Efsane Gios Evolution Compacta organ nakli

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Hocam şimdi yaş 50 ye dayanıyor sizin. Allah nasip ederse bi 30 sene daha aktif bisiklet toplamakla uğraşırsınız. Merak ettiğim konu artık bu kadar parçanın varisi kim olucak? Yolun sonu müzelik mi olur sizin fikirleriniz neler?

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Hocam şimdi yaş 50 ye dayanıyor sizin. Allah nasip ederse bi 30 sene daha aktif bisiklet toplamakla uğraşırsınız. Merak ettiğim konu artık bu kadar parçanın varisi kim olucak? Yolun sonu müzelik mi olur sizin fikirleriniz neler?
Allah izin verirde insallah emekliligimi görebilirsem (Almanyada emekli yasi 67) bir 3 sene daha yapip 70 yasimda bu hobby birakmayi düsünüyorum. Yani bunlar benim gelecegime bir birikim olarak düsünelim. Ama ömrümrüm yetmese geriye kalanlar artik ne yapar bilemem.

Allah cümlemize uzun ömürler nasip etsin insallah.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hele bir peçete verin ordan ağzımın suyu aktı

Mor rengi de ayrı severim. Bkz. bisiklet suluğum :snzdglsn:

@mariokaldato nun da beğendim dediğine bakmayın kendisi mor rengi keko rengi olarak değerlendirir. Yine bkz. bisiklet suluğuma yaptığı yorumlar :snzdglsn::snzdglsn:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

@mariokaldato nun da beğendim dediğine bakmayın kendisi mor rengi keko rengi olarak değerlendirir. Yine bkz. bisiklet suluğuma yaptığı yorumlar :snzdglsn::snzdglsn:
Sen benim Murat abi ile arami mi bozmaya calisiyosun bakim? Mor suluk nereeee Mor Gios nereee , mor ve ötesi nereeeeee ( bknz Çetin beyg)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago

Sen benim Murat abi ile arami mi bozmaya calisiyosun bakim? Mor suluk nereeee Mor Gios nereee , mor ve ötesi nereeeeee ( bknz Çetin beyg)
Süpersiniz hep böyle olun, biri birinize laf atmalarinizi sahsen cok begendim. Kaliteli olmus. :koptum:

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

El alem cengaver görsün. Şahsen benim aklıma geldi @mariokaldato bu renge takıntı yapar diye, tırstığımdan iki laf edemedim. Ben aynı renkte bisiklete binsem yapmayacağı muziplik, etmeyeceği laf kalmazdı. :koptum:
@makaram mor sulukluk nedir ya, turuncu tak bari.:)

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
El alem cengaver görsün. Şahsen benim aklıma geldi @mariokaldato bu renge takıntı yapar diye, tırstığımdan iki laf edemedim. Ben aynı renkte bisiklete binsem yapmayacağı muziplik, etmeyeceği laf kalmazdı. :koptum:
Turuncu yok ama sarı var :ssrtcbya:

1630496513807.png

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bağcılar semtinde mor sulukla gezmek aslan sürusüne el sallamaktan farksiz neyse bsey demiyorum xd xd
Yalniz Murat hocam Giosa binmiyor hatırlatayım koleksiyon parcasi o ehehhe
Artık @mariokaldato ile @Murat Cömez Gios Kardeşi oldu diyebilir miyiz?
Hocam biz her türlü abi kardeşiz. Benzetmeniz icin tesekkur ederim.

Son düzenleme:

velespit7

Üye
Tepki
142
İsim
ozan telli
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yılların verdiği bilgi ve tecrübenin, özgün düşünce ile harmanlanmasıyla ortaya çıkan bir şaheser. Emeğine ve yüreğine sağlık @Murat Cömez abi. Senden bir youtube kanalı bekliyorum. Yabancı youtuberlardan klasik bisiklet ve restorasyon üzerine yapılan videolardan ziyade bu işi ülkemizin insanının da üst seviyelerde yaptığını bu mecralarda görmek bizi gururlandıracaktır.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Yılların verdiği bilgi ve tecrübenin, özgün düşünce ile harmanlanmasıyla ortaya çıkan bir şaheser. Emeğine ve yüreğine sağlık @Murat Cömez abi. Senden bir youtube kanalı bekliyorum. Yabancı youtuberlardan klasik bisiklet ve restorasyon üzerine yapılan videolardan ziyade bu işi ülkemizin insanının da üst seviyelerde yaptığını bu mecralarda görmek bizi gururlandıracaktır.
Ozan,

güzel yorumun icin tesekkür esderim. Viedeo olayini seninle konusmustuk. Insallah birgün video cekmek de nasip olur.

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Maşallah gene müzelik bir eser toplamışsın üstat resmen güneş gibi parlıyor bisiklet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok güzel bir bisiklet, mor beyaz ve gümüş çok yakışmış birbirine. Kadronun zarifliği de malum. uzun yıllar sağlıkla binmek nasip olur umarım.

Malesef böyle bisikletler ülkemizde pek yok. O zamanlar üst düzey bisiklet pek fazla gelmemiş ülkemize. Şimdilerde ise zaten artık böyle kadrolar pek üretilmiyor. Oysa üst düzey çelik kadroların tadı çok farklı.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Çok güzel bir bisiklet, mor beyaz ve gümüş çok yakışmış birbirine. Kadronun zarifliği de malum. uzun yıllar sağlıkla binmek nasip olur umarım.

Malesef böyle bisikletler ülkemizde pek yok. O zamanlar üst düzey bisiklet pek fazla gelmemiş ülkemize. Şimdilerde ise zaten artık böyle kadrolar pek üretilmiyor. Oysa üst düzey çelik kadroların tadı çok farklı.
Güzel yorumun icin cok tesekkür ederim, gayet aciklayici bir yorum olmus ama zamaninda da gelmis olsada, bence türkiyede bir kac kisi haric bunlarin degerini kimse bilemezdi. Bunu konunun birbucuk sayfaya bile zor ulastigindan anlaya biliriz. :) Bu durumda iyiki de zamaninda ülkeye fazla gelmemis diyorum.

egee17

Üye
Tepki
27
İsim
Egemen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Abi gecen rastgele bir bisiklet buldum hicte yol bisikletim olmamisti heves edip gidip aldım. Yalnız bottom bracket Cinelli baskili, borular Columbus masada Cornelo yazıyor :) Baya forum gezip arastirdim bisiklet büyük ihtimal Martelly tabi emin degilim. Bottom bracket 113 mm. Bu bisiklete sadece 113 mm bb bakabileceğim anlamına mi geliyor ? Konuyu arastiriyorum bir suredir konu acmak istedim onada forum izin vermiyor fotograflarini paylaşıp genele sormak isterdim. Çünkü tahminim bisiklet uzerinde değişen çok olmuş ve hangisi uyumludur degildir emin olamıyorum.IMG_20210929_001014.jpg

Son düzenleme: