Fazla kiloluyum bisiklete binebilir miyim?

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@a.bsrn
Hibrit bisikletler hala çok ağır.
20 kg dan aşağı pek yok.
Olanlar da karbon ve çok pahalı.
Ben de almayı düşünüyorum.
Ancak biraz fiyatların düşmesini bekleyeceğim.
Not : birçok firmaya baktım.
Cube.Trek..scott.ghost..
Vs.
Bence ağırlık konusunda en başarılısı ghost.
Üstelik yaygın bir ürün.:)

Scudo

a.bsrn

Üye
Tepki
12
İsim
Ahmet Başaran
Bisiklet
Scott
@antipanik Efendim karıştırıyorsunuz hibrit bisikletler alt düzeyde bile olsa alüminyumdan yapılıyor en dandiği ağır olur tabi onlarda 15 kilo civarı oluyor ben şuan Mosso Legarda 1621 Msm V kullanıyorum en altın bir tık üstü seviyede ve ağırlığı 13 kilo bir arkadaşımda Giant Roam 2 var oda Full aksesuarla(bagaj ışık kilit vb.) 15 kg civarı oluyor

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@a.bsrn

Bir büyük yanlış anlaşılma olmuş.
Ben hybrid derken pedalla kullanılabilen ama akülü ve motor destekli kastetmiştim.
Yurtdışında bunlara hybrid deniyor.
Bizde biraz ondan biraz bundan farklı amaçlara uyan bisikletlere hibrit deniyor.
Şimdi doğru bilgi oldu sanırım.
Özür dilerim.:)

ambiguous

Üye
Tepki
36
İsim
Rıfat
Bisiklet
Cervélo
Tabiki kilolu bisiklete binebilirsiniz fakat alacağınız kadronun sağlam olması gerekiyor. Yani ucuza kaçmamanız gerekiyor. Ben 124 kilo iken bisiklet sürmeye ve uzun turlar yapmaya başladım. Kısa süre içerisinde 110 kiloya düştüm.. Şimdi ise 95 kiloyum... Bisiklet sürmek zayıflamak için kesinlikle en etkin çözümlerden biri... Ben size Merida crossway 100 öneririm. Hem bütçe olarak sizi çok yormaz hem de kadrosu sağlamdır...

Kaganglc

Üye
Tepki
5
İsim
Kağan
Bisiklet
Diğer
çok küçük olduğum günlerden beri bisiklet kullanıyorum ama ilk defa çin malı olmayan bir bisiklet aldım (kron tx 300) bisikletle az çok muhattabım, limit, denge, tol tutuş, fren noktası gibi şeyleri de otomobillerle bağlantılı olduğu için çok iyi biliyorum ama.. bisikletim 13-14 kilo hafif değil ben de 85 kilodan fazlayım bu yüzden yeterince hızlı gidemiyorum, sizce nasıl bir beslenme ve egzersizle muhattap olmalıyım? Ve daha hızlı gitmek için nasıl teknikler uygulamalıyım? Şimdiden teşekkürler.

(Yaş 17 bu arada)

Tepki
1
İsim
Farabi
Bisiklet
Schwinn
Selamlar. 158 kiloyken de rahat rahat binerdim. Şimdi 143 kiloyum daha da azalacak zamanla. Cruiser alırsan daha faydalı olur hocam. Dik durduğun bir bisiklet modelidir cruiser ve vücudunu eğilerek taşımayacağın için daha rahat bir sürüş imkanı sağlar şişman insanlara. Bütçen varsa bir cruiser al kilo verirsen değiştir derim. Schwinn marka vitessiz bir cruiser kullanıyorum çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: avkebele

dkartalll

Üye
Tepki
3
Bisiklet
b'Twin
İyi günler ben 140 kiloyum çok kez spor salonuna yıllık üyelikler yaptırıp iki ay gittim sonra bıraktım. Bisiklet alip sürmek bisiklet ile kilo vermek istiyorum. Hem gezerek hem eğlenerek. Sizce doğru mu yapıyorum. Bide 140 kilo bisiklet taşır mı ? Sıkıntı olmasın sonra :) btwin almayı düşünüyorum
Teşekkürler şimdiden :)

