Final Kaçışı

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lotto Soudal'in Belçikalı yıldızları Thomas De Gendt ve Tim Wellens;Dökülen Yaprakların Klasiği olarak da bilinen zorlu ''Il Lombardia'' sonrası yarışın düzenlendiği İtalya'dan evleri Belçika'ya bisikletleri ile dönüyorlar.:cool:
6 gün 1200 km sürmesi beklenen yolculuğun ilk günü 186 km sürmüş.İkinci günü de bitirmişler.
Kısaca De Gendt ve Tim Wellens'ten bahsetmek gerekirse;
Öncelikle ikisi de yüksek profilli yıldız bisikletçiler.
Thomas De Gendt, çok ünlü bir baroudeur yani kaçış spesiyalisti,kaçış sanatçısı.Biz Thomas De Gendt'i üç büyük turdaki ünlü kaçışları ile biliriz.Hatta Son olarak Vuelta a Espana 'da dağların kralı mayosunun sahibi olmuştu.Buradan anlaşılacağı üzere De Gendt çok iyi bir yokuşçudur.İyi bir kaçışçının olmazsa olmaz özelliklerinden birisi de uzun kmler ,yüksek watt basmak olacağı için ortalamanın üzerinde rouleur vasıfları vardır.Birlikte kaçtığı adamlara etabın sonunda patlayıcı gücünü göstermek zorunda olduğundan sprinti de fena değildir.
Tim Wellens ise müthiş bir puncheurdır.Yani kısa ve sert yokuşlarda patlayıcı yokuşçu özelliklerini konuşturur.Tamam yarış muhabbetinden çıkıyorum.

Asıl konu ise günlerce yüksek profilli yarışlar koşup,insanüstü idmanlar yaptıkları halde kendilerinde bikepacking yapacak gücü ,şevki nasıl buluyorlar?o_OBisiklet aşkı bir bütün olarak bu olsa gerek.:harika:Takdir etmemek elde değil.Bu adamlar bisikleti her yönüyle seviyor.

Bu arada Thomas De Gendt;Apidura markasının bikepacking çantalarının denemesini de yapıyor.
Dpc3TofWsAAIFBb.jpg

Dph3_jSXcAAACC6.jpg
Ridley bisikletleri de gerçekten efsane.Bisiklet gelenekçilerinin gönlünü fethetmiş bir marka.
DpkO3-VXcAElqmm.jpg
Tim Wellens her haliyle mütevazi bir adamdır.
DpkO4kLWkAEpkCo.jpg
Bu Thomas De Gendt olamaz.Bu da bir kaçış olamaz.Zira Thomas De Gendt kaçış yaptığında çiş için bile durmaz.:ssrtcbya:
DpezFojW0AEEpFn.jpg

Thomas De Gendt yine yapmış yapacağını ve panaşını göstermiş ''beklenildiği gibi'' yani yokuşu görünce atağını yapmış:D.Huylu huyundan vazgeçmezmiş:snzdglsn:

DpezGlDWkAAQ8TC.jpg

Yolları açık olsun.;)

(link)

Scudo

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben niyeyse yarıştıkları bisikletler ile gidecekler diye bekliyordum bu modeli görünce bir şaşırdım. Aslında firma için de güzel reklam olmuş, işin ilginci dediğiniz gibi nasıl bu şevki içlerinde buluyorlar anlaması çok güç

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkisi de pro pelotonun çok önemli iki ismi.Kontratlarının bol sıfır içerdiğinden emin olabiliriz.Belçika'da popülerlikleri, Belçika'nın bir bisiklet ülkesi olduğunu düşünürsek bir futbolcu kadar var.Bu kadar parası pulu,şanı şöhreti olan adamlar neden pahalı arabalarına binmeyip,pahalı otellerde kalmayıp,barlarda diskolarda kavga çıkarmayıp,ruhsatsız silah ile elaleme külhanbeyliği yapmayıp; mütevazi bir şekilde bisiklet turu yaparlar.İçlerindeki bisiklet aşkına gıpta ile bakıyorum.:)Bisiklet kültürü acaba bu mu olsa gerek?Hem bisikleti o kadar bacaklardaki yarış kilometresine ek olarak tur yaparak yaşam biçimi olarak görmek hem de nispeten daha mütevazi yaşam sürmek.
Bu şekilde gezen,tur yapan daha başka prolar da var.Mesala ilk aklıma gelen Peter Sagan'ın baş domestiği Daniel Oss gibi.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 Bunları yaptıkları için büyük sporcular zaten. Atatürk o kadar kısa ve yoğun yaşamında bu tip sporcular için bile söz söyleyebilmiş. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Ne güzel söylemiş. Bu turu yapmaları ahlaklı olduklarını mı gösterir. Elbette en azından iş ahlakları olduğunu gösterir. Hayatta ne yaparsak yapalım aşkla yapalım. :):)

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi bir sporcu olmanın şartı işini severek yapmak, ahlakı sporcu olmak ve disiplinden geçer yazıdan da anlaşılacağı gibi bu arkadaşlarda bu özellikler fazlasıyla var. Eline koluna sağlık @hamlet2006

Reklam da olsa biz olumlu düşünelim buna ihtiyacımız var :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.
Apidura reklamı olması daha muhtemel ama inanın beni rahatsız etmedi.Genel anlamda bir sporcunun kendi branşındaki markaların tanıtımını yapması bence çok antipatik durmuyor.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@trainspotting35 @hamlet2006
Çok güzel bir reklam, ve Ridley X-Trail'in muhtemelen böyle reklama ihtiyacı var. Reklama karşı da değilim, zaten profesyonel bisiklet yarışları esasen büyük bir reklam faaliyeti. Ancak, amacın "bu sene az bindik, kış gelmeden 50 bin kilometreyi tamamlayalım" veya "8 aydır yarışıyoruz, biraz da bikepacking yapalım" olmadığını söylemek istiyorum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.
Murat B. Bey sizinde ridley kullandığınızı biliyoruz. Hatta bir ara çalınmıştı. Allahtan çok kısa süre içinde bulundu. Bahsettiğiniz bisiklet özellikleri nedeniyle bir gravel. Olaya bizler gibi romantik yönden değilde parasal boyutuyla yaklaşmışsınız. Buda takdir edilesi bir bakış açısıdır. Bir ara cancellara nın saatleri sözkonusuydu bunlarınki daha bir içerden reklam olmuş.
(link)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.
Muhtemel olasılık adamlar mayıs ayında rotaları çıkartmış ve kalacakları bütün otellerde rezervasyonları çok önceden yapmışlar.

Sırasıyla rotaları

1. Como-Fluelen (183,35)
2. Fluelen-Saint Louis (150,85 km)
3. Saint Louis-Luneville (191 km)
4. Luneville – Gonderange (156,53 km)
5. Gonderange – Chevron (120,83 km)
6. Chevron – Semmerzake (200 km)

Ayrıca, yabancı bir sitede önümüzdeki yıl TdF Brukselden başlayacağı ve kulis arkası konuşulanlara göre sırasıyla Binche, Rethel, Thionville ve Metz etaplarının olabileceği bu nedenle test ettikleride yazıyor. Tabiiki bunlar sadece söylenti kesin bilgi değilmiş :)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@mehmetsunu

Boyası aynı olmasa da kadro bu, ama komponentler tamamen farklı. Bütün parçalar Lotto Soudal sponsorlarından; grupet Potenza disk, jantlar Zonda, tamamlayıcı parçalar Deda...

2 ay önce ilk denemeleri X-Trail ile değil Helium SLX ile yapmışlar bu arada:
(link)
(Bu muhtemelen DeGendt'in antrenman bisikleti, jantlar bora tubular değil, iç lastikli zonda)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Şu Arnavut kaldırımı denen şeyi hiç sevmiyorum..Hele bir de düzgün döşenmezse,felaket..Son fotoya dikkat ederseniz,adamın yolun dışında gittiğini görürsünüz:)

Yokuşta çok iyiymiş..Pizza da öyle..

Reklam olabilir tabi ama başka şeyler de olabilir..Yolda belki bir yerlere uğrayacaklardır:DEvlilerse kaçamak yapmak istemiş olabilirler,bekarlarsa zaten sorun yok:DÇok mu ahlaksızım ne:D

@hamlet2006 üstat nazik nazik lafını sokmuşsun:DBerker veya Sarper'de eurosportta böyle nazik nazik laf sokmaları çok iyi yaparlar..
Belçika'nın Thomas de Gendt'i varsa,bizim de Arda Turan'ımız var..:D

QWEZXC

Aktif Üye
Tepki
159
takip ediyorum bu haberi
iyi yada kötü yaptıkları zevkli birşey birde üstüne para alıyorlarsa yemede yanında yat
bisikletçiler zorlu antremanlar yaptıklarından dolayı,doğanın tadını çıkaramıyorlar,keyif alarak gezip ülkelerine dönüyor olmaları
bu yüzden yaptıkları sezonu kapatmak adına güzel bir olay
avrupa bisiklet için lokasyon olarak en güzel yer

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
olaya reklamasyon kısmından bağımsız olarak bakacak olursam pro sporcuların hafif tura çıkmış olmalarını bu tür turları özendirmesi nedeniyle oldukça faydalı buluyorum. Gravel piyasasının tanınması ve yaygınlaşmasıda bir diğer getirisi. Katettikleri günlük mesafeler hafif turcular için tatminkar mesafeler.

@Murat B.
Beğeni yetmez yıldızlı beğeni.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3.Gün:
İki kafadar fıtı fıtı yollarına devam ediyor.Tim Wellens beklediklerinden hızlı gittiklerini belirtmiş.192 kmyi 6 sa 30' da geçmişler.
DppKvZXW0AAEQOW.jpg

DppKvYzWkAIgcw-.jpg

DppKvZHX4AA_LUW.jpg

DppKvY4X4AAiF_C.jpg

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde Beni tur mur kesmez.:D
Benim bisikletin kutsal topraklarına yani Flaman ülkesine gidip yarış izlemem lazım.:harika:
Benimle gelecek varsa '' Ronde van Vlaanderen'' izlemeye gelsin.Ciddiyim.

ronde-e1490865215876.jpg

Şu Koppenberg'i Dünya gözüyle görebilseydim.
s-koppenberg_6297_1.jpg

@a.valverde

Değerli ağabeyim,neden olmasın.:harika: