Düz yolda yaptığınız maksimum hız?

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@trainspotting35 Anlatımlara dikkat etmeleri lazım. Düz yol 82 km/h çok normal gibi bahsediyorlar. :koptum:

Scudo

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
@trainspotting35Avrasya tuneli deniz altina indigi icin egimlidir zaten. Ki ruzgarsiz bir ortamda bile 82km hiz anormal guc ister tahminim ortalama bir insan yol bisikleti ile 50 yi zorlar. Mtb ile de 45

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abdullah ozturk

Daimi Üye
Tepki
547
Bisiklet
Ghost
@avcioglu

gönderdiğiniz tabloya göre , en yüksek hıza çıktığınız yerin sürüşün başladığı yere göre eğimi -3% . yani her 100 mt de 3 mt iniş yapıyorusunuz.
Belirttiğiniz yere göre bu hız çok normal ..

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sinanarmy Denizin altında olan kısım düzdür diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Emreislerel

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
@trainspotting35
Bende o vieoyu seyrettim, hatta araç için hız limiti 70 iken 82 yapıyordu. Ama videoda kendi de diyordu bariz eğim vardı.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence de düz yol 82 imkansız. Yarışlarda son sprint hızlarına baktığımızda zaten imkansız olduğunu anlıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve avcioglu

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
@Abdullah ozturk
Şu var, başlangıca değil ani eğime bakıyorum ben, o da yüzde +1 gibi gözüküyor. Dikkat ederseniz ben hızımı alıp gelmiyorum, çünkü aradan bağlanan çok yol var araç çıkabiliyor. Yolu boş görünce pedallıyorum ve o şekilde hızı artırıyorum. Maksimum yaptığı yerde +1 eğimle hızlanarak ulaşmış. Sadece alet ölçüm hatası olabilir, o da belki 47km/s değil 43km/s dir belki.
Zaten bu hızlar normal olduğu için ben millet büyük bisikletle rahat 50filan basar diye düşünüyorum..

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Belirli bir hıza ulaştıktan sonra sprint atarsanız görebiliyorsunuz. (82'den bahsetmiyorum.) Sabah çıktığım turlarda yokuş aşağı indikten sonra yol tamamen düzleşiyor,ve yokuş bitimi 50 51 km/h hızım oluyor. Bu hızla geçen günkü antrenmanım da sprinte kalkınca 61 km/h gördüm. Tabi bu 2 3 saniyelik. Yeterli bacak varsa 60 km/h ile yokuştan çıkıp 70 görülebilir belki.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@yorgun bekçi hocam nickini değiştir bence :D:D:D

Çok kısa , bir kaç saniyeliğine 50 52 km gördüm ama aşağıya eğim var mıydı bilmiyorum. Fakat yolun kalitesi iyiydi.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncellikle kişiye göre değişken bir durum düz yolda bahsedilen ortalama hızlar...ani hızlar değilde korunabilen tempolu ortalamaları ele almak gerek..esas önemli olan etken,yaş,kondisyon,kilo vs durumu,sonrası gidilen yol üzeri rüzgar faktörü,kafadan yediğin rüzgarla ardından esen rüzgar sana 30-40 km farkettirir,burda yanlış anlaşılma olmaması için şöyle diyelim düz yolda 30 km ortalama yapan ortalama kondisyonlu biri rüzgar ardından eserse 50 km görebilirken,aynı yolda rüzgarı kafadan yerse 20 bile zor görür.(bir arkadaşımızın dediği gibi rüzgarı kafadan yiyeceğime eğim çıkmayı tercih ederim)sonrası sıralamada değişkenlik gösteren kadro ve donanım olayı faktörü,ve en son arkadaşlar düz yolda 80 km filan yapmayın etmeyin ,bir iki sayfa önce yazmıştım,80 km/h bazı arkadaşlara o kadar kolay geliyorki...Allah'tan kısmende olsa bunun az çok tahminde yanılma payıda olsa Strava var(herkeste powermetre olmayabilir)bilmeyenler için sözün kısası 80 km/h karşılığı=1800+ wat güç harcayacak kaç kişi var.yada şöyle diyeyim 53×11 kullanıp birde 150 gibi varmı kadans yapan(tam doğru olmasada yaklaşık değerler) buna rağmen eğer düz yolda anlıkta olsa varsa 80+kmlere ulaşan önünde saygı ile eğiliyorum..yapan arkadaşlar varsada onlar üzerine alınmasın....

