Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Turları Hakkında Bilgi

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@mustafa9979

Olamıyorsun daha önceki sayfalara göz atarsan oalarda gerekli şartlar verilmiş.

Scudo
Tepki
75
merhaba arkadaşlar ben cbü de okumaktayım ve ufak ta olsa bi bisiklet topluluğumuz var eğer spile gelmey düşünürseniz sze katılmak isteriz.....

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
merhaba dostum spile bu hafta sonu kamp yapmaya çıktık. inerkende bisikletli arkadaşlarla karşılaştık. ancak eğitim kampı olduğu için otobüsle çıktık indik. bir dahaki çıkışlarımızda sizede seve seve haber veririz bizde sizinle birlikte faaliyet yapmaktan mutluluk duyarız.

İlker Var

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
b'Twin
@Genar Batur

selam tuğkan görmemiş sanırım cevabınızı,karşılaştığınız bisikletliler bizlerdik .o gün çektiğimiz resimleri (link) görebilirsiniz.sizinle beraber pedal çevirmekten mutluluk duyarız ,görüşmek üzere

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
merhaba ilker resimleri keyifle seyrettim. hava şartlarının kötü olmasına karşın sizin adınıza çok eğlenceli bir gün olmuş. bizde sizinle beraber pedallamaktan çok mutlu oluruz. iyi geceler görüşmek üzere

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
>her dönem yeni üye alımlarını yapıp, eğitim dönemini bitirdikten sonra, topluluğa asil üye olmaya hak kazananlar ile yaptığımız turlardır.> demişsiniz ben bu sene birinci dönem topluluk için başvurdum fakat giremedim ikinci dönem alımlar için takvim belli mi teşekkürler

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
@sadık özer
Merhaba Sadık,
Derya buradaki yazıyı koyduğu dönem son bahar dönemi üye alımını yapmıştık. Geçen seneden itibaren yıllık üye almaya başladık, bunu da kayıtlarda ve toplantılarda nedenlerini belirterek söylemiştik..
2010-2011 yılı başına kadar yeni üye alımı yapamayacağız malesef..

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
teşekkürler ama biraz da buruk bir teşekkür :[

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
Arkadaşlar agustosun 20 si gibi izmir kuşadası bodrum marmaris ölüdeniz antalya mersin adana güzarhagında tur yapacağım.Katılabilecek arkadaş olursa oldukça memnun olurum çoğu ilde arkadaşım va yardımcı olacaklardır.Tur 1 ay civarı sürecektir.

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
egeye öğrenci olmanız lazım dediniz oldum.:D sıra geldi üye olmaya.şimdi yapmam gerekenleri özel mesajla belirtirseniz sevinirim

alpinist63

Daimi Üye
Tepki
184
Egeye hoşgeldin:) en zor kısmı geçtin, geriye en kolay kısmı kaldı.. ekim ayında öğrenci toplulukları stand kuruyor, büyük spor salonunun önünde, oraya gelirsen ya da öğrenci toplulukları merkezindeki odamıza gelirsen üye olabilirsin:)

ertan sevim

Aktif Üye
Tepki
100
ege öğrencisiyim.uzun turlarınıza(şehir dışı) katılımında ne şartlar gerekli.aktif üye ya da yönetimde yer almak şart mı mesela? bi kaç hafta sonra alımlara başlıcakmışsınız.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
Merhaba, hemen hemen tüm etkinliklere katılabilmek için üye olmak ve devam etmek gereklidir.. Tüm bilgileri topluluk odasından ve bir kısmını web sitesinden alabilirsiniz..

Kayıt Zamanları ve Yerleri:
18-22 Ekim 2010 / Topluluk Standı (Kütüphane Önü)
25-28 Ekim 2010 / Topluluk Odası (Topluluklar Merkezi)
SON KAYIT: 01 KASIM 2010

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
kayıda geldik ama ne çimlerde nede topluluklar odasında ses seda yoktu.o yağmura rağmen tüm topluluklar yerindeyken bisikletçileri görmemek üstüne yağmurun altında sefil olmak sinir bozucuydu.heleki gördüğüm kurallar kaymağı oldu.daha kayıt yaptırmadan kendinden soğutabilen ilk topluluk sanırım...