mertznc

Daimi Üye
Tepki
471
Bisiklet
Ghost
@dkartalll dogru yapiyorsun kardesim. Bisiklet tasir tabiki saglam bir mtb al :) yalnız sadece bisiklet binmekle kilo veremezsin yemeni icmeni de bir duzene koyman lazim. Ben 4 ayda bisiklet, spor, ve sağlıklı beslenmeyle 18 kilo verdim.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dkartalll
Hangi model?

venom09

Daimi Üye
Tepki
335
İsim
mustafa
Bisiklet
Sedona
yoğun iş temposu, biraz bisiklet, az spor, ve lcarnitin ile 2 haftada yaklaşık 8kg gitti. daha fazlası gerek tabi ama başlangıçtan memnunum. kaskı alır almaz işe gidip gelmeyi düşünüyorum.. bide o zaman deneyelim:)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dkartalll
Akort problemi kaçınılmaz onu geçiyorum. Şöyle bir sıkıntı olacak: örneğin 520nin maşası en fazla 105 kiloya kadar ayarlanıyor. Bu demek oluyor ki bisiklete oturduğunuz zaman maşa biraz içine çökecek, verimi azalacak. Bu yüzden hangi model diye sordum. Havalı maşa olsa kilonuza göre basardınız havayı. Diğer konu ise frenler. Frenler büyük ihtimal inişlerde durdurmakta yetersiz kalacak, durdursa dahi avuçlarınız 10 dakikalık inişlerde fren kolunu sıkmaktan kıpkırmızı olacak. Birebir tecrübe ettiğim şeyler bunlar.(bisikletle 115-120 kiloyum)

• Beğen
Tepkiler: venom09

dkartalll

Üye
Tepki
3
Bisiklet
b'Twin
@Mustafa Zeybek peki kiloma uygun, fiyatı da uygun önerebileceğiniz başka bisiklet varmı. Birde ben düz yolda kullanacağım belli bit süre kilo verdikten sonra yokuş işlerine girerim herhalde :)

• Beğen

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dkartalll
Ben maşa sorununu çözemedim, frenleri 2.el hidrolik frenlerle değiştirdim(avid elixir 7). Başlangıç için 520 alıp sonra fren ve maşayı değiştirirsiniz ama en az 500 lira masraf çıkar haberiniz olsun.

Düz yolda sürecekseniz de şöyle bir sıkıntı çıkıyor : maşada kilit yok:D Yani siz pedal bastıkça maşa yaylanıp gücünüzü emecek. bisikletler pahalı, kiloluysanız daha da pahalı:( eğer bütçeniz azsa 520 alın. İleride maşa ve freni değiştirirsiniz, hem kilonuz erir o zamana kadar :) ama bütçeniz varsa havalı maşa ve hidrolik frenli bir makineyi şiddetle öneriyorum.

• Beğen

one of you

Üye
Tepki
25
@dkartalll Açıkcası yol bisikleti ve tur bisikleti kullandım fakat dağ bisikletini hiç kullanmadım.Şuan mosso nun tur bisikletini kullanıyorum.Baya memnunum.Öyle internette gezinirken denk geldim 'Mosso wildfire V turney' adı çok şekil ama bide siz bakın bütçenize de uygun hem(799).

• Beğen
Tepkiler: dkartalll

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kilolu olanların ilk Bisikleti olacaksa, uygun fiyatla başlayın. İster aluminyum ister çelik fark etmez, decathlon, salcano markaları iş görür.
İkinci bisiklet için hedef verin kilo olarak sonra Karbon alın ya da ince aluminyum uçacaksınız.

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Ben 100 kiloyum carraro 012 kullaniyordum malesef kadrosu çatladi. Ne alırsan al ömür boyu kadro garantisi olsun.

• Beğen
Tepkiler: dkartalll