Fırsat (X-o, Ritchey Carbon-KCNC-FSA-XTR-Truvativ-Sedona)

buffyz

Aktif Üye
Tepki
11
Arkadaşın kıdemli üye olması ne üzücü

Scudo

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@buffyz
Maalesef öyle kardeşim...5 saattir hala bir haber,bir cevap ya da mesajlarıma bir yanıt yok...

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
12 saat oldu hala haber yok(aslında evvelsi gün saat 18.30'dan beri ses seda yok)...Telefonlara ve mesajlara cevap vermiyorsun?..Çok ama çok fazla canım sıkıldı....Bakalım bu yaptığın duyarsız ve umursamaz tavırlarını nasıl telafi edebileceksin!...Yazıklar olsun...

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@sitix
Gelen malzeme 100 tl'lik 2 tane jant ,PTT ile yolla senin için daha hesaplı olur diye de söylemiştim...Yurtiçi kargo ile yollanan jant seti için istenen kargo 39.5 tl....
Ben emekli bir insanım...10 tl falan olsaydı:"Lanet olsun" der,öderdim...Ancak 39.5 tl çok fazla ...Hem bu nedenle,hem de sözünde durmadığın için kargoyu kabul etmedim...almadım,geri gitti...

Teamxchamp

Üye
Tepki
0
Veli kardeşim artık 2. haftaya giriyoruz hala bana aynakol gelmedi... rezalet bu, işin ilginç kısmı ise yok resmin boyutu 2 mm küçük olmuş yok fotoğraf çekerken rüzgarı arkana almışsın diye zırt pırt herşeye karışan moderatörler tamda ihtiaç olduğu anlarda hiçbir müdahalede bulunmaması...

Veli kardeşim senin gibi yüzsüz bir adam görmedim, başkasına parçasını bana yollamışsın diye insanlarla beni arattırıyorsun benim parçamı da göndermiyorsun, telefonlara da cıkmıyorsun. Sana 3. defa rica ediyorum beni cebimden ACİL ara !!! 542 4920656

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@Teamxchamp

Bu çocuk tam bir palavracı çıktı.Biraz önce ev telefonunu aradım..Bir bayan açtı:"Öyle biri yok!..." diye sinirli bir şekilde 2-3 kez tekrar etti...Cebini açmıyor...Foruma girmiyor,mailini açmıyor...

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Hiç olmazsa formdaki moderatör arkadaşların bu konu ile ilgileneceğini düşünüyorum...

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Son durum:Bu saate kadar Veli Bahtiyar aramadı...Daha fazla sinirim tepeme çıkmasın diye, mecbur kaldım kargoyu aldım..Ve maalesef kısıtlı imkanlarıma rağmen 39.5 tl ödedim (sadece 2 jant için...30 desi geliyormuş/Yurtiçi kargo) ..Ptt ile yollasaydın 10-15 tl tutardı en fazla...
Şimdi bu kısmı dikkatlice oku Veli Bahtiyar!...
1.Orjinal QR'leri de yollayacaktın...Kargodan çıkmadı..Yani yollamamışsın!...
2.Genel olarak Jantlar temiz... Ancak;Arka jantın ruble tarafında, 8 adet telin rubleye yakın kısımları çok fazla aşınmış...Sanırım rubleyi çıkartırken hasar verilmiş/vermişsin...
Bu durumda bana 39.5 tl kargo borcun+orjinal qr'leri yollama yükümlülüğün var...Bir an önce bu konuyu halletmeni,son kez rica ediyorum...

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@sitix
Rubleye yakın oldukça aşınmış 8 adet jant telini iyice kontrol ettim...Zincir atmasından kaynaklanıyor...Herhalde değiştirmem gerekecek...Teller o kadar sorun değil,ancak böyle bir sorumsuzluk örneği segileyip, hala beni aramaman hayret edilecek bir durum...Ayıptır...Birgün bir yerde karşılaşırız...Nasıl yüzüme bakacaksın?

Teamxchamp

Üye
Tepki
0
Veli kardeşim: Yarın cumartesi ve sana para yollamamın tam 2. haftasına girmiş olacağız. Hala aynakol gelmedi heyecanla beklemeye devam ediyorum. Senden belki 10. defa rica ediyorum lütfen beni ara! 350 lira gönderdim 3 kontör alacak paran vardır... Bak kızmıyorum belki bazı sorunların olabilir ama bu durumdan beni haberdar etmemen yüzsüzlük...

Moderatör arkadaşlar: Nekadar boş moderatör varsa bu sitede toplanmış, ota oka karışmakta üzerlerinde yoktur, ama çözüm gerektiren sorunlar oluştuğunda nedense herkez ortalıktan kayboluyor... yazık, çok yazık...

542 492 0656 telefonum gece gündüz moderatörlere, velilere herkeze açıktır.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@Teamxchamp

İkinci el bölüm kuralları

Madde 6. Yaptığınız takas ve satışlardaki tüm sorumluluğun kendinize ait olduğunu unutmayınız..

Madde 15. Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan, sağlam referenslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır. Bu gibi durumlarda dolandırıcılar ile ilgili üst konuya bakılması, şüpheli bir durumda online olan kişilere pm atılarak sorulması iyi olacaktır.
Sen önce 2. el bölüm kurallarını oku ondan sonra konuş, burasını gittigidiyor yada sahibinden com.mu sandın, yaptığın alışverişten bir paymı alıyoruz yada biz herkese kefilizmi diyoruz, seni hakaretten süresiz gönderiyorum, şimdi uğraş bakalım nasıl uğraşacaksan.:cool:

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
@Teamxchamp

Sevgili peter size en azından 6 tane mesaj attım. Ulaşmamış olmaması ihtimalini düşünmek istemiyorum.

Buraya yazayım buradan görün artık. Bu konuda moderatörlerin ne suçu var bunuda anlayabilmiş değilim. Sitede yapılan alışverişlerin sorumluluğu bizlerdedir.

Size gönderdiğim mesajın içeriği;

Aynakolunuzun 4 vidasından biri kayıp olduğundan bu şekilde size göndermek istemedim. Sizden hesap numarası istedim. Aynakol için ödediğiniz rakamı size iade etmek için.

Lütfen hesap numaranızı verin bende size 90 tl iade edeyim.

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
Beni bilen bilir arkadaşlar,

Şu ana kadar ne buradaki nede başka bir yerdeki bir internet alışverişinde hiçbir problem yaşamadım , yaşatmadım.
Bu konuda, gerçekte tanıştığımız arkadaşlar beni daha iyi anlayacaklardır. Her zaman dürüst oldum her zaman zarar gördüm.

Sedat hocam size karşı ilk tanışmamızdan bu yana hiçbir saygısızlık etmedim. Ama madem olayları hep kendi açınızdan değerlendirip, hem bu başlık altından , hemde özelden milleti gaza getiriyorsunuz. Bende yazayım

Benimle 3 gün boyunca toplamda tam 6 saat kadar görüşme yaptınız. Telefon görüşmelerimiz cabası...
Benim dostane muhabbet sandığım bütün konuşmalarımız pazarlıla nihayete buldu.
Benim annemde emekli öğretmendir. Saygımdan
Size satmış olduğum jant setini 4 kişi istemesine rağmen, önceliği size verdim.

Önce jant için pazarlık yaptınız 140 tl ye kadar indim. Ok dedik haberleşeceğiz dedik. Aradan 1 saaat geçti sele altı çantayıda birşeyler yap alayım dediniz. 150 tl yaparım dedim. Ok dediniz, Ertesi gün almayacağım dediniz. Alamyacağım dediğinizde diğer arkadaşlarla iletişime geçtim tam anlaşacağım sırada pat msnden alıyorum ama dediniz sen bana kadro koruyucuyuda gönder. Ok hocam göndereyim dedim. Parası dediniz, birşey istemedim. 3. Gün oldu hesapladım ettim bütçeme uygun değil almıyorum dediniz. Aradan 2 saat geçti sohpet ettik, sohpetin sonunda yahu kardeşim benim suluğum yok dediniz ok dedim. Suluğuda ekledik yine fiyat değişmedi. 150 tl ye dedik.

Ardından bir telefon daha benim suluk kafesim yok dediniz. Ben ne yaptım yine okey dedim ben size bunların hepsini göndereyim kargolarınıda ben veriyorum dedim.

Bu aşamaya kadar jantların kargosu benden olsun diye birşey söyledimmi

HAYIR!

Çok afedersiniz zekanıza hakaret olacağından, Jantların parasını ödemem hocam demedim. Anlayacağınızı umdum.

Jant haricindeki diğer bütün parçaları size gönderdim ve kargo parasını söz verdiğim gibi ben ödedim.

Şimdi soruyorum size diğer parçaların kargosu 10 tl tuttu. ödedim. Tüm parçalar için elime geçen para

140 tl

Bunun içinde

Jantlar
Sele altı çanta
Sele
Kadro koruyucu
Suluk
Suluk kafesi

var.

Jantların kargosunuda ben ödesem + 30 tl.

140-30 = 110 tl

Yahu hocam insaf açın bir bakın aldığınız ürünlerin sıfır satış fiyatlarına.

Birde kalkmış benden 40 tl kargo parası var demiyor musunuz... Ne diyim hocam artık size. 30 tl ne zaman oldu 40 tl.

Oldu olacak bisikletinizide ben kullanayım, sizde arkamda oturun.

Bilmeden beni suçlayan arkadaşlarada buradan sitem ediyorum..

Kargolar gecikti, iletişim aksadı. ok. Satış yapmamam gereken çok yoğun bir dönemimde satış yaptım. Kargo işlerini başkalarından rica minnet halletmelerini sitedim. Suçluyum ok. Ama insaf edin biraz. Elinizi vicdanınıza koyun.

Ben parayı sokaktan toplamıyorum.

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
@Teamxchamp

Bu mesajı yeni gördüm
Saygısızlık ediyorsunuz hocam. Daha önceki mesajlarınızada bakıyorum. Kargodan ürününüzü almayıp beni suçlamışsınız.

Neyse bir uğursuzluk var ya hadi hayırlısı..

Siz bana hesap numaranızı verin göndermediğim aynakolun parasını size iade edeyim.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Teamxchamp

@Teamxchamp

Herhalde, Lidyalıların parayı bulmasından bu yana, herhangi bir ticari olayda yapılmış en akıl dışı şuçlama bu olsa gerek. :)

29.000 üyenin gerçekte kim olduğunu, ne aldığını, ne sattığını, sattıklarının sıfır fiyatlarının ne olduğunu, kargoda zarar görüp görmediğini vs. vs. hangi mesai saatimizde, nasıl kontrol etmemizi beklediğinizi çok merak ettim.

Bundan sonra ( okudum ve kabul ediyorum ) seçeneğini işaretlemeden önce karşınıza çıkan bir metni gerçekten okursunuz umarım.

Forum kuralları aşağıda.

Madde 6. Yaptığınız takas ve satışlardaki tüm sorumluluğun kendinize ait olduğunu unutmayınız..

Madde 15. Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan, sağlam referenslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır. Bu gibi durumlarda dolandırıcılar ile ilgili üst konuya bakılması, şüpheli bir durumda online olan kişilere pm atılarak sorulması iyi olacaktır.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@Veli Bahtiyar
Bak kardeşim;
Yalan,yanlış ve abartılı şeyler yazıyorsun.....Ayıptır...
Sadece 3 tanesini yazayım...
1.Tabii ki yazıştık ve konuştuk(belki toplam 1 saattir) ve pazarlık yaptım......Bir kez "bu fiyata alamayacağım"dedim...1 saat kadar sonra seni arayıp"Zarar etme kardeşim,ancak seleye de ihtiyaç var...seleyle birlikte olursa bu rakama alabilirim"dedim...Sende tamamdır,kargoyu da ben hallederim dedin...Şimdi demedim diyorsun...Anlamsız cümleler kuruyorsun...
2.İlk kargo 4.5 tl tutmuştu,10 tl değil..
3.Jant kargosu'nun fiyatını açıp kargo firmasına sorabilirsin(BZ 158825 Yurtiçi Kargo)
jantlar BRÜT 30 desi tutmuş=29.77+3.66(adrese teslim)=33.43+6.02(KDV)=39.45 tl'dir...30 tl değil...Ben ne yalan konuşurum,ne de kimsenin beş kuruşuna tenezzül ederim...

