Fedarasyonu Kınıyorum

Sadık Dedeoğlu

Aktif Üye
Tepki
172
Federasyondan şimdiye kadar direk veya dolaylı yoldan açıklama gelmedi. Konuyu destekleyen arkadaşlardan AD SOYAD/YAŞ/MESLEK lerini yazmalarını rica edeceğim. Destek mesajlarınız yeterli sayıya ulaşırsa önceki toplanan imzaları federasyona sonra da gerekli yerlere ulaştıracağız. Bütün arkadaşlarımızın konu hakkında gereken duyarlılığı göstereceğini umut ediyorum. Unutmayalım hepimiz böyle bir olay başımıza gelebilir.

YETKİLİ ARKADAŞLARDAN KONUYU GÖRÜNEN BİR YERE SABİTLEMELERİNİ RİCA EDERİM.

Scudo

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Sedat R.TOSUNOĞLU/56/E.Öğretim Üyesi

• Beğen
Tepkiler: Sadık Dedeoğlu

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten böyleyse eğer federasyon ayıp etmiş.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Bilemiyorum, benim gibi amatörlerin isimlerinin ne değeri var?

En büyük etkiyi, tüm lisanslı sporcuların lisanslarını geri çekmeleri olacaktır. Şahsen ben böyle bir sporcu olsaydım ve birlik ruhuyla hareket edileceğini bilsem, hiç düşünmem. Protesto amacına ulaştığında federasyon tek başına kalacaktır...:)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Tartışma alevlensin istemem ama 1 Ocak günü yapılması düşünülen yarış ayrı bir tartışma konusu gibi geliyor bana. Zamanlaması enteresan. Biliniyor ki o günün gecesinde insanlar yeni yılın gelişini kutlarlar, herkes geç saatlere kadar oturur, içen içer içmeyen 11:59 u bekler en azından. Başka gün kalmamış gibi 1 Ocak garip geldi.
Bunun ötesinde yarışmanın adının değiştirilmesi de (ya da kabul görmemesi de) nedeni açıklanması gereken bir durum. Ancak burada oluşan tepkiden Çağatay' ın da eşi olumsuz etkilenmemeli, federasyonda çalışıyorsa şayet iki arada bir derede kalacak ???

Sadık Dedeoğlu

Aktif Üye
Tepki
172
Olayın başından beri konunun müdahiliyim. Dilim döndüğünce sizlere aktarmaya çalıştım. Bundan sonra da fazla yorum yapmak istemiyorum. Herkes olayı vicdanında sorgulayıp ona göre davranacaktır. Gönül isterdi ki kolay organize olabilelim. Ne yazık ki tecrübelerimden öyle olmadığını biliyorum. Bu konuya yorum yapabilmek için profosyonel sporcu olmanıza gerek yok. Bazılarımız bize hakverse bile konumlarından dolayı veya çıkarları çatıştığından gerçek görüşlerini açıklayamıyacak. Ancak sonunda hepimiz kendi vicdanlarımızda yargılanacağız. Hepinize kazasız günler dilerim.

Eray KÖSE

Üye
Tepki
2
Sadık Dedeoğlu/44/tüccar
Eren çelik, 35 , Dış Ticaret Uzmanı
özgür yalçın/37/işletmeci
İslam Gölge/28/amatör sporcu
Semra Yetiş/24/sporcu
Eray KÖSE/29/Bilgisayar Mühendisi

• Beğen

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@Eray KÖSE

Bu konuda katılımın yüksek olmasını umuyorum.İnşallah yanılmam...

NOT:Konu hakkında daha fazla bilgilenmek isteyen ve öncesini bilmeyen arkadaşlar aşağıdaki linklere bakabilirler.

(link)
(link)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Sadık Dedeoğlu/44/tüccar
Eren çelik, 35 , Dış Ticaret Uzmanı
özgür yalçın/37/işletmeci
İslam Gölge/28/amatör sporcu
Semra Yetiş/24/sporcu
Eray KÖSE/29/Bilgisayar Mühendisi
Güney Tuncer/35/Bilgisayar Mühendisi

• Beğen

demirkan

Üye
Tepki
48
Herkese Selamlar,
Biraz düzenleme yaptım haddim olmayarak.Bundan sonra katılacak olanlar kendi mesajlarına kopyala yapıştır ile listenin sonuna kendi isimlerini ekleyerek devam edebilirisek daha uygun olacak diye düşünüyorum,

1-Sadık Dedeoğlu/44/tüccar
2-Sedat R.TOSUNOĞLU/56/E.Öğretim Üyesi
3-Eren çelik, 35 , Dış Ticaret Uzmanı
4-özgür yalçın/37/işletmeci
5-İslam Gölge/28/amatör sporcu
6-Semra Yetiş/24/sporcu
7-Eray KÖSE/29/Bilgisayar Mühendisi
8-Güney Tuncer/35/Bilgisayar Mühendisi
9-MURAT İŞÇİMEN/42 SERBEST
10-Kubilay Demirkan/39/Maden Mühendisi

