En uzun ne kadar yüzdünüz?

Scudo

serhat1923

Üye
Tepki
3
@demirkan

internette araştırdım, akıllara durgunluk veren müthiş bir mesafe. lehinize veya aleyhinize akıntı var mıydı? kaç saatte tamamladınız? bu mesafeyi başarabilmek için kimbilir ne çok antreman yapmışsınızdır. tebrikler.

Tepki
19
@Ayberk Türk

hayırdır kardeş zorunda kalmıştım falan

bana gelince 200 metreyi geçmemişimdir heralde zaten iyi yüzdüğüm de söylenemez ama kendimi denicem birgün ölçme şansım olursa kendimi denicem

demirkan

Üye
Tepki
48
açık deniz yüzmelerinde mesafeler doğal olarak havuzla kıyaslanamaz resmi olarak 26 km fakat bir arkadaşımız gps ile ölçmüştü 32 km civarı yüzmüş. ben 11 saat 53 dakikda eşim 10 saat 20 dakida tamamladı. profesyonel yüzücüler 9 saat civarında tamamlar bu mesafeleri.takip teknesine dokunmak diskalifiye olmanıza neden olur. bu mesafe yi gidiş dönüş hatta gidiş dönüş artı yarım dönüş tamalayanlar var (74 km 35,5 saat), ayrıca havuzda yapılan 24 saat yüzüşleri var.maraton yüzme ve kış yüzmesi konsunda ilgilenenler ile bağlantıya geçmek iyi olur.

Ziya Yurdakul

Daimi Üye
Tepki
130
Amasra ya gidenler bilir,mesafesini bilmiyorum ama büyük plajdan mendireğe(dalgakıran)yüzüp geri gelmişdim bir kere :D

demirkan

Üye
Tepki
48
26 Haziran 2009
EGE, “OTİZMLİLER YAŞAM KÖYÜ” İÇİN KULAÇ ATIYOR..

14 yaşındaki otizmli Ege Çetin, 28 Haziran 2009 Pazar günü
7 km.lik Meis-Kaş arasındaki mesafeyi, “otizm” adına yüzecek

Türkiye’de otizmin bilinirliğinin artması, otizmli bireylerin topluma kazandırılması için toplumsal duyarlılığın kazanılması ve “Uluslararası Otizmliler Yaşam Köyü” projesine destek olmak için, 14 yaşındaki otizmli Ege Çetin, annesi Nazan Koçak ile birlikte Akdeniz’de bir yüzme denemesi yapacak.

28 Haziran 2009 Pazar günü Kaş Limanı’ndan saat 08.30’’da yola çıkarak Yunanistan'ın Meis Adasına gidecek olan Ege Çetin, Meis Adası’ndan Kaş'a yüzmeyi deneyerek bir ilke imza atacak…7 km.lik bu maraton 14 yaşındaki bir otizmli tarafından ilk kez denenecek.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında aynı yüzme denemesini gerçekleştirmek üzere Kaş’a gelen Ege Çetin ve annesi Nazan Koçak, Türk yetkililerden gerekli izinlerin alınamaması nedeniyle yüzüşü ertelemek zorunda kalmışlardı. Anne Nazan Koçak “Bu defa gerçekten yüzeceğiz. Bir otizmlinin istediği zaman neler yapabildiğini gösterecek çok çocuğumuz var. Otizmin gerçek yüzünün bilinmesi ve otizmlilerin sorunlarına kısa sürede çözüm bulunması için, “otizm farkındalığı” adına oğlum Ege ve ben, Ege Denizi’nin mavi sularında destek arayacağız” diyor.

Meis Belediye Başkanı Pavlos Paniyiris, Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin ve yerel yetkililerden Simo Sarıoğlu'nun katkılarının yanı sıra; Otizm Platformu tarafından da desteklenen bu özel proje ile otizmli bireylere gerekli eğitim, tedavi ve destek verilmesinin önemi vurgulanacak.

Ege Çetin ve annesi Nazan Koçak, Türkiye’deki tüm otizmliler adına “Uluslararası Otizm Yaşam Köyü Projesi” için duyarlı halkımızdan ve yetkililerden destek bekliyor.

veeeee......

Otistik olan ve annesiyle 7 kilometre 100 metrelik mesafeyi yaklaşık 5 saatte yüzerek geçen engelli annesi bitiş noktasına geldiğinde, "Uluslararası yaşam köyü için yüzdük. Biz Ege ile üstümüze düşeni yaptık. Bundan sonra şimdi yetkililer gereğini yapsın. Zarar verenlerin olmayacağı, engellilerin koşup oynanabilecekleri bir yaşam köyü istiyoruz. Bir ara çok zorlandık. Ege bitti deseydi çıkacaktık. Ama hiçbir zaman bitti demedi. Bizde daha demek ki yüzebiliyor dedik. Yolda bir ara canı patates istedi. 7 kilometreyi patates için yüzdü. Şimdi patates istiyoruz" dedi.

• Beğen
Tepkiler: Ziya Yurdakul

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Yarışta 7km maraton yüzmüştüm
Antremanda 25likte 9250m yüzmüştüm...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Oksal Özdöl

merak ettiğim birşey var 60*100m antrenmanında 100m geçişi,dinlenme aralığınız neydi .anlaşıldığı kadarı ile set yok heralde: doğrumudur.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Zuhâl

bahsettiğiniz derece süper.bu su anlama geliyor 500mleri 6.15 geçiyor her 100m yide 1.12 yapıyor olmanız lazım ki şu an Türkiyede bu dereceleri çıkaran erkek sporcu bile az.Triahtlon için.eğer 2000in son 500 ü çıkarırsak ve her yüz için 2 sn yorgunluk payı da düşürüsek , yarış konsantresi eklersek mükemmel.Eğer bisiklet ve koşunuzda böyleyse hiç beklemeyin ilk yarışa katılmanızı öneririm .Başarılar
saygılarımla

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Fırat Dizman

Çok teşekkür ederim, bu söyledikleriniz benim için ne kadar önemli anlatamam. Kendimden bir türlü emin değildim.

Ama çekindiğim iki nokta var: Birincisi denizde fazla yüzme tecrübem yok. İkincisi koşum kötü. Koşumu düzeltmeye çalışıyorum; ama yüzmek için sürekli denizde antrenman yapmaya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

Edit: Bu arada özür dileyerek düzeltiyorum. Önceki loglarımı kontrol ettim. 25 dakikada 1000 m yüzüyorum. :) Aralıksız 50 dakikada toplam 2000 m. yüzüyorum.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Zuhâl

ortalama değerle ve yorgunluk payıyla 1500 dereceniz 38 dk civrı olur sanırım hala antrenmana devam ederek ve 30dk sınırlarına çekerseniz ve koşu!!!! çok önemli düşürürseniz gene iyi şeyler yapabilirisniz.zaten alanya dışı olimpik yok siz bence hedef olarak onu alın ve mesafeye yönelik çalışın ama mutlaka öncesi 2 spirnt yarış koşarak eksiklerinizi görün derim.İyi çalışmalar
Saygılarımla

Tepki
14
triathlon gerçekten zor bir branş. ben şahsen yol koşuları (maraton dahil ) koşan bir sporcu idim sakatlıktan dolayı yarışmaları braktım. sakatlığım geçtiğini zannediyorum. triathlon antrenmanları da yaptım. fakat çok şeyden fedekarlık etmek gerekiyor. günde ortalama 7 saat antrenman yapıyordum. tek yaşantım bu idi. ve işim. antalya maratonunda bütün malzemelerimi çaldırınca spordan soğudum. bu insanlar sporcuları reklam amaçlı ama sadece reklam amaçlı kullandıkları için bırakma kararı aldım. şu an yine bir kulüpten teklif aldım. içimi kurt kemiriyor. sanırım bu sene olmasa bile seneye allah izin verirse aranıza dönebilirim. form tutmam biraz zaman alacağından bir dahaki sezona hazır bir şekilde gelebilirim. şimdilik hoşçakal. serasor01@hotmail.com

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
6.5 Km Cİvari 3 Saat

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
@Zuhâl

zaten bizim takımdaki milli kızlar 2000 testinde 26 falan yüzüyorlar :D
25 biraz zor :D ben çıkaramam açıkçası

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@duyguny
zaten daha sonra 25 dk da 1000m yüzdüğünü ve 2000m yi yanlış yazdığınız söylemişti ama sizin boşluğunuza gelerek atlamışsınız
saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: duyguny

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
tek seferde en uzun gökceada da ugurlu koyunde gizli liman denen yerden köy plajını ayıran, yani iki koyu ayıran yarım daırelerın sivri ucunu gecmiştim (işte bu uç türkiyenin karasal olarak en batı toprağı) ve kendime inanamamıştım uzun yuzmek benım ıcın bır hayaldı cunku yuzerken kendımı cok yoruyordum tabıı herseyın bır teknıgı var teknıgını bılmedıgımız ıcın yoruluyorduk cok kasıyordum kendımı
rahat yuzmeye sartlandırdım kendımı ve rahatca yuzdum benım ıcın cok ıyıydı

bu kadar rahat yuzuldugunu bılmıyordum...
saat tutmadım ama yarım saat gıbıydı
yaklasık tahmını 800-1250 m cıvarıydı
gecen yazdı

bu yaz ınsallah kendı rekorumu 2 yada 3 mıslıyle egale edıcem

yalnız koy bırlesımının en ucunda suya baktıgımda devasa yumurta seklınde kayalıklar goruyordum ve bır basından bır basına ancak kafamı saga sola oynatarak bakabılıyordum ve alt kısımları tabııkı bayagı karanlıkdı bu benı bayagı urkutmustu..

bu arada turkıyenın tum kıyılarında yuzdum acizane benım kanaatım

1 . deniz gökçeada da
2 . deniz saroz
3 . e tabııkı yıne ege kıyıları

gokceada dememın sebebı muthıs temız bır sahılı var ve sanayı olmadıgı ıcın cok ta kalabalık olmadıgı ıcın denız ve her yer de tertemız

gokce adanın heryerını tavsıye ederım..

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
2500 m dandik palet ile 1 saat yüzmüştüm, yanlışlıkla dalgıç paleti kullanınca bacaklarıma kramp girip girip çıktı :)

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
3-5 yaşlarımdayken olacak, bizim evin küvetinde bi yüzmüşüm...:)

Latife bir yana, sportif performans anlamda yüzmek gerçekten çok zor ve yorucu bir eylem. Özellikle denizde yüzmek daha yorucu ( kimileri tersini iddia etsede bana göre öyle ). Bu sebeple özellikle Triatlon yapan sporcu arkadaşları ayürekten alkışlıyorum. Yüzme-koşu-bisiklet... Bu derece zor üç branşı bir araya getiripte başarı isteyen çok az spor dalı var.

nahsen deniz yaşar

Aktif Üye
Tepki
41
Bu sene Antalya Süleyman Erol yüzme Maratonuna katıldım.10.700 mt yüzdüm.Sanırım ilk ve son tecrübem olucak...Erkekler 30-40 yaş kategorisinde 3.oldum.Açık denizde yüzmek her anlamda iredenizi zorluyor...