Finlandiya

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla ben onu bilmem de, (link)arkadaşın renklere karşı ayrı bir fantezisi var :)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@eray.hayta

Peki hadi kavgayi birakalim da size bisiklet önerisinde bulunalim, nasil olsa finlandiyada alim gücü kuvetliymis demenize göre o halde alin birtane Colnago yada Cipollini yada bir Pinarello hatta de Rosada olabilir üzerindede Campagnolo Super Record EPS donanim ve Jantlari, selesi Seleborusu ve Gidon bogazida ax lightness oldumu doymayin tadina.
Kolay gelsin.
DIP NOT: Colnagolarda boyuna dikkat etmelisiniz, bi normal birde Bedenin arkasinda s harfi olan var, s harfi olanlar yazan bedenden 4 beden daha büyük oluyor.

HAdi bakalim bisiklet konusu diye diye düsdünüz yollara, alin size bisiklet konusu devamini getirin bakalim.:koptum:

Alias

Üye
Tepki
48
@Murat Cömez

Bunu decsan arkadaşımıza söyleşmiştim. Neden söylediğimi siz kendiniz bakar mısınız? Ben söylersem olayın içinden hiç çıkamayacağız. İyice dallanıp budaklanacak.

@Murat Cömez

Olayın iç yüzünü -bu kadar kötü olan nedir diye- öğrenmeye çalıştım ama öğrenemedim. Ben savunma yapmadım. Durum hakkında fikrimi söyledim. Bunun için de kimseden izin alacak değilim.

Akşamdan beri olayları yatıştırayım, hakaretler bitsin diye düşünürken başım ağrıdı. Şimdi baş ağrısından duramıyorum. Daha fazla uğraşmamak için bu konunun takibini bırakıyorum. Bu konuya -okumak için dahi- bir daha girmeyeceğim. Konu sizi de rahatsız ettiği için -size tavsiyem- siz de engelleyin ve rahatsız olmayın.

Bundan sonrası, forum yönetimini ilgilendiriyor. Forum yönetimi ceza veya uyarı verirken umarım tarafsız olur.

Rica ediyorum, bu mesajımı hiç kimse alıntı yapmasın. Bu mesajım, bu konu içerisindeki son mesajım olmasını istiyorum.

Saygılarımla.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alias
Yahu sana özelden de yazdım neden anlamıyorsun..
Adamın sabıkası var. Önce tüm topluma hakaret etti aşağıladı tepki alınca da kişisel hakaretler aşağılamalar.
Aile terbiyesi yok..

Ben geçen haftalarda yurt dışındaydım bunun döndüğünü yurda dönünce görebildim.
Eğer bu aile terbiyesi almamışın ki senin avukatlığın altında hayatından çok memnun görüldüğü üzere, bizlere şu başlıkta yazdıkları ile benim yazdıklarımı aynı kefeye koyuyorsan söylenecek sözüm yok.
Ayrıca sen de aynı yola başvuruyorsun dikkat et
"Siz de bakarsanız, -büyük ihtimal- görürsünüz." gibi laflara gerek yok aşağılama ile bir şey elde edemezsin. en fazla eray turta gibi başlıktan gidersin.
Ben sana sadece bu adamı neden savunuyorsun diye soruyorum sen Allah ne verdiyse aşağılama suçlama niyet okuma gırla gidiyor.

Nickin eray.hayta'nın Alias'ı mı yoksa?

Fake misin?

Not: Alias= sahte isim, takma isim, diğer adıyla gibi anlamlara gelir..

Alias

Üye
Tepki
48
@Decsan

Hitap olarak, sizeden sanaya döndük haydi hayırlısı. İnşallah daha düşmeyiz diyeceğim ama siz mesajınızda kendinizi aşmışsınız. Umarım kendinizi toparlarsınız. Ben şimdilik eski hitabınızdan devam ediyorum. Sizi de beklerim.

"Avukatlık", "Kraldan çok kralcı" dediniz. Şimdi de fake misin, eray.hayta'nın Alias'ı mı, gibi aşağılayıcı laflar çıktı. Bana yaptığınız daha bir sürü aşağılayıcı laflar var. Bunlar aşağılama değil. Ama ben iki kelimeden hakareti yakalarım diyorsunuz. Vallahi PES diyorum size. Aşağılamaya gerek yok, birşey elde edemezsiniz, diyorsunuz. Dediklerinizle çelişmeyiniz, lütfen, dediğiniz gibi yapın o halde. Her mesajınız "aşağılamayla" dolu. Yazışmalarımızı, hep bir seviye aşağıya çekme gayreti içerisindesiniz.

Size özel mesajımdan sonra, siz bana özelden yazdınız. Ben de size mesajların linkini gösterir misiniz, diye rica ettim. Gösteremediniz. Silindi, dediniz. Ben de şimdi, olay yönetim tarafından kapanmış gitmiş, diyorum. Bu arkadaş, o kişi, bu kişi ben bilmiyorum. Bu arkadaş, o kişi olsa bile yeni bir üyelikle yeni bir sayfa açmış gelmiş. Kendisine ait bir konu açmış. Siz de eşelediniz, eski defterleri açtınız. Kendisini engellemek yerine açtığı kendi konusu içerisinde hakaret ettiniz. Bu arkadaşın, karşılık vermesi için elinden geleni yaptınız. Bunların hepsi doğru mu? Dönüp dolaşıp neden savunuyorsun, gibi aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz. Hâlâ bu savunma lafını cümle içerisinde daha ne kadar kullanmayı düşünüyorsunuz?

Dediğiniz gibi yaptım. Artık savunmuyorum, yiyin birbirinizi diye konunun takibini bıraktım. Hem buradan hem de özelden yazıp artık mesajıma alıntı yapmayınız. Ben bundan sonra Finlandiya konusundan mesaj yanıtlamak -okumak dahi- istemiyorum diye belirttim. O kadar da rica etmiştim. Siz yine alıntı yaptınız. Ya siz benimle atışmasıyı çok mu seviyorsunuz? Kafam karıştı.

Alias kelimesinin anlamını bilmiyordum, şimdi öğrendim, ben de öylesine kendi kendime kelime ürettim zannetmiştim(!). Siz sahiden benimle kafamı buluyorsunuz? Bazı forumlara üye olurken kullanıcı adı diye sorar, bazılarında ise lakap diye sorar. Lakabın ingilizce anlamı da -sizin de dediğiniz gibi- alias dır. Ben de -zaten nick bulmak da zorlandığım için- üstünkörü alias yazdım. Bütün nüfus bilgilerimi dökmeyi akıl edemedim(!). Dediklerinizden çıkardığım sonuç, decsan sizin gerçek isminiz.

İnşallah mesajıma alıntı yapmayı bırakırsınız, diyorum ama son mesajınızdan sonra ümidim yok. Umarım, beni yanıltırsınız.

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
@Taner James bisikletçiler zaten gökkuşağı renklerını kullanmıyorlarmı genelde ? renklere neden taktın bu kadar. ısteyen ıstedıgı renk de yazar.
(link) I incele biraz. renklerı severım.

@Murat Cömez teşekkurler ıncelıyecegım.

2 el temız bakınıyorum bakalım bulabilcekmıyım. veya 1000 euro altında dusunuyorum focus u cok begenmıstım helsınkı de ıntersport da fıyatı dusmustu s sıze tek kalan 899e. ya ama almadım. maaş ı 10 gun sonra alıcam bakalım hala satılmazsa alma ıhtımalım cok yuksek

finlandiya ya bısıklet sürmeye gelmek ısteyenlerı beklerım helsınkı cok guzel yazın

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eray.hayta

Bisiklete biniyoruz, forumda okuyoruz :)

Öncelikle görsel açıdan pek hoş durmuyor.

Birde çok vurgulama stilleri kullanıyorsun, büyük punto yazıtipi, renkler vs.
Ara sıra vurgu için bazı kelime veya cümleler, bold veya underline olabilir ama bunu çok sık, aşırı büyük font veya renkler olunca, göze parmak sokmak gibi oluyor...

Nasıl büyük harf yazmak kaba izlenimi veriyorsa, bu tarz stilllerde karşındakine daha baskın görünmek ve sanki anlamıyormuş da bari büyük puntolu, renkli yazayım da anlasın bari, ben daha iyi biliyorum, al bak sen bilmiyorsan da öğren vs.vs. vb. izlenimler veriyor.

Ayrıca bu tarz şeyler de bisikletforum, bilmem ne forum içinde fark etmez.
Bu tarz şeylerin dil ile de alakası yoktur, Finlandiya'daki bir forum sitesinde de böyle yaparsan aynı izlenimleri alırsın. Bunlar evrensel şeylerdir.

Ha belki gayri ciddi 6-14 yaş arası absürük, belden aşağı küfürlerin havada uçuştuğu bir forum olur, orada renkli yazılar, bol bol emojiler olabilir.

Mesela uzak doğu ülkelerinde emoji çok severler ve kullanırlar...

Örnek: Anladın mı ¿

Tercih senin tabi ki...

Teşekkürler.

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
merida yı sattım paramı koydum cebime :utan: turkıye den bisiklet alabilirim bu yaz geldıgımde 1500 tl bandında bisiklet arıyorum. önerilerınız var mı ?

• Beğen
Tepkiler: slckats

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1500 e burada bile bisiklet zor gibi. Yani varda keyif vermez

• Beğen
Tepkiler: slckats

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@eray.hayta 1750 TL ye çıkarsan Corelli Sprint KR 200 var. inceleyenler baya bir beğeniyor.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alias
Eğer alıntı yapılmasını istemiyorsan cevap yazmaz ya da engellersin.. Cevap yazarsan cevap alırsın hem bu da senin talebindi hatırlatırım.

Buradaki diyaloğun! uzamasının sebebi yukarıda alıntı yaptığım senin saldırgan mesajındır.

Bu arkadaşı bu kadar canı gönülden babası bile savunmadı inan bana..
"avukatlık" ne zamandan beri hakaret oldu.
"kraldan çok kralcı" olduğun şu mesajınla ayan beyan ortada.
Eski mesajların linkini istemişsin, adam her türlü hakaret ve aşağılamayı yapıp ban yedi, başlık silindi. Umarım bu sefer anlamışsındır.
Eğer bu konu seni ilgilendirmiyorsa yukarıdaki mesajından başlamak üzere mesajlarını düzenler yada silersin.
Yok öyle değil görüldüğü gibi hala eray.hayta hayranlığı ve vekaleti üzerinde duruyor.
Milletin ne zaman üye olduğu konusunu zat-ı muhteremi savunmak için mesajına taşırken ve bana burada laf yetiştirirken zorlanmayan birinin lakap bulma konusunda bu kadar zorlanması manidar..

Yine tekrar ediyorum bu üslubun sürerse ve cevap yazarsan sonsuza kadar cevap alırsın..,

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
bugun saat 12 de geliyor baska bi makıne daha merida bakalım alacakmıyım :rolleyes: S kadro ise dusunucem sanırım.

@chuck_schuldiner ağırlığı nedir ?

@slckats teşekkurler sımdı baktım fıyatı ıyı ama kalite nasıl acaba ve ağırlık 9 veya 10kg max olmalı

@Murat Cömez :ckkmk: buyur sor