En uzun ne kadar yüzdünüz?

Scudo

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
En son bu yaz yüzdüm akbük yakınlarında. Kaldığım oteli görmekte zorlanacak kadar açıldım. Bu mesafeyi durmadan yüzdüm. Sonra aklıma deniz kenarına bıraktığım kimlik telefon aklıma geldi biraz dinlenip geri döndüm. Dönerken ara ara dinlendim ama. Ne kadar yüzdüm ölçemedim ama 500 metre vardır herhalde. Sonuçta bir koyda koyu çıktım yüzerek ve otel karınca gibiydi. Çıkınca da 1 tencere yemek yedim.:)Çok acıktırıyor.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben ne kadar yuzduğumu metre cinsinden bilmiyorum ama aramızda Bulgaristan göçmeni arkadaşlar varsa balchik'ı bilirler oranın sahilde yürüyüş yolu gibi bir yer var ve belli aralıklarla iskele gibi denizde betondan yerler var ve ben en baştakinden başlayıp 3. iskeleye kadar gitmiştim tam emin değilim ama bir iskeleden bir iskeleye rahat 300m vardır belki de daha fazla bilmiyorum ama ben denizden çıktığımda yürüyecek mecalim kalmıştı rahat kalp atışlarım 160 bpm olmuştur ve bir daha hiç bu kadar yüzmedim neden bu kadar yüzdüğumu bilmiyorum birde denizde yüzmek dahada zor olduğu için bir ara gerçekten boğulacağım sandım kendimi iskelenin kenarına zor atmıştım bir daha o kadar yüzebileceğimi sanmıyorum

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Akdenizden daldım kıbrısta çıktım ?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1-2 km falan yüzmüştürüm,oda havuzda. Denizde zaten ne kadar yüzdüğünü bilmen zor. Lakin yüzmek bisiklet sürmeye benzemiyor,bataryaları dibine kadar bitirebiliyorsun. :)

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@-Skynet-
Tam tersini düşünüyorum. :) Bende astım var, belki de bu yüzden bilemiyorum. Bisiklet sürerken 10 km de bir dinlenmek zorunda kalıyorum ama denize girdiğimde akciğerlerim açılmış kendimi dinlemiş hissediyorum. Hatta kuş gibi hafiflemiş hissiyatı var. Evet, yüzünce yorgunluk yapıyor ama tekniğine göre hafif bir şekilde ilerleyince çok yormuyor. Çocukluktan beri yüzüyorum. Aksine denizden çıkarken zorlanıyorum. İşte orası çok yorucu. Çok hoş bir his. Denizden çıkarken birkaç kez yere düşüyorum bu yüzden. Eğer kayalıksa veya taşlıysa bir de ayağımı yarıyorum. Bu daha hoş ve zevkli.:harika: Aslında havuzda yüzmek denize göre daha zor. Tuzluluk, kaldırma kuvveti farkı vs. Belki bu çok yoruyordur sizi. Gerçi denizde de yerine göre akıntı, dalga ve rüzgar etkeni var. Denizde de aynı şekilde yoruluyor musunuz?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kadir karakaya
Yüzmeyi özel ders alarak havuz hocasından öğrendim,havuzda yüzmeye başladım. Benim havuzdaki yüzüşlerim tıpki şeye benziyor, bisikleti alıp gezmek için sürmekle,antreman amacıyla sürmek nasıl birbirinden farklıysa buda antreman amayıcla hareket etmeye benziyor..Kısacası havuzdaki yüzmede amaç eğlenmekten ziyade kafanda belirlediğin bir mesafe kadar yol alamaya bakmakta geçiyor,sonuçta saatlik ücrete tabi olarak girdiğimizden işler biraz daha ciddiye biniyor. :)Havuzdaki 1km yüzme bana 50km bisiklet sürmekten daha yorucu geliyor. Hele o gün biraz yorgunsan ve kendini biraz fazla zorladıysay tüm vücudunun enerjisi çekilmiş,içi boşaltılmış bir kapsul gibi hissediyorsun. :) Ama denizdeki yüzme daha çok eğlenceye dayandığından ve denizin kaldırma kuvvetinden dolayı dediğin gibi daha çok zaman geçirebiliyorsun.Lakin denizdede bir rota,aldığın mesafe gibi şeyleri hesaplamak zor olduğundan tam olarak ne yaptığın belli olmuyor.:D Özellikle plajlarda sıkıntı oluyor bu yüzden.Yüzmeye tam olarak havuzda başladığımdan gözlük olayına okadar bağlanmışımki,denizde gözlük takmadan yüzemiyorum neredeyse. :D Hani abartsam bone kadar gidecek bu iş. :))

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
En uzun 15 mt. Kadar yüzdüm yaşım 45 yüzmeyi geçen yaz ölüdenize gitmiştik orada öğrendim ama tatilin son günleri olduğu için fazla geliştiremedim.Şunu anladımki denizi tadı yüzme bilince çıkıyormuş.

• Beğen
Tepkiler: omercokbilen

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üniversitenin havuzunda 1 saat 45dk süre veriliyor. 20 dk giriş/çıkış süresine ayırıyorum. Yaklaşık 1 saat 15/25dk da maximum 2400m yaptım. Fazlası zarar:D

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mesafe olarak net birşey söyleyemem ama bir cahillik anısıda benden gelsin. 15 sene kadar önce gözümüze yakın göründüğü için 2 arkadaş palet harici hiç bir ekipman olmadan kaş kaputaj plajından meis adasına yüzmeye başladık. Bana seneler gibi gelen bir zaman sonrasında tamamen bitik vaziyette yolun meis adasına yakın kısmında ortada kaldık. güneş yakıyor ve enerjimiz bitikti... sonra ha şimdi ha şimdi diye diye meise ulaştık ama. Hem güç olarak geri dönebilecek gücümüz yoktu hemde o kadar güneşe bir daha dayanabilecek bir derimiz. Tabi meisin yunan toprağı olduğu için yaşadığımız bürokratik sıkıntılara girmiyorum bile..

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@-Skynet-
Tamam o zaman sorunun kaynağı belli oldu: Kaldırma kuvveti farkı:komik: Yalnız o bone olayı benim çok sinirimi bozuyor. Ben de çocukken teknik öğrenmek için havuza gittim. Sanki kafatasımı vakumluyor gibi iğrenç bir şey. Kafamdakini çıkarıp atmaktan suya odaklanamıyordum. En sonunda kurs bitti kurtuldum.:) Gözlük güzel ama, denizde tavsiye ederim. Güzel görmek adına etkili. Havuzda dediğiniz gibi. İş paraya binince ciddileşiyor. Deniz ise çok eğlenceli. Havuzda kulvarların sayesinde ne kadar yol gittiğiniz az çok belli. Aslında denizde şu adımsayar kol saatleri gibi akıllı saatler de mesafe ölçmede işe yarar mı merak ediyorum. Ama bir kulaçla bazen 1 metre gidersiniz bazen 2 metre. Nasıl hesaplayacak ki ? Ayrıyetten tuzlu suya dayanıklı bir akıllı saat var mı? Arkadaşımın San-sungu denizde pert oldu.

Erh@n

Üye
Tepki
147
İsim
Erhan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizleri Open water yarışlarına beklerim. İnternetten ve yüzme Federasyonu sitesinden bakabilirsiniz. Bunlar 25km kadar olan yarışlardır.

• Beğen
Tepkiler: cember3454

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
Sabahları ortalama 2 dk pace ve ortalama 130 nabız ile 5 km yüzmeye başladım. Yaza kadar mesafeyi her hafta 1 km arttırmayı düşünüyorum.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslında yüzmek denir mi bilmiyorum ama bir gün az kestireyim derken uyuya kalmışım suyun üstünde ,dönüşte 500 m bilemedin 1 km yakın yüzmek zorunda kalmıştım ,balıklara yem olmadığıma mı sevineyim , karnımın yandığına mı yanayım :koptum: