Emektar Salcano

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Hep yeni bisikletlerin fotoğraflarını paylaşacak değiliz ya. Bu sefer sıra emektarda.
Salcano ile ilgili şikayetleri çoğumuz duyup işitiyoruz. Özellikle satış sonrası hizmet oldukça sıkıntılı.
Diğer yandan kadrosu on numara olmasa da üzerindeki donanım muadillerine göre çok daha iyi oluyor.

2013 Nisan gibi aldım. Ücretsiz ilk bakım hariç hiç bakım yaptırmadım. Elimden geldiğince forumdan ve youtube videolarından faydalanıp her türlü ayar ve bakımını kendim yapıyorum.
Neredeyse 10000 km'ye dayandık ama şu ana dek hiçbir ciddi sorun çıkarmadı. Aslında komple bir bakıma girip bazı parçalarının yenilenmesi gerekiyor fakat bisikletçilerden yana hiç şansım yok.
Yakınlarda Metin ve Tilmen Bisiklet var. Metin Bisiklet'in esnaflığını kötülemeye kelimeler yetmez. Tilmen'e de gittim bir kere artık 50-100-200 neyse gözden çıkarıp komple bakımını yaptıracaktım ama onlar da o gün tadilat yaptıkları için bakamadılar.
Zaten çok fazla boş zamanım da yok.

Son iki üç hafta yağmur çamur nedeniyle bisiklet komple gri renge bürünmüştü. Bugün 3-4 saat uğraştım desem yalan olmaz. Olabildiğince temiz haliyle karşınızda. :)
http://i.imgur.com/jlI0JQx.jpg

Scudo

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
City sport 40 ta 1.5 yıl doldu , sorun yok. Aslında güzel başlık olmuş. Emektar salcano resimlerini bu başlık altında son güncel halleri ile paylaşsak mı acaba? Hatta tüm bisikletlerin en son güncel halleri de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@SerkanH
Yok ikisi de aynı. Fotoğrafın açısından bir de arka plan koyu olunca o şekilde çıkmış. 28'lik diye geçiyor bildiğim kadarıyla.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Ahmet Ayaz

Ne enteresan bir göz yanılgısıdır. Teşekkür ederim.. :)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Hocam bu bisiklet sizi daha çok götürür... Salcanonun teknik servisi konusunda ise sizle hemfikirim... Bence elinizdeng eliyorsa bakımını kendiniz yapın... :in:

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@oğuz çetinkaya

ön dinamo bagaj altındaki bataryayımı şarj ediyor? yada o bataryamı?