• Beğen

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Slm sevgili arkadaşlar konuya yeni müdahil oldum ve 6.sayfaya kadar yorumları okudum...Tabii tüm arkadaşlar kendilerine göre haklı serzenişlerde bulunmuşlar hepsine saygı duyuyorum..Ancak bilinmesi gereken şöyle bir durumuda sizler ile paylaşmak istedim..Bu değişimin sadece Rahmetli çağatay avşar ve bugün görevde bulunan federasyon ile sınırlamanın doğru olmadığı kanaatindeyim..öncelikle şunuda belirtmek isterimki bendeniz hiç kimsenin avukatıda değilim..Çağatay sevdiğim efendiliğinede saygı duyduğum bir arkadaşımdı..Yerel organizasyonlarda gelenekselleştirilmediği sürece Federasyon böyle bir uygulamayı uygulamayı uygun görmez,göremez bunun nedenleri yaz yaz bitmez ve herkes bu uygulamayı lastik misali her yere çekebilir..böylede bir özgürlüğümüzde mevcuttur..şayet organizasyonu il bazında ve sponsorlar aracılığı ile kendimiz organize edersek..federasyonun teşekkürüne bile maruz kalabiliriz..ulusal müsabakalarda Atatürk Kupası dışında,kişisel bir kupa adının ve sadece kurumsal bir (cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık)kupanın gelenekselleştirilmesi söz konusu edilmemektedir..dedimya bu konu geniş bir mevzuu daha neler neler yazarımda sizleride uzadı uzadıya üzmek ve germek istemem..Federasyonu savunmak bana düşmez benide ilgilendirmez..ama bilgim dahilinde olan bir uygulamayı sizlere hatırlatmak istedim..Her zamanda destek olmaya hazırım..150 değil 500 de imza toplasak federasyonun bu konuyu takvim gündemine alması mümkün değildir..Keyfiyetlede alakası yoktur...ama konu il bazında veya özel organizasyon bazında düşünülür ve uygulanırsa bunada federasyonun müdahale etme şansı yoktur....Saygılarımla..

İmzaların Altına benide yazabilirsiniz.
Adem KOÇAY/44/Antrenör....

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Ben ismimi, yaşımı ve mesleğimi diğer (link) yazdım. Bilmiyorum asıl burada mı topluyoruz? Belki CM günleri bir A4 kağıda imza toplanarak sonra PTT yoluyla birine göndererek daha çok imza toplayabiliriz. Çünkü malumunuz, forum ortamında güncellenmeyen başlıklar geride kalabiliyor. Ayrıca ıslak imzanın yeri ayrı.

Adem Bey'in de dediği doğru olabilir. Bu konuda sponsor bulunabilirse hiç federasyon beklenmeyebilir. Ancak resmi olarak bu düzenlenecek yarışmanın listelerde yer alması için federasyon onayından mı geçmelidir?

Başarılar...

Sadık Dedeoğlu

Aktif Üye
Tepki
172
@ADMCOACH

Sbike Bike bisiklet takımından Gökay Konuk forumda yasaklı olduğundan kendi ve takım arkadaşlarının adını ilave etmemi rica etti.

Benden çok daha uzun süredir bisiklet sporu ile uğraşan,sporculara eğitim veren, federasyon yarışlarına katılan biri ve ara ara federasyonda görev alan biri olarak olarak yazısını dikkatli okudum. Ancak böyle bir yazı,Ademin önceki konuşmalarını da aklıma getirince ve beni üzdü.
1- Kurallar,kanunlar,yönetmelikler bizler içindir ve değiştirilemez değildir.
2- Bu güne kadar, Federasyondan kimse,en üst kademedekiler dahil bunu bilmiyor muydu? Federasyonu kuralları dahi bilmeyen insanlar mı yönetiyor??
3- Eğer biliyorlarsa sen dahil neden kimse söylemedi,bizlerle oyun mu oynandı???
4- Bu kurallar yalnızca Bisiklet Federasyonu için mi geçerlidir. Federasyondan bir yetkili önceki seneler de, başka bir federasyonda buna benzer bir olay yaşandığı. Dilekçe ve imzalarla başvurulduğunu,kabul edildiğini ve uygulandığını söyledi.
Peki Adem hocam,hepsini geç bana şunu söyler misin. Yurt dışına çıktığınızda yollarda,istenmeyen olaylar karşılaşmış sporcularına dikilmiş anıtları,adına düzenlenmiş organizasyonları gördüğünde ve bizim kendi insanımıza yaptıklarımızı düşündüğümüzde hiç mi vicdanlarımız sızlamayacak.

1-Sadık Dedeoğlu/44/tüccar
2-Sedat R.TOSUNOĞLU/56/E.Öğretim Üyesi
3-Eren çelik, 35 , Dış Ticaret Uzmanı
4-özgür yalçın/37/işletmeci
5-İslam Gölge/28/amatör sporcu
6-Semra Yetiş/24/sporcu
7-Eray KÖSE/29/Bilgisayar Mühendisi
8-Güney Tuncer/35/Bilgisayar Mühendisi
9-MURAT İŞÇİMEN/42 SERBEST
10-Kubilay Demirkan/39/Maden Mühendisi
11-Yasemin Dedeoğlu/39/Dış Ticaret Uzmanı
12-SBike bisiklet takımı/Gökay konuk