E-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama

Bisikletliyaşam

bisikletliyaşam
Tepki
378
Bisiklet
b'Twin
Çocuğum benim memleketimi söyleyeceğine göre Adanalıyık Allah'ın adamıyık :) yeterli bana, dıdısının dıdısına gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet 38
Scudo

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
İlk uygulamaya başlandığı gün şansıma bakabildim. Bilmediğim bir şey çıkmadı :)

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Açılmış mı yne

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@atasoy Atatürk'ün soyu da Konya'ya dayanır abi çok yaklaşmışsın.
(link)

@mhtozel
evet şu an açık.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hepimiz şüheda torunuyuz.Hepimizin ataları,dedeleri Çanakkale'de,Sakarya'da,Dumlupınar'da ,Malazgirt'te koyun koyuna yatıyor.Ne gerek var alt üst soy bilgisi sorgulamaya.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustafa Zeybek
benimki geldi mustafa 1834 e kadar inmişler Annesinin Annesinin Babasının Babasının Babası diye :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Benim müracaatımı da kaydetti sistem. Merakla bekliyorum :)

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Evet sistem acilmis tekrar bende girdim talep olusturuldu diyor. Bekliyoruz bakalim

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim hep YOZGAT...

gocmen.jpg

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
Neden bizde böyle görünüyor acaba ?:kötü::acpsnr:

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Atalarım yüzyıllarca kendini kitaplarla kayıt altına aldı. Hep asker olarak yaşadık. Türkiye'ye geldikten sonra da durum değişmedi. Mesela babam da TSK emeklisidir. Gel gelelim bu sisteme. Duyunca çok merak ettim, heyecanlandım, biz bu kadar milletimize sadık bir şekilde onun için savaşırken devlet bizim kaydımızı nasıl tutmuş? İlk başta site çöküp duruyordu. Sonunda açıldı ve kaydımız 1933'e kadar gösterilebiliyor. Sebebi Dest-i Kıpçak'ın kayıtlarının tutulmaması mı diye merak ettim. Dedeme sordum. Durum farklıymış. Ruslar ne bulsalar yakmışlar zamanında. Bir kısmı da topraklarımızdan sürülme hikayesi ile kaybolmuş.(Kazakistan ve Kırgızistan'a sürmüşler trenle) Neyse biz yine de kendi kayıtlarımızı saklamayı başarmışız. Devletimiz ise kayıtlarımızı Türkiye'ye geldikten sonra güzel tutmuş. Tabi bazı isimleri yazamamış. "Beg" yazacağına "bey", "Nefiye" yazacağına "Nafia" yazmış.Yeni doğanlara ölmüş olanların kimliği ya da ismi verildiğinden hala yaşayanlarımız ölmüş gözüküyor. (Tabi o kişiler şuan 100 yaşın üstünde ve Türkiye'de değil.) Neyse, en azından kendimizde 1800' lere kadar düzgün kayıt var. Onları da devlete bildirip düzeltebiliriz sanırım.

Merak ediyorum en eski hangi tarihe kadar gidiyor?? Bizde dediğim gibi 1933 en son tarih.

@hamlet2006 Şöyle söyleyeyim Kazakistan'da herkes 4-5 kuşak dedesine kadar bilir, kaydı tutulur. Ben de Kıpçak Türküyüm bizde de durum aynı. Türkiye de niye tutulmuyor orası bence asıl garip olan. Bir de sanmayın dışarıdan evlilik oluyor diye. Mesela biz yabancı ile evlenmeyiz. Akraba ile de evlenmeyiz. En uzaktan bir soydaşla (Kıpçak ve Ahıska) evleniriz. Benim bile şuan evleneceğim kişi belli. (Asıl sebep yine mide olabilir:D Yöresel yemeklerden ve "Hinkal" dan vazgeçemiyoruz. HAMUR+KAZ+KEFİR vazgeçilmez yaşam formülü.)

CaGe

Bana bir kadeh deniz ver Yorgo
Tepki
646
İsim
Can
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Baba tarafından Kırım tatarıyız. Fakat dedemin doğum yeri olarak Köstence göstermesine rağmen gerisi yok. Anne tarafından da 1850 lerden kalma Nizip ve yine aynı tarihlerde Rize den Kilyosa göç etmişiz. En az 150 senelik Kilyos'luyuz :)

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Pamuk Karnıma kramp girdi gülmekten:koptum::koptum::koptum: Soyismi Selanikliymiş Suriyeli çıkmış.:D Tam troll
@CaGe Sizde e-devlette gözüküyor mu 1850 ler?:kötü: Şans olsa zaten Suriyeli doğardım.:komik:

CaGe

Bana bir kadeh deniz ver Yorgo
Tepki
646
İsim
Can
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kadir karakaya Annemin baba tarafından 1857, anne tarafından da 1869 var... :)

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya