Elektrikli motor bafang

Tepki
11
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
Geçen gün CARRARO kifuka model elektrikli bisikleti denedim ve çok hoşuma gitti, ancak 14.000 TL gibi bir fiyat beni çok aşıyor. Bafang marka orta göbekten motorlu elektrikli kit almayı düşünüyorum, bu dönüşüm kitleri hakkında bilgi sahibi olan değerli arkadaşlardan fikir almak isterim. Normalde bafang marka fakat Türkiye de Alba olarak satılıyor. Özelliklerini yazıyorum.

Yüksek Torklu Mid-Drive Motor
Mid-Drive tipi motorlarda dünya lideri olan Bafang’ın 750W BBS02 motoru 120Nm tork üretir. Bafang’ın mid-drive motorları tüm dünyada ürettikleri müthiş tork değerleri ile bilinirler. Bu motor kiti ile 50Km/saat ve üstü hızlara veya bildiğiniz en dik yokuşlara pedalsız çıkmaya hazır olun.
Samsung Li-Ion Batarya
Elektrikli bisikletlerin kuşkusuz en önemli parçası bataryasıdır. Bataryada kullanılan hücrenin kalitesi şansa bırakılamayacak kadar önemlidir çünkü menzil ve bataryanın ömrünü direkt olarak belirler. Uzun bir test süreci sonunda tüm kitlerimizde Samsung 26F hücreler kullanmaya karar verdik. Bu hücreler uzun süre dayanmaları ve performanslarını korumaları amacı ile gelişmiş bir BMS ile korunmaktadır.
Bafang Mid-Drive 750W Bisikletime uyar mı ?
Genel olarak, kontrol etmeniz gereken tek bir ölçü bulunuyor, motorun bağlanacağı pedal göbeğinin genişliğinin 68mm-73mm aralığında olup olmadığını ölçmelisiniz. Genelde fatbike tipi bisikletler ve bazı katlanır bisikletler hariç hemen hemen tüm bisikletlerin göbek genişliği bu aralıktadır. Motor pedal göbeğine takılacağından montaj yapılacak yer pürüzsüz bir silindir olmalıdır. Eğer bu konularda çekinceleriniz varsa bize birkaç fotoğraf gönderin, bir de biz göz atalım. Mid-Drive motorların kurulumu, hub motor kitlerimize oranla daha fazla zaman alabilir. Aynı zamanda bu kitlerin montajı sırasında pedal göbek sökme anahtarı ve özel sıkma anahtarları gereklidir. Bu konuda aksesuar sayfasındaki gerekli montaj takımlarını satın alabilir veya (link) montajını yaptırabilirsiniz.
Default Title - 6,999.00 TL
Batarya
48V Samsung 10.4 Ah - Reention DS5 - Suluk tipi
Ortalama menzil: 35-60 km
48V Samsung 10.4 Ah - Reention Brilliance RB3 - Bagaj tipi
+100.00 TL
Ortalama menzil: 35-60km
48V Samsung 13 Ah - Reention DS6 Suluk Tipi
+599.00 TL
%30 daha uzun menzil
Şarj Aleti
Li-ion charger 110-240v AC 50-60HZ 48V2A
4 saatte tam dolum.
Li-ion charger 110-240v AC 50-60HZ 48V3A
Çok Yakında
%35 daha hızlı şarj.
Vites Sensörü 750Mid
Yok
Gearsensor.com - Y splitter ile birlikte.
+230.00 TL
SEPETE EKLE

Scudo
Tepki
14
İsim
Celal Genç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Özellikleri güzelmiş.
Fiyatı bencede yüksek,sanırım "enflasyondan" dolayı...
Lakin ben elektrikli bisiklet alacağıma motosiklet alırım daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: ahmet066006

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
@ahmet066006 Bu olay benim de aklima cok yatiyor. Evde Giant Escape 2 duruyor, ikinci el satmaya calisiyorum ama henuz satilmadi. Ona takabilirim aslinda sonrasinda uzun turlar icin kendim kullanirim.

Carraro Kifuka Shimano motor kullaniyor ve eco modda 100km uzerinde menzil sunuyor. Bafang ne kadar saglamdir bilemedim.

Tepki
11
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
Motorsiklet ve bunun arasında fark var. Motosiklette pedal çevirme yok. Bunlar sürüş esnasında size destek oluyor, uzun turlar ve yokuşlu parkurlar kolay oluyor. Özellikle sağlık problemi olup da bisikletten uzak kalmak istemeyenler için çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: celalgenc3347

edo

Üye
Tepki
35
Ya da İstanbul gidi yokuşu bol şehirlerde iş vs. gibi terlemeden gitmek gereken yerlere de belli bir konforla (terleme vs. olmadan) ve bir yandan da spor/hareket yaparak erişmek için ideal olduğunu düşünüyorum ben de.

• Muhteşem
Tepkiler: celalgenc3347
Tepki
14
İsim
Celal Genç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ahmet066006 Ürün güzel fakat fiyat olarak çok yüksek,yokuştan rahat çıkıyor diye 14.000 tl vermek mantık dışı bir harekettir.Daha ucuzlarına bakılmalı bence...

• Beğen
Tepkiler: edo ve ilker.prime

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Bafang Bbs02 motoruylan bir bisiklet yapip sürüp sattim, shift sensorda takmistim. Sorun olursa cevap verebilirim. Türkiyede olmadigim için Fiyat ve vergi konusunda yardim edemem.

Elektrikli bisikletler Avrupada çok populär, motorsikletin yasak oldugu alanlarda gitmek mümkün ve genellikle az terletiyor & yoruyor.

• Beğen
Tepkiler: edo ve ahmet066006
Tepki
11
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
Hocam bafang marka orta göbekten motorlu kit almayı düşünüyorum, bafang marka motorlar nasıldır? Kaliteli midir? Samsung batarya ile birlikte geliyor. Montajı da kolay, Alba isimli bir firma satıyor. 6-7 bin TL batarya ile birlikte satılıyor.

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Evet Genelde Kaliteli..
Ama Shift sensor sart (20 dollar falan) vites atarken mili saniye gazi kesiyor, aksi takdirde zinciri kirabilir.
45-50km/saatte rahat görürsün, ama 30-35 gidersen pili daha uzun dayaniyor.
4-5000 km sonra motor tarafindaki vites kutusunu yaglardim.

Youtubeda Bafang performansi üzerine bir sürü video var.

cahar

Üye
Tepki
43
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
Bu tür bisikletleri hazır almak yerine, eski bir kadroya proje amaçlı uğraşmak daha keyifli olacaktır.

Dediğiniz bisiklette yüksek torklu motor ifadesi verimsiz fırçalı motorları pazarlama hamlesi olabilir, dikkat edin! Ayrıca Li-On (Lityum İyon) bataryalar da verimsizdir ve genellikle fırçalı motorlarla kullanılır.

Elektrikli bisikletler ilgi alanım değil ama elektronik bilgim vardır. Alacağınız ya da yapacağınız bisiklette fırçasız (brushless) motor
ve Li-Po (Lityum Polimer) batarya olmasına dikkat edin. 14.000 TL bizler için kurdan dolayı büyük bir meblağ gelebilir ama unutmayın, dört yıl öncenin 3.500 TL'si ki bu fiyattaki bisiklette fırçalı ve lion piller olması olasıdır.

• Beğen
Tepkiler: ahmet066006

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Yukardaki yazilan yaziya katilmiyorum. Lion (18650 tip pilleri cok daha güvenli Lipo pillerinden) Evet Lipo da voltage biraz daha yüksek ama Sisip ateslenme problemi olusabiliyor. Üstelik Tesla arabalarinda 18650 modullerinden olusan piller kullaniliyor.
Bafang a gelince hepsi Brushless.
Vergiylen beraber BBS02e 500usd ödedim. Ama yazdigim gibi türkiyedeki gümrük ne yazar onu bilmem.

Lipoda bir sorun olursa bakin ne olabilir :

cahar

Üye
Tepki
43
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
@Bisiklettech
Doğrudur güvenlik konusunda Li-On bataryalar üstündür. Ancak kullanımına dikkat edildiği takdirde Li-Po bataryalar sorun çıkarmayacaktır.

Tesla arabalarında 18650 tercihi maliyet ve kullanan müşterinin bilinçsizliği düşünülerek tercih edilmiş olabilir.

Hobi ve aksiyon amaçlı düşünülüyorsa Li-Po, ulaşım amaçlı düşünülürse de o zaman kısmen Li-On bataryalar tercih edilebilir.

Bir elektrikli bisiklete bu kadar para ödersem, beni Li-On bataryalı hali tatmin etmeyecektir.

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
fakat yanlış hatırlamıyorsam bunların bisiklet kadar ağırlığı oluyor.

