En çekici yol bisikleti sizce hangisi?

Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Hazır Colnago'dan laf açılmışken birkaç hafta kadar önce İtalya'da bir mağazada gördüğüm 2011 model Ferrari kırmızısı bu bebeği "M10" paylaşayım. Mağaza görevlisi ile konuşurken kadroya uzun süre gözüm takıldı. Hani etrafta bolca Wilier, Cinelli ve başka Colnago'lar varken niçin buna takıldığımı en başta ben de anlayamadım. Sonradan net de biraz araştırma yapınca kerametin boyasında olduğu ortaya çıktı. Bu modeller el işçiği ile özel olarak boyanıyormuş. Mükemmel lafı kesinlikle az kalıyor. Mustafa abi ne dersin? Colnago'da modaya uydu sonunda. Kocaman ve kaslı borular :) tam istediğim gibi :D

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.081
Orta ve üst düzey Colnagoların hepsi elde boyanır Güney. Hatta hepsi elde ve İtalya da yapılır. Sadece giriş sınıfı modelleri Asya' da üretiliyor. Colnago boşuna Colnago olmamış, takılıp kalman normal:)

• Beğen
Tepkiler: Güney Tuncer

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
evet elde boyandıklarını biliyordum ama Colnago'nun bu boya işini biraz araştırınca adamlara saygı duymaya başladım. Mesela kadronun hiçbir yerinde çıkarma benzeri hazır şeyler kullanmıyorlarmış. Desenli heryer komple el işçiliği. Boya öncesi atılan katman, boyanın üstüne atılan UV filitreli katman vs. adamlar bu işi biliyor. 2010'dan sonra da metalik boya kullanmaya başlamışlar:) Şu gördüğüm M10 muhtemelen metalik boya idi.. Bu arada M10 Colnago'nun şu anki en hafif kadrosuymuş. C59 ve EPS ile beraber her aşamasıyla komple İtalya'da üretiliyormuş. Eleman sadece kadro için 3500 euro fiyat çekmişti.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.081
Biraz kazıkçı dükkanmış o. Şu an çok güvendiğim bir satıcıda 2400 € M10 kadro. Tabi vergisiz fiyatı. Gerçekten çok iyi bir kadro bu arada, tek özelliği harika boya işçiliği değil yani.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Her ne kadar Mtb kullanıcısı olsam da, roadlar benim en sevdiğim bisiklet türüdür. Aslında 1. liği Mtb ile paylaşıyorlar. Şu aralar dikkatimi Sedona İstanbul çekiyor, tasarımı çok hoş, bilmiyorum gördünüz mü ama kadrosu çok kaslı, çok güzel bir parça. Ben de Sedona 711 var ve onu çok seviyorum. Kadrosu çatlayana kadar modifiye edeceğim onu. Bir yandan da road için para biriktirmeye çalışıyorum. Benim için tek bir Bisiklet değil, Bisiklet ve Bisiklet sürmek tümüyle benim ezeli ve ebedi aşkım. :) İnşallah yan mesleğim olarakta yapacağım. Ha eğer bu ezeli ve ebedi aşkının odak noktası nedir diyorsanız, o daha belli değil, zaman gösterecek. :D

Tepki
25
açıkca söylemek gerekirse pinarello dogmanın üzerine tasarım ve çekicilik tanımam;)

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.630
Aero yol bisikletleri cok ses getirmeye basladi, Trek ve Cannondale'da yakinda kendi modellerini piyasaya cikaracaktir eminim. Asagida cok SIKI bir Venge var ama Foil'in en ust modeli Premium HMX benim favorim.(Beni gercekten ceken bir Scott, almayi dusunebilecegim ilk Scott modeli)

Nyfinest

Aktif Üye
Tepki
43
İsim
Winner
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hepsi birinden guzel, icim kipir kipir oluyor resimlere baktikca.

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Resmi küçültüp koyman bu sayfanın sağlığı için daha iyi olabilir :D

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Bisikletler beni benden aldı. Yollarımız her daim onlara göre olsada kayarak gitsek istediğimiz yerlere...

• Beğen
Tepkiler: RexMortum

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
herkese teşekkürler bunlar bisiklet değil uçak gözüm kaldı

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.630
6.9 SSL, Lightweight set, Di2 ve karbon Duraace aynakol ile eleman guzel kombinasyon yapmis.Pilde orta gobegin altinda gizli estetigi bozmuyor ama bu seviye bir bisikletin Pro fit olmamasi enteresan.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.056
Başlangıç
2009—10
Budur!

Tarmac aldım ya, diğerlerini beğenmem artık ben :D

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
2.934
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fevkaladenin fevki

https://lh3.googleusercontent.com/-iQAhQGPJY3o/T3SRG0OPW9I/AAAAAAAADMM/p1iSFPwfO04/s640/001.jpg

• Beğen
Tepkiler: RexMortum

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
eser alalımmı senle birer tane :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
2.934
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ha deyince alabilecek olsam hiç düşünmez yarın alırdım aynısını :) Şimdilik elimizdekinin kıymetini bilelim, ilerleyen yıllarda elbet alırız birer tane..