El üstünde morarma

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Pazartesi günü birkaç saat bisiklete binip eve gittim. Evde eldivenleri çıkartınca iki elimin üzerinde de kararma olduğunu gördüm. Önce eldivenin boyası işlemiştir diye düşündüm ama ellerimi dünden beri duşa girmeme ve ellerimi defalarca yıkamama rağmen renk gitmedi. Herhangi bir ağrı yok ama morarma gibi duruyor, yada boya iyi işlemiş. Daha önce böyle bir durum yaşayan oldumu. Olduysa ne gibi bir önlem almak lazım ?

----------------------------------------

Soruyu sordum ama sorduktan sonra nedenini buldum :D Eldivenin üstünde ki boşluklardan ellerim yanmış. Sanırım güneş yanığı :D Rezil olduk :vroam:

Scudo

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
sadece meraktan soruyorum yani böyle bi olay yaşamadım ama .. acaba eldivenin bileklerini çok sıkmış olabilir misin? biliyorsun ki herhangi bi uzuvda kan dolaşımının yetersiz kalmasının ilk belirtilerinden biri morarma ..

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim basıma geldi fakat el üstünde değil el altında olduu .. Bendeki boya akmasıydı deriden hafif ıslanıncaa olmustuu ... E tabi bu eldivenin kalitesizliğini gosteriyor ..

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Genelde eldivenleri giydikten sonra cirtcirt diye tabir edilen kismin on tarafinda bir yuvarlak kalir direk gunesle temas eden.. Orasi yanmis, dolayisiyla kararmis olabilir :D

Elinin diger taraflari da eldiven icinde oldugu icin beyaz kalmistir :D parmak uclarin da genelde asagiya baktigi icin cok yanmamistir :D

Nerden mi biliyorum? Aynisi bana oldu bu pazar :D

Bunu okuyunca eldivenini giy ve bi test et o kararmis yerleri gorebilcekmisin bakalim delikten :D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Sorunun hemen ardından cevabı yazdım :D Benimde Pazartesi oldu. Havalar bir anda güzelleşince alışamadık tabi güneş yanıklarına :D

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Parmak uçlarında oluyorsa kalp rahatsızlığı olabilir; bir doktora görünmekte fayda var; kalpse ihmale gelmez. Geçmiş olsun.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@wagnar

Acele cevap yazmistim dikkat etmemisim alt kisma :) Bi ara tekrar gunese cikip duzeltmem lazim zira cok komik durmakta :D Deniz ortasindaki ada gibi duruyo benim yanik :D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@Selim Çam

Endişelenicek bir durum yok. Amele yanığı derler ya, o misal :D

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
ehehe :) gerektiğinde kendisiyle dalga geçebilmeli insan; süpersin hocam;) @wagnar

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
çok tıbbi bir bilgim yok ama eldivenleri fazla sıkmanızdan dolayı bir morluk olsa parmak uçlarınızda ve avuç içlerinizde uyuşmalar olacağını tahmin ediyorum (uyuşma olmadığını farzederek yazıyorum) eğer böyle bir durum sözkonusu ile bir doktoa görünmelisiniz aksi taktirde eldivenleri kaliteli elden çıkmayan boya ile boyamışlar demekten başka bişey gelmiyor aklıma....

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@goxelkurt

Sorun çözüldü. Üstteki mesajlarda cevap yazıyor. İki elimdede yumurta şeklinde yanık var :)