Euro: 3.01 - dolar: 2.18

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
@NewStyle Hocam hep öyle diyorlar sonra o ücretler şakır şakır kesiliyor. Mesela yasa çıktı, sadece internet alıp telefon almamayı mümkün kıldılar, ama şimdi bakıyosun, interneti telefonla birlikte alırsan daha ucuza geliyor. Bu ülkede bazı yasaların sadece adı var. Kendileri yok.

Bu arada hiç kesinti yapmayan enpara var, cepteteb var. Ama bunlar "online banka". Yani şubesi filan yok.

Scudo

makineci

Üye
Tepki
70
İsim
Kemal Serhat
Bisiklet
Merida
Ya arkadaş ben dolar 2001de neydi 2016 da ne olduya bakmam. Benim TL bazında aldığım maaşla satın alabileceğim dolara endeksli ürünler olan elektronik eşya, BİSİKLET, benzin, (saman, angus :)) vb. birçok ürünü artık aynı fiyatlarla alamayacağımı biliyorum.

Hatta o açıklanan enflasyon oranları acaba benim günlük ihtiyaçlarımda da aynı oranda mı oluyor? Sonuç olarak ben zenginleştim mi yoksa fakirleştim mi buna bakarım.

Ayrıca kişi başına düşen milli gelirimiz de yıllardır yerinde sayıyor. Sade vatandaşın cebine her ay daha az para geliyor. Ay sonunda bordroma baktığımda kazancımın gün geçtikçe eridiğini düşünüyorum artık...

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Bisiklet almayı düşünenler beklemesin. hergün rekor tazeliyor euro ve dolar.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Trekkie
5 dakikada değişir işler....:islik::islik:

@mehmetlevent
O değil de ben tam zamanında almışım :):harika::harika:

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Doların freni patladı beyler. Arkadaş doğru söylüyor. Zamlar gelmeden lazım olan ne varsa alıp köşeye koymak lazım. Bu kış baya üşüyeceğiz galiba.

• Beğen
Tepkiler: mehmetlevent

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Cidden şaka yapmıyorum. 2017 modeller çıksın o zaman bakarım diye düşünmeyin. ithalatçılar her şeyi getirmeyecekler. ve şimdi 1000 lira olan 1300 lira olacak en iyi ihtimalle

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetlevent
Hocam valla bu sene bile tiagrali bisikletler 2000 den basladi ki o da bianchi slr600 ve carraro cr052. Diger markalarin tiagrali modelleri 2500 2600 den assagi degildi. 105 li bisikletler de 2800 3000 den basliyordu. Seneye sora setliler o fiyatlardan baslayacak muhtemelen :D

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
3.2'de bile dolar alınır diyordum.
Sanırım yine haklı çıktım.
Şu an dolar 3.4 oldu.
Ve evet halen alınır.
Bunlar iyi zamanlar!

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Henüz 3.4 olmadı ama yarın olacak gibi duruyor. Ahmet bu arada sen yıllardır her şeyimi dolara yatırdım dediğin için muhtemelen aramızda en zengin sensin. Bence sen bu bisiklet işlerini bırak altına bi Jeep çek. Dolar zengini olduğun belli olsun :koptum:

• Beğen

makineci

Üye
Tepki
70
İsim
Kemal Serhat
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar bisikletleriniz şimdilik kalsın önemli ihtiyaçlarınızı alın bir kenara atın bence :D

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@Ahmetgitar , dolar konusunda daha fazla haklı çıkmazsanız çok sevineceğim. Zira sadece çeyrek dolarım var ve arkadaşlar kendini bilmezliğime versin rüyalarımda güzel mi güzel fixieler, Cinelliler, Canyonlar manyonlar görüyorum :confused:

• Beğen
Tepkiler: cngz ve Ahmetgitar

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Auron Sanchez

Biz orta kesim olarak en önemli erzak ve giyim eşyaları haricinde alışveriş yapmamak gerek. Yerli üretim giyim ve benzeri ürünleri desteklemek gerek.
Şuan tsunaminin ön dalgası geldi, asıl büyük dalgalar daha gelecek. (eğer müdahale yapılmaz ise)

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Ekonomistlerin gözünden kaçan ayrıntı:
Doların artmasının en büyük nedeni Türkiye ye yabancı sermaye çekmek.Yabancı sermaye TlL ucuz diye gelecek.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@cngz

Ekonomistlerin gözünden kaçan bir şey yok, sadece bunu dillendiremiyorlar çünkü çekiniyorlar. Sermayenin el değiştirmesi demek Türk Milletinin elinden istikbalini alıp yabancıya vermek demek.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@cngz ne güzel o zaman yuvarlak hesap dolar on lira olsun, yabancı sermaye aksın ülkeye.
Biz benzinin litresini 14 liraya alırız o zaman, ekmek beş lira olur, aç gezeriz ama olsun. Yabancı sermaye önemli!
@MuratHan sermaye sahipleri dediğiniz kimler? Milletin bilmem neyine koyacağız diyen Cengiz inşaat gibi, madende bir dolar maliyet artmasın diye yüzlerce işçiyi ölüme gönderenler mi? Bırakın el değiştirsin sermaye. Asıl o zaman bir istikbalden söz edilebilir.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@mehmetlevent
Düzenliyorum 1000 liralık bisiklet seneye bu zamana 1800 lira olacak .

• Beğen

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nedir bu yabancı sermaye aşkı anlamıyorum. gidin herhangi bir mağazaya dükkana vitrinleri süsleyen gereçlerin hangi biri yerli..üretmedikçe kalkınamayız eğitim şart dediğimiz gibi üretmekte şart