Farelerle mücadelede yardım

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence kask kullanmayın:) Kask konusunu buraya mı taşısak:))

• Beğen
Tepkiler: CandanC ve S26
Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kaskla bitse yine iyi. :)
Oturacak yer var sedir gibi, aç kalırlarsa minderlerini yemeye kalkıyorlar. Kaç kere değiştirdim baş edemedim artık yiyecek bir şeyler bırakmaya başladım. :) Köpek maması da yiyorlar, gazete de yiyorlar, çatıya yaptığım yalıtım malzemesini de yiyorlar, çöp atıyorum kovaya içine girip çöpleri karıştırıyorlar daha neler neler. Poşette yakaladığımın biri çöpteydi mesela. :)

Edit: Gaz lambalarını bilirsiniz. Yedek camı var, yatay şekilde karton kutuda duruyor. Geçen kış kutunun köşesini yiyip kapı açmışlar kendilerine. Sonra etraftan gazete yün vs. taşıyıp gaz lamba camının şişman kısmına doldurmuşlar. İzlere bakılırsa büyük ihtimal doğum falan yaptı biri orada.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskişehir'i iyi bilirim, neresinde yaşıyorsunuz Eskişehir'in? Porsuk kenarı, Adalar civarı falan mı? Ancak sulak yerde bu kadar çok fare olur. Belediyeye falan mı danışsanız acaba bu sorunu?

• Beğen
Tepkiler: S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Yaşadığım yerde değil burası. Karabayır taraflarında. Çiftlik evi gibi bir yer.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
serden bey, tüm mesajları okudum da, sizinkiler bildiğimiz fare de diil sanırsam, küçük canavarlar ordusu... kızdırmaya da gelmez şimdi onlar :D
bi de bikaç öldürme girişimi dışında pek güzel bakmışsınız yavrucaklara... onlar da hayatlarından memnun demek ki...
e şans kader kısmet diyelim... beslemeye devam edin bence :) yalnız evde diil de bahçede besleseniz daha iyi olur gibi, farelerin eve kapatılmasına karşıyım :D

-- ilk olarak şu frekans yayan aletlerle evden uzaklaştırmak mantıklı geldi bana... sonra da evi iyi bi taramadan geçirip, eve girebilecekleri yerleri kapatmak lazım... bencere ve kapılara tel taktırmadan da baş edebiliceğinizi sanmıyorum. tuvaletten havalandırmadan gelebilecekleri ihtimaline karşı da, madem nane yağlı pamuk işe yarıyo, işte banyoya, tuvalete, mutfakta evye altına falan bu nane yağlı pamuktan koyabilirsiniz.... evde ulaşabilicekleri yerlerde yiycek bırakmamak da önemli, ev içinde yiycekten umudu kesmeleri lazım bence... işte mamalarını da bahçeye, evden uzak bi yere koyup bi de sevimli bi kulübe yaparsanız, kökten çözmüş olursunuz :D

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.165
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Serden Us

Çok merak edilecek bişi diil çünkü 850-950 tl arası :) Metro market te görmüştüm

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
900 TL çokmuş yav :S

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bir belgeselde, zehir yiyerek ölen farelerin yanına gelen canlı fareler, ağızlarını koklayarak en son ne yediklerini öğrenip aynı zehirli ürünü yemediklerini izlediğimde; farelerin nasıl da bazı insanlardan daha zeki olduğunu ve bu dünyadan en son silinecek canlılar olduklarını hayretle öğrenmiştim. fareler için, iç kanama yapan zehirleri deneyin. annemler böyle haklarından geldiler. zehirli buğday vs işe yaramamıştı.

ya da "ah canıııım ne sevimli şeyler" diyen bir hayvan sever bulun; bu hayvanseverin ilgi ve sevgisinden bunalan fareler ilk fırsatta gidebildikleri en uzak yere gideceklerdir.

• Beğen
Tepkiler: CandanC ve S26

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
Tenekeye benzer bir örnek vereyim.
Çekvalfli bir kapan yapın. Sadece girişi olan yani. Kutudan,bidondan neyden istiyorsanız, size kalmış. Boğulmamaları için delik açın, cezbedici bir yemek, yemeğin kokusunu etrafa yayacak fan.
Sabaha bütün fareler kapanın içinde parti veriyor olacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx ve S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Emre Yönlüer

Fiyat aralığı çok geniş ürünlerin. 10 TL'ye de var. Ama iş görür mü görmez mi?..

@Mehmet Levent

Sadece bununla kalsa yine iyi. Biraz araştırmıştım bu işi; yeni bir yiyecek bulduklarında ilk olarak en yaşlılarını yani doğal ömrü en az kalanı gönderiyorlar. O yediğinde ölmezse diğerleri de yiyorlar. Sandığımızdan çok daha akıllı yaratıklar aslında. :) Bu nedenle mum blok kullanmaya başlamıştım. Mum blok yedikten sonra 3-5 gün içinde iç kanama yaparak öldürüyor bu nedenle diğer fareler, yiyen farenin neden öldüğünü anlamıyorlarmış.

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
bence zehir koyma bir kaç paket ilaç parasına fare ve haşereleri rahatsız edicek sinyaller yollayan cihazlar bulunmakta onlar gayette iyi iş görür :)

• Beğen