Sen işine gelen rakamı çoğaltıyor,işine gelmeyeni de azaltıyorsun...Ya senin kafan çok dağınık,ya da başka bir şey var....
Sana söyleyecek başka sözüm de şimdilik yok....

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
@sitix

Benim elimdeki kargo fişinde 29.77 den başka birşey yazmıyor Sedat abi. Ama belki sizde haklısınız. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım ama size güveniyorum.

Ne ben sizin daha fazla kalbinizi kırayım nede siz benim.

Madem kargo 40 tl tuttu. Yarısını ben sizin hesabınıza aktarıyım. Orjinal QR larıda adresinize gönderiyim (bunların kargosuda benden olsun) bu konuda burada kapansın artık.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@Veli Bahtiyar

Bu mesaj 2 gün önce yazılmıştı ve ben de cevap yazmadım...Burada konuyu bırakmıştım...
Ancak bugün,saat 15.30 gibi Veli Bahtiyar'dan yeni bir ö.m aldım. Yeniden fikir değiştirip:"Sedat abi dürüst olmak gerekirse size inanmıyorum. Bir ara şu değiştirdiğiniz jant tellerinin fotoğrafını çekip bana gönderirseniz o zaman inanırım..."cümlesi ile başlayan bir mesaj yollamış!...

Ben de ona:
"Bak kardeşim,
Foruma, bu konu burada kapansın artık." diye yazıyorsun,Sonra da bana bu özel mesajı yolluyorsun!...Bu işi uzatmak istiyorsan mertçe söylersin...Jant tellerini henüz değiştirmedim...8 tanesi oldukça yıpranmış...Sana yarına kadar fotograflarını da yollarım..." diye bir mesajla-mecburen-cevap verdim.Ancak o kadar canımı sıkıldı ki; bazı hemen fotografları çekip buraya koymak istedim...

... ve birkaç cümle de buraya yazmak istedim...Çünkü arkadaş telefonunu açmıyor!...

Ayıptır...Bu kadar da olmaz...Ben bu yaşıma kadar ne yalan konuştum,ne de abartılı...Ne de kimseyi durduk yerde suçladım....
Dobra ve çizgisinden sapmayan bir insan olarak maddi kayıplarım da oldu...Bu kayıplar hiç önemli değil...Allah'a şükür başım dik,hayatımı sürdürüyorum...Sen bir öyle, bir böyle yazıp,konuyu uzatmak istiyorsan açıkça söyle...
Arka jant'ın ruble tarafındaki göbeğe yakın kısmındaki yıpranmış tellerinin(8 tel)) ve kargo faturasının fotografları aşağıdadır:
Bunları incele,gerekirse çok daha detaylı fotoları gündüz gözüyle de çekip,buraya koyarım...Şimdi ne yapmayı düşünüyorsun?

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Arkadaşlar bu konu çok uzadı.Birbirinizi yıpratıyosunuz. Veli arkadaşımız özür diler, zarar neyse karşılar sanırım.Mesajında da söylemiş. Tatlıya bağlasanız artık.
Biz bisikletseverler çevremize örnek ve erdemli kişiler olmalıyız. Sakın beni yanlış anlamayın. Saygıda kusur ettiysem affola.Ben de çok üzülüyorum bu olaya, bu tartışmaya..

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@yaminkutlu
Kardeşim,
Ben konuyu kapatmıştım...Ondan sonra olan ortada...Benim yapıma çok ters işler bunlar...Ancak herşeyin de bir sınırı var...