Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğu - FÜBİT - ELAZIĞ

Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
Resmi Olarak 2012 Yılında Faaliyete Geçen Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğundan Forumda Bir Topic Altında Hiç Bahsedilmediğinden Burada Bir Topic Açmakta Fayda Var.

Topluluğumuz 2012'den Beridir Faaldir.

Üniversite İçerisinden, Üniversite Dışarısından Tüm Bisiklet Severleri Tek Çatı Altında Toplayan Tek Topluluk Olan Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğunun Kapıları İl Genelindeki Tüm Bisiklet Severlere Açıktır.

Topluluğumuz Her Perşembe Akşamları 20:00'da (Ramazan Dolayısıyla 21:00'da) Öğretmenevi Önünde Toplanarak Halka Açık Perşembe Akşamı Bisikletçileri - PAB Turlarını Organize Etmektedir.

Haftasonları İse Yakın İl ve İlçelere Piknikli Turlar, Kamplı Turlar Organize Etmektedir.

Civar İllerdeki Yarışmalara İmkânlar El Verdiği Ölçüde Şehirdeki Ferdi Lisanslı Genç Yeteneklerle Birlikte Kafile Olarak İştirak Etmektedir.

Topluluğumuz Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilciliği ve Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği ile Sürekli İşbirliği Halinde Olup Birlikte Hareket Etmektedir.

Amaçlarımız:
- İl Genelindeki Bisiklet Aktivitesini Arttırmak.
- Sporcu Sayısını Arttırmak. Nitelikli Sporcu Yetiştirmek.
- Spor Kulübü Altyapısı Oluşturarak Kurmak.
- Topluma Bilinçli Bisiklet Sürüşü Alışkanlığını Kazandırmak.
- İl Genelinde Faaliyetler İcra Etmek, Katılımda Bulunmak.

Topluluğumuza Ait Tüm Faaliyet ve Bilgilere Aşağıdaki Logomuza Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Scudo

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Çok güzel bir oluşum.2006 fırat üniversitesi mezunuyum.Orada çok güzel anılarım oldu.Orada Yaşadığım yıllarda,neredeyse bisiklete binen hiç görmedim diyebilirim.İnşallah bu tarz organizasyonlarla daha çok bisikletli olur Elazığımızda da :)

• Beğen
Tepkiler: Murat Bahçeci

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Murat bey bu çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Foruma hoş geldiniz. Burada güzel vakitler ve organizasyonlar geçirmeniz dileklerimle...

Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
@devilmycarlos Benim de Yıllardır Hayalimdeydi Elazığ'da Bir Bisikletli Oluşum Olması...
Ankara'dan Elazığ'a Dönünce Bu Hayallerimi Gerçekleştirmek Üzere Topluluktaki Arkadaşlarla İrtibata Geçtim. Hep Beraber Grubu Çığ Gibi Büyütmeye Devam Ediyoruz. Şu an Sosyal Medyada 1668 Takipçimiz Var. 100'ü Aşkın Aktif Sporcumuz Var. Ulusal Yarışmalarda Derece Getiren Yıldız Kategorisinde Sporcularımız Var.

Daha Fazlası İçin Yılmadan Çalışmaya Devam Edeceğiz...

@BF Okuru Teşekkür Ediyorum.
Gerçekten Bu Forumu Bisiklet Sporu Adına Çok Yararlı Buluyorum.
Okulum Bittiği İçin Daha da Aktif Olacağım.:)

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Murat Bahçeci

Keşke benim zamanımda da böyle oluşumlar olsaydı.Elazığ bisiklet için gerçekten müsait bir yer,gezilecek görülecek çok güzel yerler var.Bisikletle bunun tadı daha bir başka olurdu.İnşallah hedeflediğiniz amaçlara ulaşırsınız.Bu forumdan da bir sürü arkadaş katılacaktır inanıyorum.

(link)

şöyle bir konu var mesela oraya da yazarsanız belki.okuyanlar olabilir.

• Beğen
Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
@devilmycarlos

Çok Teşekkürler... Ben Sürekli Forumda Elazığ'da Bisiklet Oluşumlarını Arayan Kişileri Araştırıyordum Zaten... Ama Bu Konu Nasıl Gözümden Kaçmış Bilmiyorum... :(

• Beğen
Tepkiler: MeTaLioNs
Tepki
32
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
@Murat Bahçeci

Bende bu spora Elazığlı bir Gakkoş olarak Artvin`de başladım. Memleketimde bu sporu icra etmek inşallah nasip olur, rızkımız burada olduğu için mecburiyetten Artvin rampalarına vuruyoruz :) Saygılar, başarılar..

• Beğen
Tepkiler: bahira23
Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
@Kemalist1938

Teşekkürler... Elazigda bir harput veya sivrice turunda buluşmak dileğiyle :) :-D

• Beğen
Tepkiler: MeTaLioNs

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
C.tesi günü Elazığ'dayım ve memleket yollarında sürmek için sabırsızlanıyorum :)

Tepki
32
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
Önümüzdeki ay, ağustosun 8-9`u gibi bende oralarda olacağım. Tekerinize taş değmesin :) iyi sürüşler ~

• Beğen
Tepki
32
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
@Murat Bahçeci Asfaltta traktör(Ön amörtisör kilitsiz MTB Kron-XC150) kullanmaya alıştım:) hiç farketmez gelince irtibata geçeyim sizinle. Cenk Başkanı da alalım.. Numaranızı özel mesajdan atarsanız 8-16 ağustos ve 12-27 Eylül Kurban Bayramının olduğu tarihler civarında Elazığ'da olacağım inşallah. Mutlaka gelince size eşlik etmek istiyorum.

• Beğen
Tepki
32
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
Merhabalar Murat Hocam, yarın kuzenin düğünü var ve ertesi gün dönüyorum, can sıkıntısından öldüm bu gelişimde. Önümüzdeki ay Kurban Bayramından önce tekrar geleceğim inşallah 16 günlük uzun bir süre olacak bu kez, numaranızı kaydettim gelince arayacağım mutlaka. Mesajınızı henüz yeni okuyabildim, görüşürüz inşallah saygılar.

Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
Biz geçen haftasonu sivriceye turladik. Yarın da gözeli üzerinden sivriceye gidecez kinedericden ineceZ

• Beğen
Tepkiler: Kemalist1938

alper7742

Üye
Tepki
4
İsim
ALPER
@Murat Bahçeci
Merhaba şuanda Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim
yakın zamanda bisiklet almayı düşünüyorum
aldığım zaman klübe dahil olmak isterim
ayrıca bir sorum olacak grup kaç kişilik yani turlar olduğunda kaç kişi katılıyor ortalama

Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
Katılan Kişi Sayısı Yutların İçeriğine Göre Değişir...
Uzun Ağır Arazi Turlarına veya Uzun Yol Antrenman Turlarına 3-5-7 kiş katılır.
20-30 KM kültürel turlara 25-30 kişi katılır.
Şehir içi Perşembe turlarında 60 kişiyi gördüğümüz günler vardı...
Halk turu olunca da 100leri buluyor.