eBay'den ürünler gelmiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çinden gelen siparişler bu arala biraz geçikmeli orda yılbaşımı ne öyle bişey var.

(link) bu siteden yurt dışından aldığınız (site farketmez) ürünün nerde olduğunu görebilirsiniz.
misal çinden sipariş verdiniz bu siteye takip numaranızı girdiğinizde çince yazılar cıkıcak karşınıza bu yazıları google çeviriden türkçeye çevirebiliyorsunuz ;)
ayrıca TR'de şu 75€ sınırına hakkında tecrübelerimi paylaşım ;
ebayda'dan çok ürün aldım.
genelde satıcı ile iletşime geçip faturayı istediğim rakamda yazmasını rica ediyorum.(inandırıcılığı bozmadan)
300-500 € olan ürün için çok rahat 75-60€ fatura talep edebilirsiniz genelde sorun olmuyor ;)

Scudo

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@kivilcimb

Aftership sitesi güzelmiş, paylaşım için teşekkürler.
75 euro sınırı ile ilgili paylaştığınız bilgi hakkında bir kaç tecrübemi paylaşayım.
Bahsettiğiniz gibi faturanın düşük gösterilmesi sadece ebay, aliexpress vb. şahısların satış yaptığı sitelerden yapılabilir. Bisiklet ekipmanı satan CRC, Wiggle, SJS, bike24, bike-component gibi sitelerden böyle bir uygulama yapmasını malesef talep edemiyoruz.
Ebay veya herhangi başka bir siteden yapmış olduğunuz alışveriş ile ilgili gümrük incelemesinde ödeme evrakı isteme hakları var. Eğer fiyattan şüphelenirlerse, "bana bu ödemeyi yaptığını ispatla" diyorlar.
DHL bana dedi, ispatladım. Ucuz yırttım. :) :in: PTT'nin de sorduğunu duydum. Bunu kaç kişiye yapıyorlar derseniz, belki çok azdır ama böyle bir durumun olma ihtimalini bilmekte fayda var.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ürünün gelmemesinin gümrük mevzuatı ile alakası yok. Gümrüğe girmiş bile olsa illa ki gelir, gümrük masraflarını öder teslim alırsın. Son aylarda gecikmeler oluyor. Beklemek lazım. Ama 45 günü geçtikten sonra artık beklemenin anlamı yok şikayet oluşturup paranı iade almalısın.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
bende 7 martta verdiğim sipariş 14 nisandan önce gelmeyince feedbackta olumsuz yorum bıraktım ve geri iadesini istedim. paypala geri iade kabul oldu... olan zamanıma oldu maalesef.... :uzgnm:

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
Ben de hala beklemedeyim. Ses seda yok. En uzun bekleyişim oldu. Takip numarası da yok.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi