Esenler

Muratseckn

Üye
Tepki
16
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Arkadaş Merhabalar hepinize, ben Murat 24 yaşımdayım. Aslen samsun doğma büyüme istanbuldayım. 7 senedir bisiklet kullanmıyordum ve bugün kendime salcano ng 650 27.5 jant aldım. Çünkü çok özledim bisiklet kullanmayı, lise yıllarımda 7 km okul mesafesini keyif olarak giderdim bisikletle ama sonrasında hiç sürme imkanım olmadı. Şimdi başlıyoruuz umarım kazasız belasız aranızda olabilirim. Sizleri 1 haftadır takip ediyorum, forumlara bakıyorum , bisikletler hakkında fikir sahibi olmak için araştırdım. Ee bütcemde öyle fazla yoktu, biz hep normal bisiklet kullanıcısı olmuşuz, ne donanımlar varmışta bilmiyoruz sahi sizlerden çok şey öğrendim okuyarak. Ama profesyonellerinde yazdıkları o detaylı bisiklet marka ve modellerinden biraz kafam karışmıştı. Önce ikinci el arayışana geçtim, 500 liraya kron xc 150 falan buldum, içime sinmedi salcano excel buldum 350 lira, içime sinmedi, yani çocuk bisikleti gibi geldi, bana profesyonelliği de geçtim de , yarı pro bile görünmediler, çocukluğumda kullandığım çatalyst türü bisikletler gibi geldiler . Bende mağazalara bakıyordum , daha bugün 2 saat öncesine kadar , çoğu arkadaşımız ng 650 de sorun var falan demiş, okumum bunları da , ama önce uzaktan baktım, sonra yanına yaklaştım adam anlatmaya başladı , sonra yine gelirim dedim çıktım mağazadan, giderken yine bakıyordum bisiklete ters ters, velhasıl kelam biraz zaman geçti, alıyorum ben dedim. Bisiklet beni kendisine çekti adeta, öyle oldu bir nevi ve üstüne bindim, koltuk yaylandı falan fren yapıyorum koltuk yaylanıyor :) hoşıma gitti bu dedim taksitle alıyorum yarın elimde olur . Sizlerinde destekleri yardımlarıyla iyi seviye de bir şöför olabilirim .

Bende Esenler Sonduraktayım 7 senelik aradan sonra bisiklet aldım ve aranıza katılacağım kazamız belamız olmasa inşallah. Ayrıca arkadaş Esenlerden utananlar falan demiş , geçimi bilmeyen utanır kardeşim :) Bana da derler kadıköy çocukları gibisin pek bir edebiyatçısın falan, lakin Esenler 7 yıldır buradayım Allaha şükür evim var , geçinebiliyorum , esenlerde mi oturuyosun aaa diyenler gelsinler de bir daire alsınlar bakalım cadde üstünden :) Geldiğim sene bana da diyorlar ki çok kuytu, tinerci dolu şu dolu bu dolu falan, ama Allaha şükür 7 senedir bir burnum bile kanamadı, insan her yerde insan bence , madde bağımlısı değilsen, insana değer veriyorsan başına bir iş gelmiyor vallahi . Örnek ; Dükkanın önünde sigara içiyorsun , adam diyor ki kardeşim vitrini kapattın ürünler görünmüyor kıyıda içer misin ? Sende ne içiçem lan burda içcem ben dersen kavga başlar işte , ama tabi abi kusura bakma dersen adam da güler yüzlü bir şekilde eyvallah der . Esenler biraz böyle , kavga edilmeyecek basit kelime de erkeklik taslama davaları var , Bir kadıköy dendiğinde de entel insanlar gözüyle bakılıyor . İnsanlık her yerde dostum etkiye tepki misali, sen iyi olursan esenlerde kimse tekme tokat girmiyor kimseye :) Artık memleket gibi oldu burası doğma büyüme 4.leventteydim buraya taşındık ilk başlar sıkıcı ve çöp gibi geliyordu, ama şu zamanlar güzel vallahi, oyuncak kadar küçük bir yer . Sadece yeni ve saçma uyduruk planı var işte, denizimiz zaten yok, manzaramız da yok, ama yapayda olsa şöyle pembe küçük evler , çiçekler görmek istiyor insan inşallah o da olur .

Scudo

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Muratseckn Hoş geldin tekrardan o halde. Esenler istanbul un iç semtlerinden biri hayatı da ona göre tabi 96 yılından beri burada oturuyorum. Sevmesen bile alışıyorsun zamanla, gözüne hoş geliyor. Evin nede olsa:).
@sinkor Hocam sende hoş geldin. Galiba seni arada görüyorum KazımKarabekir yolunda...

• Beğen
Tepkiler: Muratseckn

yelqan

Üye
Tepki
4
İsim
Yelkan Mustafa
Bisiklet
Carraro
Esenler Menderesten merhabalar, hafta içi akşam turlayanlar var ise katılabilirim bende. Ayrıca uzun yol planım var kondüsyon yapacağım rotalar önerebilir misiniz? Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Muratseckn

Muratseckn

Üye
Tepki
16
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
@yelqan kardeşim bende sonduraktayım akşamları müsait oluyorum salcano ng 650 aldım ama tek başına sarmıyor esenlerde görüşelim valla

• Beğen
Tepkiler: yelqan

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Upp... Kullanıcılar varsa bende katılmak isterim...

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bağcılardan katılabilirim. 1 yıl önceye kadar dörtyolda oturuyordum, semt bizim sayılır :D 20 yılım geçti oralarda.

• Beğen
Tepkiler: Turisti

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece Karabayırdan-Dörtyola çıktığım için kendime güvenemiyorum (uzun yol yapacak kapasite yokmuş gibi hissediyorum) :acpsnr::acpsnr: Sorun olmazsa eğer her türlü geziye katılabilirim @makaram

• Beğen
Tepkiler: Kerem38

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kapasiten olup olmadığını denemeden bilemezsin. bence şuan cesaretin yok. ben bağcılardan esenlere gelirim sorun değil. sonrasında en az bir kaç ilçe/semt değiştirecek kadar beraber süreriz istersen. daha 19 yaşındasın, zıpkın gibi delikanlı olman lazım. bize kök söktürürsün :)

• Beğen

Alt-j

Üye
Tepki
6
İsim
Faruk Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıldırım mahallesinden katılabilirim. Haftasonu bir gün izinli olduğumdan o gün tur yaparım genelde. Sarıyer,Caddebostan,Beşiktaş, vs derken 100 km yi geçiyorum (eve dönüş yolu dahil).

yelqan

Üye
Tepki
4
İsim
Yelkan Mustafa
Bisiklet
Carraro
Şu siralar aksamlari esenler cikisli pedallamak icin iletisimde olalim.

• Beğen

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Sabahları genellikle pedallıyorum (dağ bisikleti olduğu için hızım yetersiz kalıyor.)

Karabayırdayım bu arada:)

K1rdinse

Üye
Tepki
1
İsim
Arda
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Alibeyköy'de oturuyorum. Tur için arkadaş arıyorum.
İletişim için instagramım ardalevekici
Ya da arda-2000-1903@outlook.com.tr adresinden yazabilirsiniz

sinkor

Üye
Tepki
2
İsim
Sinan Korkmaz
Bisiklet
Salcano
esenler civarı burdan görüşüp tur düzenleyebiliriz
(link)

sinkor

Üye
Tepki
2
İsim
Sinan Korkmaz
Bisiklet
Salcano
........ (link) ...........
buradan ekle

okqn1

Üye
Tepki
8
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bayrampaşadayım

ugur_8942

Üye
Tepki
0
İsim
Uğur Tazegül
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben de esenler havaalanı mahallesındeyım. virüsten sonra eylül gibi katılabılırım sizlere arkadaslar :)

Kerem38

Üye
Tepki
0
İsim
Kerem Kaya
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yaşım 17, 29 jant Ümit Camaro bisiklete sahibim bende yanıma pedal arkadaşı arıyorum
İnstagram : keremkaya.38

yasko22

Üye
Tepki
0
İsim
yasir
Bisiklet
Diğer
@Kerem38 dostum bende yol bisikleti var uzun turlar düşünürsen yaklasık 30-50 arası esenler eminönü beşiktaş genelde beraber turlayabiliriz instagram yasirakkus