Erzurum

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Merhaba Burak. Ben Erzincan'dan Serkan, tanıştığımıza çok memnun oldum. Doğu'da pek fazla bisiklet tutkunu arkadaşlar yok. Ben kendimi tek biliyordum ama bak sende varmışsın. Ben Erzincan'ı tanıtmaya ve gezmeye devam edecem. Senden de Erzurum gezileri bekliyoruz.
Sevgiler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Burak hoşgeldin :). Hani klasik bir söz vardır, Edirne'den Kars'a, Hatay'dan Sinop'a diye (ki bu arada baba tarafım aslen Sinop'ludur :)) işte aynı öyle oldu sayenizde forum. Bu bizim için bir gurur kaynağı. Ne mutlu bize ki Türkiye'nin her yerinden bisikletçi dostlarımız var. Erzurum'un güzelliklerini sizlerin objektiflerinden yansıyacak fotoğraflar ile görmek için can atıyorum açıkçası.
Aramıza hoş geldin, forumda iyi vakit geçirmen dileğiyle...

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
2 hafta sonra uzun bir süreliğine Erzurum'dayım...Erzurumlu varsa görüşelim..Haberiniz ola...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@ismailofli
İsmail Kardeşim hoşgeldin. Bir pazar günü beklerim seni Erzincan'a. Birlikte bi gezi yaparız. Bende yalnız kalmış olmam. Bekliyorum kardeşim..

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: ismailofli

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Erzurum lu değilim ama, 4.5 yıl Erzurum da yaşadım.

Oraya varınca mutlaka gezmen gereken yerleri bilahare konuşuruz.

Cağ kebabı ile, kadayıf dolmasından(veya incir dolması da olur;) ) benim için de ye.

Bir de Abdurrahman gazi türbesini mutlaka ziyaret et. Yoksa yolun bir daha Erzuruma düşer..

• Beğen

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@allofsins
valla zor görünüyor...gerçi yeterincekonser gördük..bunlarda gitmeyiverelim...(buda züğürt avuntusu:( )

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@dogaci24

İnşallah Serkan...ben de 3yıl kaldım Erzincan'da,tekrar gelip görmek isterim.Belki bisikleti de getiririm bir gezi yaparız...

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@ironman.1
Hangi sebeple Erzurum'daydınız acaba İronman bey...Çağ kebabı ve kadayıf dolması,kilo alacağım yine herlade:D
İronman bey belki 10 kere Abdurrahman Gazi türbesine gittim ama yine de Erzurum'a dönüyorum..Ama Erzurum'u seviyorum...İnsanın memleketi gibisi yok...Havası,suyu,insanları..Galiba şimdi ağlayacağım...:(
Erzurum'a gidince sizin yerinize yiyip-gezeceğim..saygılar...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@ismailofli

Erzurumda mesleğim dolayısıyla (memuriyet) bulundum.
Oranın yerlileri kadar sıcak ve canayakın insan zor bulunur ülkemizde.

Beslenme alışkanlıkları daha ziyade protein ve karbonhidrat üzerine. (mevsimsel zorunluklardan dolayı) Ancak ne yalan söyleyim çok lezzetliler ;) :)

Erzurumun; yazın tozu kışın buzu ve evde kalmış bisikleti meşhurdur derler:D

Ancak Erzurumun ekmeği ve suyuna doyum olmaz. İnanın oranın ekmeği, tatlı suları ve çeçil peyniri, lavaşı, Palandökenin kayağı, Tortumun şelalesi.. Serçeme deresindeki piknikleri, off anam off dağıttım yine.. eski günleri hatırladım. ne güzel günlerdi..

Erzurumda şimdilerde pek ağaç yok ancak Evliya Çelebi meşhur seyahatnamesinde Tortumdan Erzuruma kadar yolculuk ederken başına hiç güneş ışığı düşmeyecek şekilde sık bir ormanın içinden geçtiğini yazar. Sanırım şimdi aynı yoldan gitseydi başına güneş geçerdi(tabii ağustosun ortasında, o da belki) Öte yandan yine rahmetli Evliya Çelebi:
Erzurumda 11 ay 30 gün kaldım. yazı göremeden geri döndüm der. (soğukluğunu anlatmak için)

Neyse lafı uzattım gittim. ERzuruma gidince bizi sakın unutmayın.. Size vereceğim gezi rotaları var. (tereciye tere satmak gibi anlamazsanız tabii :) )

• Beğen

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@ironman.1
Estağfirullah nedemek,tabiki sizden öğreneceğiz...İnşallah Erzurum'a gidince ilk işim sizin vereceğiniz rotaları keşfetmek olacak...Tabi ki sizi hatırlayarak...Beni çok heveslendirdiniz doğrusu...Ayrıca övgülerinize de tüm Erzurum adına teşşekkür ederim..
Genelde gurbet insanlara zor gelir.Bence o iyilik sizin iyi niyetinizden ve pozitifliğinizden kaynaklanmıştır...Saygılar....:)

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Hoş geldiniz.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Vayyy hemşerim..
Hoşgeldin sefalar getirdin. Erzurum'da yapacağın turları merakla bekleyeceğiz. Seni Erzincan'a davet edebilirim haftasonları. Birliikte pedallamak güzel olur. Ben yıllardır Erzincan'da tek başıma pedallıyorum.

Tekrar hoşgeldin. İyi vakit geçirmen dileğiyle.

Sevgiler...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Arkadaşlar maalesef Fatik'in bir bisikleti yok, özellikle Serkan belki Fatik'in bisiklet sahibi olmasında yardımın olabilir.
Kendisi binmek için şehrinden dolayı çekingen fakat çok da hoşuna gidiyor bisiklete binmek, bu da acı bir Türkiye gerçeği.