Ekşili gölü - karain mağarası - kent ormanı

adilekci

Üye
Tepki
124
İsim
Abdurrahman Dilekçi
10 Sene aradan sonra arkadaşımın da gazıyla bisikleti aldım 4 gündür düzenli bir şekilde ( hemen hemen düzenli ) sürüyorum. Bugün de saat 11:00 civarı kafama esti şu Ekşili Göletine gideyim dedim ve bastım pedala.

Toplamda yol : 88.7 Km
Ortalama hız : 19.7
En yüksek hız : 68:4
Toplam pedal çevirme süresi : 4:38:45 ( Bazı ihtiyaç molalarında durdurmadım )
Bilgiler strava'dan alınmıştır.

Her zaman olduğu gibi ilk ben onu omuzladım ve aşağı indirdim. :) Sonrasında ise o benim kahrımı çekti.
IMG_3432.JPG

Önce ufak ufak şehirden uzaklaşmak için dağlara doğru yöneldim. Yolu bilmediğim için telefonun haritasına göre gidiyorum.
IMG_3435.JPG

Güzel güzel giderken bu rampa ile kaşılaştım ki bu rampanın başlangıcı. Ancak işin en kötü tarafı asfaltın erimiş olması ve yolun devamının da öyle olması. Beni mahvetti, daha yeni sürmeye başladığım için kondisyonum sıfır. Besin kaynağı konusunda da amatör olduğum için fındık fıstık enerji verecek hiç bir şey almadım yanıma.

IMG_3438.JPG

"Bana biraz gölge verin" diyerekten ilk gördüğüm ağaç gölgesine attım kendimi. Yolun sıcaklık nedeniyle erimiş olması + harfiyat tırlarının bu yolu kullanması beni baya bi etkiledi. Çünkü çoğu zaman geçmelerini bekledim. Aşırı süratli kullandıkları için riske girmek istemedim.

IMG_3441.JPG

Tamam artık durmam derken dut ağacını gördüm. Neyse canım azcık durayım deyip yumuldum dutlara. :)

IMG_3444.JPG

32Km pedal çevirdikten sonra Ekşili göletine varıyorum.

IMG_3445.JPG

Sonra kahvemi yaptım ve aldığım atıştırmalıkları yiyerek manzaranın seyrine daldım.. Ve aklıma gelen ilk söz " Ferman padişahındır da, dağlar bizimdir." :)

IMG_3446.JPG

Bu göl de yüzülmez derken. Karşı tarafta suyun geldiği yere gideyim dedim. Bir de ne göreyim havuz. Saldım kendimi içine.
IMG_3456.JPG

IMG_3458.JPG
IMG_3470.JPG

Geldiğim yol kötüydü diye alternatif rota düşünürken karain mağarası geldi aklıma o tarafa doğru yönümü çevirdim ve ne yazık ki yine erimiş asfalt bana merhaba dedi ancak bu defa 10km idi. :)
IMG_3486.JPG

Kilometrelerce hiç bir insan görmedim her hangi bir canlı da görmedim. Yalnız başıma ıssızlıkta yol alıyor gibiydim. Rüzgar ve buğdaylardan çıkan ses eşlik ediyordu sadece.

IMG_3485.JPG

Sözde kendimce kestirme diye düşündüğüm bir yola girdim ve kayboldum. IMG_3498.JPG

Neyse ki 3km sonra yol karşıma çıktı ve karain mağarasına doğru yol aldım.
IMG_3500.JPG

IMG_3503.JPG
IMG_3505.JPG
IMG_3506.JPG
IMG_3513.JPG
IMG_3542.JPG IMG_3510.JPG IMG_3531.JPG

Karain mağarasına ilk okulda iken gitmiştim ve şimdi bir daha gideyim dedim. Gittim ama gitmesekte olurmuş. 447 basamak çıktım. İlk defa mağara görülecekse gidilir ancak insuyu mağarasını bile görmüşseniz tatmin etmez.

Dönüşe geçerken o da ne. Erik ağacı. Göz hakkı deyip sömürdüm.
IMG_3551.JPG

Bu arkadaş bir kaç aracın geçmesini bekledikten sonra karşıdan karşıya geçmeye başladı :)
IMG_3549.JPG

Ardından yola devam ettim kent ormanına kadar sonra orada 5dk durup eve döndüm ve turu tamamladım..
IMG_3554.JPG IMG_3556.JPG IMG_3557.JPG

Forumda ki ilk gezi konum da böyle oldu. Umarım daha iyi sunumlarla daha iyi geziler yapıp sizlerle paylaşacağım.

Herkese kazasız belasız bol pedallı günler :)

Dosyalar

Scudo

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
O sıcak yollardan sonra göl efsane olmuştur, eminim :) güzel paylaşım. Emeğine sağlık.. Devamını görmek dileğiyle. Bu arada uzun süre bisiklet kullanmamış biri için gayet sağlam bir tur olmuş

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Tebrikler , acemiliğin böyle ise ustalığın da kimse tutamaz seni :harika: Güzel bir gezi olmuş , paylaşımın için teşekkürler.

adilekci

Üye
Tepki
124
İsim
Abdurrahman Dilekçi
@emrev

Çok teşekkür ederim :)

@eren cerciz

Bir de soğuk olması. Off hemde nasıl efsane oldu çok fena rahatlattı. :) Uzun süre bisiklet kullanmamanın yanında son 4 sene arabadan da hiç inmedim neredeyse. Teşekkür ediyorum yorumunuz için :)
@OsmaniyeRehber

Ben teşekkür ederim. Acemiliği atlatmaya çalışıyorum. :)

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Tebrikler.

Antalya da gezilecek çok yer var. Tadını çıkarmak lazım.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
güzel bir gezi olmuş :) bizleri düşünüp güzel güzel fotoğraf çekipte paylaşmanızda cabası :)

• Beğen
Tepkiler: adilekci

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok iyi be :harika: kazasız belasız bol pedallamalar.

adilekci

Üye
Tepki
124
İsim
Abdurrahman Dilekçi
@tahirkaya

Aşırı derece çok var. Hele ki bir yer var anlatılmaz yakında tur yapmayı düşünüyorum oraya kısmetse görüntüleyip paylaşacağım sizlerle :)

@vraptor

Asfalt dışında kötü olan tek şey yalnız olmamdı gezi de. Sıcak bir yandan asfalt bir yandan iyice sıkılmıştım. Saçma sapan videolar çekerek eğlendim :)

@Emre Yazıcı

Çok teşekkür ediyorum :) Hala yorgunluk var üzerimde.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adilekci

Olur o kadar 80km yol yapmışsın zamanla daha iyi olur.

Tepki
24
İsim
Bülent Ç.
Bisiklet
Kron
Harika paylaşım ve resimler, teşekkürler, devamını bekliyoruz...

• Beğen
Tepkiler: adilekci

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
@adilekci Ben de Antalya' da yasiyorum. Buna benzer tur planlarinda haberlesebilirsek eslik edebilirim, edebiliriz.

Tur guzel olmus. Sicak icin sabah erken cikip aksamustu donusu tavsiye etmekten baska bir sey gelmiyor aklima.

adilekci

Üye
Tepki
124
İsim
Abdurrahman Dilekçi
@Onur Alp İNAN

Olur tabi şu aralar hafta sonu için kamplı bir kaçamak düşünüyoruz olympos'a ancak daha sonra ki gezilerde unutmazsam eğer muhakkak haber veririm. :)