki işten anlayan birisi olsun. İlk etapta alışana kadar güvenliği riske atmayacak şekilde toplamanızı öneririm, daha önce fixed gear bisiklet kullanmadıysanız imkan dahilinde kullanmanızı tavsiye ederim. Her türlü sorunuzu alabilirim, bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. :)

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Murat bey ilginize teşekkürler öncelikle;

Linkleri inceledim kadrolar çok hoşuma gitti ama alüminyum yok sanırım;çelik ve carbon kadrolar gördüm trackler de yanlışsam düzeltin lütfen.
birde cahilliğimi bağışlayın fixie ve single dan farkı varmı bunların yani çift dişli ile hem fixie hem single olarak kullanılabiliyorlar mı? toplamayla uğraşmak yerine alüminyum kadro bulursam almak daha mantıklı.

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
Fixed&Ss kullanılıyor, flip&flop göbeklerle.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@hakan ayseli

Vermiş olduğum linklerin ilki aluminyum, ikincisi çelik. Genelde flip-flop arka göbekli oluyorlar; yani isterseniz SS, isterseniz de fixed kullanabiliyorsunuz. Özellikle üst modellerde sadece fixed olarak satılanlar da oluyor...

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Haklısınız tekrar baktım kadro alüminyum tam aradığım gibi ama fiyat düşündürüyor açıkçası biraz pahalı geldi. Daha uygun bir fiyat aramaya başladım.
Teşekkürler.