Eskişehir'deki kedi katiline 3 yıl hapis cezası verildi

Sizce bu ceza yeterli mi?

• Toplam katılım
    30

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
Eskişehir'de, bir kafeden aldığı kediyi yaralayarak öldüren ve bu vahşet görüntülerini de sosyal medya üzerinden paylaşan öğrenci Can Aksoy, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

(link)

Scudo

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
biri daha vardı kediyi ezerek öldürüyordu, güvenlik kameraları kaydetmişti, ilk başta o sanmıştım.

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Pişman olduğuna kanaat getirilmemiş ve en üst sınırdan verilmiş ceza.

https://scontent-bru.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11133835_10153316301729182_1365965900932520405_n.jpg?oh=79d2e8a26f68a33e9cc43a525e039328&oe=55C60C00

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@Silmarillia Bu haysiyetsiz Benım mahallemde Oturuyormus Aykut...Cok aratırdım adres bulamadım.. Denk gelmek icin..Ben Osmangazı Unıv..Hergun bisiklet sonrası cafede otururum...Buda Osmangazide okuyormus...Onca saat bısıklet kullandım Raslayamadım..Duydugumda kanım donmustu..Bide Nazlı el kadardı benim kedim..Dahada sınırlendım..Bu insan degil..İnsanlık degil..Bu ceza az...Bu hayvana kıymak demek seytana es kosmaktır hemde iskenceyle..

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
ceza alması iyi olmuş cezaya karar verilene kadarda çok süre geçti ilginç bir adalet sistemimiz var.

• Beğen
Tepkiler: Silmarillia

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
İnsan hayvan ayrımı yapılmadan kısas cezası uygulanmalı bence bu ülkede...
Nasıl öldürdüyse nasıl eziyet verdiyse aynı şekilde ceza görmeli

3 sene sonra çıktığında rehabilite olarak topluma katılacağına inanmıyorum bu canavarın

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Ölen bir canlı ama o kediyi öldürdü diye değil belki ama bu katliamı paylaştığı için daha ağır bir cezayı hakeden yaratık. Eskiden günah ve sevap gizli yapılırdı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cezanın yanı sıra psikiyatrik tedavi görmesi lazım. Yaptığı vahşetin patolojik bir kişiliğin dışavurumu olduğu görülüyor. Ciddi bir rehabilitasyona ihtiyacı var.
Not: İnsan hak ve özgürlüklerine dayanan modern toplumlarda "kısasa kısas" gibi eski toplumların ilkel adalet anlayışları söz konusu bile olamaz. Esas olan bireyi rehabilite etmek ve toplumsal hayata ayak uydurmasını sağlamaktır. Bu olmuyorsa toplumdan tecrit edilerek zarar vermesi önlenir.

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
@Enis Arslan Benim hala içim yanıyor kediciğe. O miyavlaması falan. Nasıl acı çekti kim bilir..

@EK-73 Kesinlikle, birde buna ek keşke 5 yıl hayvan barınaklarında çalışma cezası verilse... Bence bu 3 yıl ceza böyle katiller için caydırıcı bir şey değil.. Yapacak olan yine yapıyor. İnsanlara doğa & hayvan sevgisi aşılamak gerekli çocuk yaşlarında.. Bunu devlet bir şekilde sağlamalı okullarda..

• Beğen
Tepkiler: Enis Arslan

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Ceza yeterli değil ama sonuçta ceza alması önemli, umarım emsal olarak diğer davalarda da işe yarar...

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
Çok kızdım ama ceza alması da çok önemli bence,sokak da ki hayvanların sahibi önce Allah sonra ona güç yetirebilen insan olmalı,sahip olmalıki doğanın dengesi bozulmasın,yoksa insan kuran da tabir edilen hayvandan da aşağı bir konuma yuvarlanıyor ,burada hayvanları kötülemesinden değil ,akıl sahibi olmadığı halde o öldürdüğü kedinin dışkısını dahi üstünü örterek çevreye zarar vermeden geri dönüşüme sahip olma bilincine sahip olmayan bu insan gibi insancıklara Allah akıl fikir versn yoksa helak etsin de toplum bilincine zarar vermesin.
Çünkü tv lerde gösterilen bu insancıkdan etkilenen zihni tam gelişmemiş gencecik dimağları zehirlememek adına mesela hadım edilse ve bu insancığın bir daha soyunun bile devam etmemesi sağlansa çok iyi derecede caydırıcı olur.

Fi tarihinde artvindemi bir yerde ayıyla boğuşup ağır yaralanan ama sonunda ayıyı can havliyle öldüren bir çobana 170.000 tl gibi bir ceza yazmışlardı.
Bu o gariban çoban için ölüm fermanı gibi bu adama uygulanan kanunun yanlış ve ağır olduğuna ne kadar inanıyorsam bu insancığa verilen cezanında o kadar hafif olduğuna inanıyorum.
Neyse destan yazdım ama Allaha havale ediyorum en iyi cezayı o verir muhakkak...

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
İşte buna insan deniliyor ben daha ne diyeyim. 3 Yıl bunu içeride devlet besleyecek olacak iş değil.