Ege-akdeniz turum için bisiklet ve ön bagaj tavsiyesi

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Herkese selamlar,

Geçen sene BTWIN Fit 5 bisikletimle yanlış küçük bir Trakya turu yapmıştım. Ama anladım ki Fit 5 uzun turlar için iyi bir tercih değil, özellikle 700x23 lastikler ve jant, uzun ve yüklü turlar için iyi bir tercih değilmiş.

Şimdi yine bir tura çıkacağım ve kendime tur için daha uygun, yeni bir bisiklet almaya karar verdim.

Bisiklete ayırdığım bütçe 1000-1500 hadi bilemedin 1800 TL civarı.

Ben biraz araştırdım, Giant Escape 2 ya da Escape 3 almaya karar verdim.

Escape 2: (link)
Escape 3: (link)

Sizce uygun mudur? Başka önerisi olan varsa onlara da bakarım.

Bir de ön bagaj ve ön heybe tavsiyesi (ucuzundan), mümkünse...

Teşekkür ederim.

Scudo
Tepki
27
İsim
hüseyin Tercihen şevik
Ben hoprider 500 tavsiyesi aldım bolca fakat en azından bunun muadili bir yerli bisiklet istiyorum paramız tek marifeti ordan nurdan parça toplayıp ortaya koyan bir yabancıya değilde Türk bir girişimciye gitsin makro ekonomik olarak bu daha iyi
Merak ettiğim bir konuda eğer dinamosuz bir bisiklet alırsam buna göbek dinamosu taktırmanın maliyeti ne olur

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
hocam amortisörsüz bir şey bak. gereksiz yere neden 1,5-2 kg fazladan taşıyasın ki?
uzun tur bisikletlerinde amortisör genellikle olmaz.

Tepki
15
Bisiklet
Merida
Ülkemizin yolları malum. Delik deşik, toz toprak en kaliteli yolda bile herhangi bir tümsekle karşılaşmanız muhtemel. Sadece ön amörtisörün olmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki turunda sadece otoban kalitesinde yollarda sürmeyeceksin. Performansını çok az da olsa düşürebilir fakat karşılaşabileceğin zorluklara ve konfora önleyici bir eylem olur amörtisörlü bisiklet kullanman.

Naçisane tavsiyem merida crossway serisinden ekonomine göre bir bisiklet seçmen yönünde olacak. Göz atmanda fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

İkinci

Üye
Tepki
12
İsim
Tarık Y.
@Gökhan BİROL

Gürkan Genç dünya turunda kullandığı bisiklet ön amatisörlü şimdi o adam hergün 1.5-2kg fazladan yükmü taşıyor?

Tepki
27
İsim
hüseyin Tercihen şevik
@İkinci heyirdir dünya turuna mı çıkirik düşük markalarda amortisörler genelde hoş görülsün diye yapılıyor gürkan genç dediğin adamın ön göbeğinde 240 € luk dinamo var şimdi göbekte dinamoda mı farz olucak

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@İkinci

Adam hep dağda tasta. Bu nedenle amortisorlu bisiklet kullanması normal. Bir de kaç euro değerinde bir amortisör kullanıyor onu bi öğren, ondan sonra tartışalım.

@İkinci

Ayrıca dünyanın en dayanıklı ve en tercih edilen tür bisikleti markası Surly'dir. İnternetten bak bakalım Kaç tane modelinde amortisör var? Doğru birşey olsa surly amortisör koyardı bisikletlerine.

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan BİROL
Bence kisiye gore degismektedir. Konu sahibi arkadas amortisorle rahat edecekse alabilir fakat agirdir elbet.
Surly demisken ne guzel o Surly marka bisikletler keske almaya imkianlarim yetse...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

İkinci

Üye
Tepki
12
İsim
Tarık Y.
@Gökhan BİROL

Doğru birşey size göre bana göre ona göre gürkan genc'e göre Surly'i tasarlıyan adama göre kime göre bakacağız? Eğer yanlış birşey olsa 7yıl evine dönmüyecek bir adam onu bisikletinde kullanmazdı benim şahsi fikrim budur.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Amortisör istemiyorum, o yüzden Giant Escape 2'de karar kıldım. Yarın alırım muhtemelen. Fiyatı 1800 tl olarak gözüküyor. Bu fiyatlarda daha iyi bir önerisi olan varsa yazsın, belki köprüden önce son çıkış gibi olur, o modele yönelirim.

Çok teşekkürler tekrardan.

• Beğen
Tepkiler: İkinci

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Fethiye-Antalya turunu dün bitirdik. 300 km üzeri. Ben Fuji Absolute 2.1 kullandım. Sele dışında problemim olmadı.

• Beğen

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
@Birhan K.
Sevgili Birhan,
Yorumlar malum her telden çalmakta...Amortisör tamamen tercih ve ihtiyaç meselesidir. Her iki türünde avantaj ve dezavantajı vardır. Eğer benim bisiklete bir göz atarsan belki değerlendirme şansın olabilir ?

İyi eğlenceler....

(link)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Drdaldal Selamlar, öncelikle teşekkür ederim. Ama kesinlikle amortisör istemiyorum.

@S.Koca Bu hatırlatma gerçekten iyi oldu çünkü Fuji hariç tüm belli başlı markaların şehir-tur bisikletlerini incelemiştim. Fuji'nin nedense sadece Touring modeline bakıp kapatmıştım. Biraz araştıracağım, belki gerçekten fikrim değişebilir. Çok teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Drdaldal

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Birhan K. Rica ederim, daha iyisi her zaman vardır elbette ben bir seçenek sundum. Sen de seçeneklerini belirleyip forumda bulunan daha tecrübeli arkadaşlardan son bir tavsiye alırsın zaten.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Fuji Absolute 2.1 hem daha uygun fiyatıyla, hem donanımıyla (pek anlamıyorum ama olsun), hem de görüntüsüyle aklıma yattı. Yarın gidip inceleyeceğim.

(link)

Fena görünmüyor.

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Birhan K. Fuji de 19 mayısa kadar indirim varmış. konaktan göztepeye giderken sahilde ana bayisi var oraya bak istersen

• Beğen