En sonunda bitti sayilir!

Konu, 'Cyclocross' kısmında ihtiyar tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bülent Ağabey çok güzel olmuş, keyifli sürüşler, tekerine taş deymesin.
    Ben de mekanik disk kullanıyorum BB5 ve çok memnunum. Cantilever dezavantajını bu yolla çözdükten sonra bu disiplin daha keyifli bir hale geldi.

ihtiyar bunu beğendi.
  2. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şahane olmuş. Elinize sağlık.

ihtiyar bunu beğendi.
    ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Frenler hidrolik degil. Cok düsündüm ama, hem yol bisikleti fren kollariyla kullanilan idrolik freneler, arad adaptör filan cok agir, hem de parada cok agir. Sram cikarttigi modelleri geri cagirdi zaten. Belki ileride düsünebilirim, ama sanmiyorum. Zaten cyclocross yarislarinda hidrolik kullanan hic görmedim, herseyden önce agrilik dolayisla.
    Parca listesini toparlamam biraz zor. Cok farkli seyler. Bu bisiklet icin aldigim karbon sele borusunu diger Wilier bisikletime taktim: onun üzerindeki Ritcheyi buna taktim. Fren-Vites kollari, aktaricilar 105. Arka disli 12-30luk Tiagra, 105 veya Ultegrada 30 luk yok, bu yüzden. Zincir Connex,..... Gerci resimlerden birisnde parcalarin büyük kisminin toplu bir resmi var. Jantlar pek ahim sahim degil ama disk fren olunca cok fazla olanak yok, ya da cepler cok hafifleyecek. Shimano Taurus.

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben bisikletin maliyetini merak ediyorum. İhtiyar abi eski topraktır, eskiler parayı iktisatlı kullanır, gereği ve yeri olmadan harcama yapmaz, sokağa atmaz. Burada kullanılan her parçanında vardır bir hikmeti. Kadroyu bizde aramaya kalksak nereden buluruz. Aranılan tur bisikleti sonunda bulunmuştur. Hem sağlam, hem fonksiyonel. ihtiyar abimiz yaşının bilgeliğini bisiklete aktarmış. Sade ama gözdoldurucu. Pahalı, albenili oyuncaklardan gözü kamaşan jenerasyon bu tecrübeden kendi payına düşen kıssayı çıkarmalıdır.

ömer faruk erdoğan ve ihtiyar bunu beğendi.
    ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Isin tecrübe kismina girerde fiyat bicmeye kalkarsak cok pahali olur! :)
    Su andaki maliyeti 400 Euronun altinda, ama kullandikca begenmedigim yerleri olursa, bir 100 Euro kadar oynayabilir. Benim saat ücretimi eklersek 1000 Euroya gelebilir. :) :)

Yusuf Z. Şipal ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkür ederim ozan,
    elimden geldiği kadar istanbulda bir cyclo cross bisiklet takımı oluşturmaya devam edeceğim ,
    etaplar belli zati,

ihtiyar bunu beğendi.
  7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şaka gibi. İnan ihtiyar abi bu saatten sonra ne iş yapıyorsan o işi bırak. Sadece bu şekilde toplama bisiklet üret ve üzerinede ihtiyar markasını bas. Peynir ekmek gibi satmaz ise bende bir şey bilmiyorum.

ihtiyar ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  8. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    bisikleti kendin toplamanın saadeti bambaşkadır sanırım. ben henüz buna erişemedim. :) 400 Euro'nun altındaysa çok iyi bir rakama mal etmişsiniz.
    kadroyu boyamayı düşünüyor musunuz?

9. Cem Ç

Cem Ç Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    insanın kendi topladığı boyadığı bisiklet bir başka oluyor emeğinize sağlık, bende 2 bisiklet topladım bir tanesini boyadım, onların yeri hep ayrı, 5.000 euroluk bisikletten daha değerli benim gözümde kendi topladığım bisikletler...

ihtiyar bunu beğendi.
  10. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Harika,çok hoş olmuş gerçekten.Ellerinize sağlık.Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..

ihtiyar bunu beğendi.
    ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Cok sagolun, ama ben isimden memnunum! :)

12. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel Hayırlı olsun...

ihtiyar bunu beğendi.
    ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Hayir, kesinlikle boyamayacagim. Zaten bu yüzden boyasiz kadro sectim. Araziye giriyor, taslar vurur, camurlar cizer, düserim! Bu sekilde temizlemesi kolay. Bugün araziye girdim denemek icin ve eksik ayarlarini düzeltmek icin. Dogru secimler yaptigima iyice kanaat getirdim. Frenlerden süphem vardi biraz. Hatta Shimano' nun yeni cikarttigi BR-CX75 lere bakiyordum. Fakat bugün dag bayir kullandim ve gerek olmadigini gördüm.

Ucuzluk konusu yaniltmasin! Örnegin; Shimano 105 10 vites kollara vites ve fren telleri dahil sadece 39,50 Euro verdim. Satan kisi biskletine Dura-Ace takinca bunlari cikartmis ve topu topu 200 km. kullanmis. 400 Euroya Müsing kadroyu bile alamazsiniz belki! :)

14. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

bu iş bu kadar ,,:in::alkis:

MustafaNR ve ihtiyar bunu beğendi.
  15. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Chrome ile siyahın muhteşem uyumu :) Güle güle kullanın çok başarılı bir çalışma olmuş

ihtiyar bunu beğendi.
  16. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cok güzel görünüyor...Benim de cyclocross un en beğendiğim kısımlarından biri, mekanik disk frenleri...V ya da cantilever frenle kıyas edilemeyecek kadar verimli çalışıyorlar (benim kullandığım avid bb5). Kazasız belasız güle güle kullanın....

ihtiyar bunu beğendi.
  17. ekren gökhan

ekren gökhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Gerçekten çok şık kazasız belasız kullanımlar diliyorum:)

ihtiyar bunu beğendi.
    ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Mekanik disk frenlerin bazen tatsizlik yaptigini daha baska yerlerde ima etmistim. Fakat bisikleti ilk defa burada sundugum icin, burada devam ediyorum.
    Bir ay kadar önce uzun bir iniste frenlerin su koymasi sonucu yürüyerek indigimi yazmistim. Sebebi, mekanik disk frenlerin - ki hemen ekleyeyim istisna olarak TRP nin bir modeli var- tek tarafli islemesi, balatalarin bir tanesinin daha cok asinmasina yol aciyor. Dolayisiyla tekrar ayarlamak gerekiyor. Ö gün yanimda alyan olmadigi icin basima bu gelince, frenleri hidrolige cevirmeye karar verdim. Biraz agirligi artacak- ki göbekte fazlasiyla var :) - ve biraz da iscilik isteyen bir sey. Bildiginiz gibi kidrolik fernleri yol biskleti donanimlariyla kullanmak icin gereken adaptörler cok pahali.
    ebayden bir Magura Louise aldim ve benim 105 fren-vites kolariyla resimlerdeki gibi bagladim. Louisenen kendi kelepcelerini henüz cikartmadim. Klepceleri cikartinca, oralari biraz daha kesip törpüleyecegim. Bugün rotoru temizleyip yeni Trickstuff balatalari taktim ve denedim. Nerdeyse dag bisikletindeki kadar sert fren yapmak münkün. Tabii ki tellerin esnemesi biraz hissediliyor ve bence böyle olmasi cok iyi.

19. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Seviye:
    Hayırlı olsun abi çok güzel olmuş. :)

ihtiyar bunu beğendi.
  20. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bülent Bey;
    Gidonu çift kat sarıp araya katman koymanız sürüş açısından ne derece rahatlık sağladı?

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-24-50.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
PicsArt_09-19-07.54.51.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...
1430236840383-6yeuu0vchlq1-630-80.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...