Abdullah ozturk

Daimi Üye
Tepki
547
Bisiklet
Ghost
upload_2018-4-30_16-59-8.png 29x2,15 lastikli MTB bisikletim ile her biri 100 km üzeri olan turlara çıkıyorum.
Genel olarak düz sayılabilecek Antalya-Serik arası gidip geliyorum.
Aylık da 500 km üzerinde yol yapıyorum.
Yol Datamı ; Suunto GPS Saatim ile tutuyorum (hata oranı çok düşük)

Tecrübeme istinaden diyeceğim şudur; MTB ile "gerçekten düz" ve rüzgarsız" yolda max 35 in üzerinde birkaç dakika sürebilmek çok ama çok zordur :)

düzmüş gibi gelen , aslında iniş sonrası düzleşen yolda yüksek hızınızı devam ettirdiğiniz 40 km/saat ler ortamala hız için kıstas olmayacağını düşünüyorum.

***Yol bisikleti kullanmadığım için tecrübem yok , MTB ile aradaki farkın +5 yada +10 km kadar (kondisyon ve bisiklete göre değişen) olacağı kanaatindeyim.
Syg

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
:D Düz yolda,bisikletle o kadar hızlı gidilemez diyenlere gelsin. :) :) :)
Bunu aslında birde dışarda denemek lazım,orada nasıl gidecek. :D

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Knight Rider
Helal olsun . Kondisyon ve güç konusunda baya mesafe kat etmişssiniz .

@Abdullah ozturk
Bize de taktik verin . Mtb ile tura çıkma rehberi adlı bir konu bile açın .

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@avcioglu
(link)
Resimlerde görüldüğü kadarıyla ön dişliniz oldukça büyük, rahat bir 46 vardır. Ön dişlinin büyük olması hızı yükseltir ama ivmelenme ve yokuş çıkma kolaylığı da o oranda azalır. Ayrıca bisikletinizde herhangi bir aksesuar yoksa ağırlığı 13,9 kg, fazla ağır sayılmaz.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
65'i geçtiğimi hiç hatırlamıyorum :) gerçi her an karşıma araç çıkar düşüncesiyle pek fazla denemedim. En güzeli yarış pistinde denemek

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Acaba Hızlı ve Çılgın'ın hız göstergesi bilerek fazla gösteriyor olabilir mi?

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@Raptor8 Aynen gerçekten uzun süredir bu konu kafamı kurcalıyor bi tanıdık bulup yol bisikletini en az bir günlüğüne alıp kullanacam ve farkı görüp ona göre karar verecem ... :confused:

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@historiyst
Bence fırsatın olunca dene derim. :)Deneyen,yola geçen arkadaşlar mtb ile gidiş ile yol bisikletiyle gidiş çok farklı diyor. Hani bisiklet kiralama yerlerinde yol olsa güzel olurda, bozarlar diye veya sermayesi yüksek diye olmuyor. :)

@mfurkan
Belki olabilir,belki araçlardan hız alıpta pedala abanıyorda olabilir ama net bir şey bilmediğimizden hakkınada girmemek gerek.Ama net olan bir şey var,oda gayet hızlı gitmesine rağmen araçların arasına o şekilde dalacak kadar gözü kara olması. :) Ben olsa elli defa frene basıp,usul usul oradan mı geçsen buradan mı geçsen diye dönüp dururdum. :) Videolardan izlediğim kadarıyla iyi birisi,yaşıda büyük değil. Umarım günün birinde bir aracın altında kalmaz veya ciddi yara almaz,yazık olur...