Etrafa umursamazca çöp atanları ne yapmalı

Etrafa umursamazca çöp atanları ne yapmalı ?

• Toplam katılım
    113

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Daha dün aracimla otoyolda gidiyorum. Yanimdan gecen son model porcshe onume gectikten sonra şoför camindan ictigi teneke kolayi disariya firlatti. Aracimin altina geldi. Dedim senin paran olsa ne olur. Ayni kisi eminim çevresinde gayet saygın düzgün bir is adami olarak biliniyordur. Kendini millete oyle bir pazarliyordur ki...
copunu sokaga atandan hicbir sekilde adam olmaz. Vatana millete faydasi da dokunmaz.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mick videosunu izledikten sonra, piknik-şinas ahali memnun bile olur. düşünsenize, ben her pazar kirleticem mis gibi, arkamdan birileri temizleycek. haftaya pazar geldiğimde negzel mis gibi mekan. yine pisler giderim. mekanizma bu.

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Siz içinizden geldiğince toplayın
Tekrar kirleniyor olmasına takmayın
Başkalarına aldırmayın
Güzel şeyler yapmakta ısrar edin
Temiz bir yere çöp atmanın kirli bir yere çöp atmaktan daha zor olduğunu hatırlayın

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
Hocam o poşetler tek kullanımlık ve doğada yok olmuyor. Decathlon vb şirketler de tam da bu yüzden poşet tüketimini azaltmak amacıyla ücreti doğa dostu kuruluşlara bırakmak suretiyle bu poşetleri satıyorlar. Yani ceplerine bir kuruş girmiyor ama tüketimi azaltiyorlar, kazanılan parayla da proje üretimi, fiziksel temizlik vb gibi konulara finansman sağlanıyor. Yani sen poşet alma anlayacağın.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Etrafa/çevreye su şişesi de atıyorum,poşette,çikolata kabı da..Ayrıca yere de tükürürüm..

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
Tepki
47
İsim
Abdullah A.
Bisiklet
Dahon
@ahlaksız
Bu konuda idolümsün hocam:krnz:
Ya ben çöpe atınca dahi vicdan azabı çekiyorum diye ceplerim kağıt/plastik dolu oluyor ya.:confused:

• Beğen
Tepkiler: kerem E ve Triban

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@AbdullaHasan
Yalan yok,neyse o..Ayrıca dışarıda tuvaletin olmadığı yerde,çevreyi pislerim:D
Çok takmıyorum ben..Doğaya atacağım bir poşetin sıkıntısını yaşayamam..Yoksa zaten yarım olan aklımı,tümden kaybederim:D
Başkalarının pisliğini de,yeri geldi mi temizlerim..Bu da var..

Rocketman

Aktif Üye
Tepki
434
İsim
Ata A.
Bisiklet
Giant
@ahlaksız

Çöp atarak yarattigin negatif karmayi, başkalarınin çöplerini temizleyerek nötrluyorsun yani :p

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

temonas

Üye
Tepki
51
İsim
Umut
Bisiklet
b'Twin
Aslında çevre temizliği için de turlara çıkılmalı herkes de bir çanta olacak çöpleri çantasını koyacak ve böylece çevre kirliliği az da olsa çözülecek
bence mantıklı sizce?

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@kerem EBen arabamın sürücü kapısı içinde her zaman bir çöp torbası taşırım. Herhangi bir çöp olduğunda (ıslak mendilden elma sapına kadar) bu poşete atıp 10-15 gün civarında bir döngüde bu poşeti bir çöp kutusuna devrederiz. Acaba benim çocuklarım ileride araba camından dışarı birşey atacaklar mı? Sanmam.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Rocketman
Karma şeyleri veya determinist bakış açısı bana uzak..
İnsanlar bana çok acayip geliyor..Ben kendimi açıkçası ''the walking dead'' dizi setinde yaşıyor gibi görüyorum..Haliyle doğaya bıraktığım bir poşet,benim için bir anlam ifade etmiyor..Sorun çevreye attığımız bir poşet değil..Sorun zombiler:D

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Şu habere bakın:eek:
Kabe'yi bu hale getirdiler sonra da "sorumlusu Atatürk" dediler
(link)

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
toprakta çözünür çöpleri atmakta sıkıntı yokta inorganik atıkları bir zahmet kimse atmasın .... okyanusun en dip noktasında ne bulunmuş sizce... plastik bir atık çok ilginç değilmi dünyayı kendi ellerimizle yok ediyoruz

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut