Fazla kiloluyum bisiklete binebilir miyim?

xKrein

Üye
Tepki
20
İsim
Alpaslan
Arkadaşlar ortaokuldan beri kilolu biriyim bu kış üniversiteye başlayınca iyice kilo aldım daha 1 saat öncesıne kadarda yeni bi bilgisayar almayi düşünüyodum ama aklıma takıldı bilgisayara vereceğim parayla bisiklet alabilirim hem sağlığım için hem sosyal aktivite açısından ama sorunum büyük 135 kiloyum biliyorum çok fazla ama bisiklet sürmeyi çok istiyorum acaba beni taşıya bilcek bisikletler var mıdır? Varsa marka model ismi verebilir misiniz? Yada Antalya merkez içinde gidip konuşabileceğim bir bisikletçi?

Scudo

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ben de bilgisayar ile oldukça alakalı biriyim hem yazılım hem donanım anlamında. Technopat/Sosyal'de BilgisayarKurdu üyeliğim var belki alakalıysan donanım ile.
İnan bana, hayatım bilgisayar başında geçtiği halde binlerce TL parayı bilgisayara değil bisiklete harcadım hemde gözümü kırpmadan. Bu sana sosyal bir yaşantı da katacak büyük ölçüde, bunu asla göz ardı etme :)
Profesyonel anlamda bir bisikletin farkını, tarzını, hazzını yaşaman gerekiyor mutlaka. Alüminyum kadroya sahip, sağlam jant setli dağ bisikletleri rahatlıkla taşır seni.
Yalnızca ilk başlarda kendine dümdüz bir rota oluşturmaya çalış ki bisikleti zevk alarak sürebilesin.

Bir arkadaşımızın da hikayesi vardı bak burada, o da resmen bir başarı öyküsüne imza atmıştı, ondan aldığın heves ile yarın başla bisiklete : (link) Bütçeni belirtirsen mutlaka öneride bulunuruz tüm BisikletForum üyeleri olarak.

xKrein

Üye
Tepki
20
İsim
Alpaslan
@Gökhan Akkaya Bilgisayarı 3500 tl ye filan toplamayı düşünüyordum bisiklet piyasasınında pek bilmiyorum açıkcası, siz bana 2-3 öneride bulunursanız çok iyi olur.(ayrıca şimdilik geçici bir dağ bisikleti alıp sonradan daha iyi bi bisikletede geçebilirim dağ bisikletlerini pek sevmiyorum açıkcası yol yarışlarına merakım var.)

Tepki
41
İsim
Atahan DÜMER
Bisiklet
Merida
Yol bisikletinin hayatımı değiştirmesi başlıklı konuyu bir incele istersen

• Beğen
Tepkiler: CanVural

xKrein

Üye
Tepki
20
İsim
Alpaslan
@Atahan Dümer daha demin okudum o konuyu gerçekten bi başarı hikayesi banada gaz verdi şu an.

Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@xKrein
İkinci el ve marka bir ürün düşünün derim öncelikle.
Cube..canondale..scott..giant..vb vb..
Mutlaka görüp deneyerek almalısınız.:)
Bisikleti haftada 3..4 saat ve üzeri kullanmak kaydıyla sağlığınıza kavuşacağınıza emin olabilirsiniz.
Ancak aile hekimi de olabilir. Mutlaka başlamadan önce hekime görünmenizi öneririm.:)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ bisikletini sevmiyorsan. Bir City bike ile yada fitnes bike ile başlayabilirsin. Keyif almaya başladıktan sonra ve kg. verdikten sonra gönlünde yatan ne ise ona zaten yönelirsin. Hem sindirirerek tecrübe kazanarak ilerlemiş olursun.

xKrein

Üye
Tepki
20
İsim
Alpaslan
@anti panik
2-3 hafta önce diyetisyene gitmiştim oda spor yapmamı önerdi testleri yaptırdıktan sonra sağlık açısından bi problem çıkıcagını düşünmem ama yinede bi gitmekte fayda var tabi.

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
Boyun kac kardeşim. Birde iç bacak uzunlugun.

Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
Antalya da Limana giderken boğaçayı köprüsünü geçtikten sonra solda Uğur Bisiklet var. Oraya bi görün. Bisikletlerin fiyatları makuldur ve sahibi emre özkurt ilgilidir. Tavsiye ederim. Bu arada yeni bir yazı yazmıştım. Zayıflamayla alakalı taze taze bir oku istersen :)

(link)

avare

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Salcano
@xKrein bende 135 kiloyum, boy 180. Sigarayı bırakınca 20 kilo aldım. Zaten kilo vardı, iyice arttı. Kullandığım bisiklet Giant revel 0 29 er denilen model. Kadro olarak oldukça sağlam. Daha önceki bisikletim de yine Giant ın rincon 26inc olanıydı. Bisiklet ufak tefek kalınca buna geçtim. Önemli olan bisiklet kullanmaksa tavsiye ederim. Sağlamlığı kısmında aklına takılacak hiç birşey olmaz. MTB alma diyenlerde çıkabilir. Öncelik bisiklete binmek ve gezmek istiyorsan ideal ürün bence MTB, nasip olurda kilo verirsen zaten satar ve daha hafif yol-yarış modellerine yönelirsin. (arazi ve asfalt karma sürüyorum, hiçbir sorun yok)

• Beğen
Tepkiler: xKrein

samroomes

Üye
Tepki
29
@xKrein merhabalar, 140 kiloyum ve haftada 150 kilometreden fazla bisiklet kullanıyorum. Ben mtb kullanıyorum ki yol bisikleti de alacağım 6 ay içinde (en azından bütçe hesaplamalarım böyle diyor:). İyi bir mtb yok bende ondan bazı sorunlar çıkıyor ama gayet iyi durumdayım. İlk ay çok zorlandım yokuş çıkamazdım, şimdi - tabiki yine çok uzun olmayan yokuşları- yokuşları daha rahat tırmanıyorum. Kilitli pedal vs de aldım. Bisiklet harika bir şey kiloluyum falan deme, sür.

Tepki
72
İsim
Bahadır Kocabaş
Bisiklet
Salcano
Valla ben bisiklet konusunda bi yorum yapmıycağım ama çok hızlı kilo verdirdiğini eminim çok terliyorsun günde 90 km antreman yapıyorum sabah akşam 5lt su tüketiyorum.Zaten zayıftım şimdi iyice zayıflıyorum

Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bahadir3455

Sizde bir diyetisyene görünün..hatta bu kadar zor antrenmana spor hekimi daha iyi olur.
Günde 90 km..
Maşallah..:D:D

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Medium veya 17 inch veya 44 cm olur diye düşünüyorum

xKrein

Üye
Tepki
20
İsim
Alpaslan
@soneryen

Ne oluyor bu kadro boyu mu?Bilgisizim bu konularda.