Onurayaz

Üye
Tepki
53
İsim
E-MTB
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende senin gibi göbekten motorlu bafang 1000 yada 1500 lük motor almayı düşünüyorum ama bu vergilendirme sisteminde ne kadar tutar onu bilemiyorum.O yüzden cesaret edemiyorum.Senin denediğin bisiklette 25 km hız sınırı var,üstelik gaz kolu da yok.Bu motorları taktiğin herhangi bir bisikletin hızı 50 km ye kadar çıkabiliyor.He o kadar hız yapmam diyorsan al bi Goccia city zero keyfine bak.Fiyatları da uygun.Sürüş hissi olarak çok fark edeceğini zannetmiyorum.4000 e sıfırları var.Bi denemeni öneririm.10.000 liran cebinde kalır.Ben çok memnunum,sadece bu Türkiye şartlarına sınırlandırılmış 25 km hız sınırı biraz moral bozuyor ancak bu bütün elektrikli bisikletlerde öyle,yasal olarak...

OxyGen06

Üye
Tepki
1
İsim
Ferhat
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bafang 1000w elektrik kitini bende 1-2 aydır almayı düşünüyorum fakat malum kurdan dolayı bir türlü alamadım ve vergi usulü nasıl olur bilemedim.. Aliexpress gibi yerler var orjinalmi yoksa çakmamı olduğunu bilemiyorsun batarya konusan gelirsen içindeki pilin ne olduğuda belli olmuyor yerine göre.

Onurayaz

Üye
Tepki
53
İsim
E-MTB
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu satıcının müşteri memnuniyeti baya iyi.480 küsur satmış.750 w.göbekten motor...Nasıl takıldığı ile alakalı baya video izledim.Piline göre değişir tabi ama 60 km hız yapanı gördüm.Yakın zamanda alan olduysa bizi bilgilendirse fiyat ve performans olarak ne güzel olur TRY 2,157.61 10%OFF | Bafang BBS02B 48V 750W Orta Tahrik Motoru 8fun BBS02 Bisiklet Elektrikli e Bisiklet Dönüşüm Kiti Güçlü Merkezi eBike motor için Yeni
(link)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DayKnight

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Bafang 1000w elektrik kitini bende 1-2 aydır almayı düşünüyorum fakat malum kurdan dolayı bir türlü alamadım ve vergi usulü nasıl olur bilemedim.. Aliexpress gibi yerler var orjinalmi yoksa çakmamı olduğunu bilemiyorsun batarya konusan gelirsen içindeki pilin ne olduğuda belli olmuyor yerine göre.
Bafang zaten çin mali, çakma degil aliexpress de kiler. Pil konusunda dikkat ederdim çünkü performans çogu ona bagli.
1000 Wattlik Bafang kisa zaman için 1600 watt güç bile biraka biliyor.

ama esas çok paraniz varsa CYC X1 Pro alin, bisikletinizi 100km ye uçurur. :)

OxyGen06

Üye
Tepki
1
İsim
Ferhat
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bafang zaten çin mali, çakma degil aliexpress de kiler. Pil konusunda dikkat ederdim çünkü performans çogu ona bagli.
1000 Wattlik Bafang kisa zaman için 1600 watt güç bile biraka biliyor.

ama esas çok paraniz varsa CYC X1 Pro alin, bisikletinizi 100km ye uçurur. :)
Çok iyi ya ama türkiyemize nasıl gelecek bunlar sıkıntı orada işten çıktığım için 16bin lira tazminat aldım. buna parayı bayılabilirim.

Tepki
86
İsim
Sinan KIRAT
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Klasik
Şuan toplamakta olduğum 30'lu yaşlarındaki bir beach cruiser için bu sete ben de heves ettim ama fiyatını duyunca ayaklarım geri gitti. Bu fiyatlarda hazır 250 watt elektrikli bisikletler var.
Hatta üzerine biraz daha koyulsa Carraronun shimano motorlu garantili vs. çok güzel bisikletleri var.

drkfear

Üye
Tepki
6
Bende bu tarz bişey düşünüyorum, arka oturma kısmı yaptırıp eşimle beraber gezmeyi planlıyorum. Elektirikli motor iki kişi olacağımız için şart. Onun dışında hız falan pek önemli değil. Nasıl bir set kurmamı önerirsiniz. Hangi bisikleti alıp hangi bafangı almalıyım? veya direk hazır olanlardan mı almalıyım sizce?