• Beğen
Tepkiler: Dinçer ÜNSAL

emre birli

Üye
Tepki
34
Kuralları herkesin de görmesi açısından hatırlatmakta yarar var.

• Teorik Derslere Katılım ZORUNLUDUR
(Tek ve grup sürüşünde bilinmesi gerekenler anlatılır)
(İkinci Öğretimler için aynı gün 12.00’de dersler verilecektir)
• Teorik Sınava Katılım ZORUNLUDUR
(Teorik derslerde anlatılanlardan oluşan sınav yapılır)
• Pratik Eğitim, Grup Sürüşü ve Değerlendirme ZORUNLUDUR
(Pratik eğitimin ardından grup sürüşü yapılır, 6-7 Kasım’dan uygun olan gün seçilir)
YENİ ÜYE OLAN HERKES TEORİK DERSLERE, SINAVA, PRATİK EĞİTİME GİRMEK ZORUNDADIR. YAPILACAK DEĞERLENDİRMELER SONUCUNDA SADECE KALDI/GEÇTİ BİLGİSİ VERİLECEKTİR. Pratik değerlendirmede tecrübeden çok grup uyumuna bakılacaktır.

Bütün bu eğitimlerin ve değerlendirmelerin amacı, tüm üyelerimizin, güvenli ve ideal bir sürüş, kampçılık ve ilk yardım hakkında yeterince bilgi sahibi olmasını sağlamaktır.

Böylelikle tura çıkarken yaşayabileceğimiz sorunları minimum düzeye indirmiş oluyoruz. Ayrıca bireysel sürüşün de daha verimli ve güvenli olmasını sağlıyoruz.

Bugün standın açık olmayışının sebebi de Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının olası yağmur nedeniyle TÜM topluluk standlarını kapatmış olmasıydı.

• Beğen
Tepkiler: Bora Köse

Bora Köse

Aktif Üye
Tepki
69
@gökhanc

Emre'nin de belirttiği gibi bağlı olduğumuz birim SKS standları kapattığı için orada değildik. Kendi kafalarına göre bildiğini okuyan ve stand açan topluluklar olabilir. Stand açmasak da topluluk odamızda kayıt almaya devam edildi. Hemen standların açıldığı binanın diğer yanında, topluluklar merkezinde. Oraya gelseydiniz hem de yağmurdan dolayı ıslanmamış olurdunuz, kayıt da yaptırırdınız. Koyduğumuz kurallar kimsenin çıkarına olan şeyler değil, üyelerimiz için getirilen kurallardır. Bu kurallar sayesinde Türkiye'deki bisiklet grupları arasında neredeyse en düzenli topluluğuz ve bununla da gurur duyuyoruz. Kimseyi zorla üye yapmıyoruz. Soğuduysanız gelmek zorunda değilsiniz. Bu kurallara, eğitim ve sınavlara rağmen gerçekten gelmek isteyen insanlar gelip kayıtlarını oluyorlar. Biz yine de fikriniz değişirse bekleriz. Yerimiz belli. Görüşmek üzere...

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
@gökhanc
Öncelile ilgilendiğin için teşekkür ederim..
Ardından acele edecek bir durum yok son tarih 01 Kasım 2010, yağmurdan korksaydık geçmişte planladığımız faaliyetlerden herhangibirini yağmur dolayısıyla iptal etmiş olurduk (2008-2009 yılı Mart ayındaki Çanakkale etkinliğimize kadarki tüm turlarımızda ıslanmaz "sefil" olmazdık senin ifadenle).
Kurallar yumağını özellikle ulu orta yazıyoruz çünkü şeffaf bir topluluğuz her yeni gelen hangi şartlarda bizimle birlikte olacak biliyor, kabul ediyor, devam ettiği her zaman diliminde hangi kuralı ne için koyduğumuzun farkına varıyor ve sahiplenerek uyguluyor.
Bilgi almak isteyen herkese okutuyoruz ki daha hiçbirşeye başlamamışken en ufak zorluğu gören vaz geçsin ki bizimle uçzuk bucaksız rampalarda pedal bassın, ne alakası mı var, bizce (özellikle bence) çok alakası var..
Neden en uzun cevabı ben yazdım çünkü kuralların oluşumuna en çok katkısı olan kişilerin başında geliyorum,
Saygı ve sevgilerimi sunuyorum ;)