Düz yolda yaptığınız maksimum hız?

awakening

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.
Tepki
395
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adam sağlam basıyor beğendiğim bir video...
Düzlükte yaptığım maksimum hız sarayburnu bakırköy istikametinde 57km bu hızı 3 dakika kadar koruyabildim ki alu kadroyla bundan iyisi kolay iş değil..

Son düzenleme:
Scudo

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Düzlükte yaptığım maksimum hız sarayburnu bakırköy istikametinde 57km bu hızı 3 dakika kadar koruyabildim ki alu kadroyla bundan iyisi kolay iş değil..
3 dakika boyunca eğimsiz 57 km hızı yapamazsınız eğer ftp niz 400 Watt a yakın değilse

BloodBela

Daimi Üye
Tepki
540
İsim
Mustafa
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şöyle hızlarda iyi fren lazım.

• Beğen
Tepkiler: TafLan

Ali Eren

Daimi Üye
Tepki
1.797
İsim
Ali Eren
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 dakika boyunca eğimsiz 57 km hızı yapamazsınız eğer ftp niz 400 Watt a yakın değilse
Bugün 2 kişi olarak çıktığımız antrenmanda 1’er dakikada bir yer değişerek 50-55 km hızı 2 dk’nın üzerinde sabit tuttuk.Biraz daha zorlasak 4-5 dk’ya kadar çıkabileceğimizi söyleyebilirim.

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün 2 kişi olarak çıktığımız antrenmanda 1’er dakikada bir yer değişerek 50-55 km hızı 2 dk’nın üzerinde sabit tuttuk.Biraz daha zorlasak 4-5 dk’ya kadar çıkabileceğimizi söyleyebilirim.
Aşağıdaki sürüşü 6 kişi yaptık onda maks hız 49 -50 ve sadece anlık
yolun düz olduğuna emin misiniz
2DB0457C-AD36-40F2-89AC-A23C298A0265.png
A3E7188A-8448-4BD2-870A-7C258DAAF9C0.png
Check out my ride on Strava.
(link)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Kendim altımdaki karbon bisikletle bile bugün bayır aşağı max 63 görmüşüm Strava verisine göre.70-80 km/h hızlar elbette imkansız değil fakat dağ bisikleti ile nasıl yapılır-ne kadar güvenli olur orası muamma 😬
Dağ Bisikleti daha güvenli gibi geliyor bana

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

awakening

Tepki
395
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O sizin görüşünüz! Birgün nasip olurda rastlaşırsak yapılır mı yapılmaz mı arkadan bakıp izlersiniz..

ata32310

Üye
Tepki
0
İsim
Ata Özay Can
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Yol bisikleti
15kmlik sürüşümde bayır aşağı dağ bisikletiyle 54kmh görmüştüm

Ali Eren

Daimi Üye
Tepki
1.797
İsim
Ali Eren
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: BirLebowski

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben ve Bahri abi önde Cemal arkada gidiyorduk, çok da sağlam basıyorduk. Aynaya baktığımda @Cemal Ç. nin dilinin, ağzının dışındaki kısmı 1 metre kadardı. Buradan hızımızı siz düşünün arkadaşlar. O hız başka bi şeydi.

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.040
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yolun düz olduğundan emin olmasam niye yazma gereği duyayım ki ¿
293922 dosyayı görüntüle
Garmin verileri daha net olan arkadaşımın sürüşünü bulursam onunkini de eklerim
iyi de, gönderdiğiniz kayıtta 50'nin üstüne sadece 2 kez çıkmışsınız...
ikisi de yokuş aşağı...
söylediğiniz gibi, düz yolda 50-55'le 2 dakikayı geçtim, 50'nin üzerinde hiç çıkmamışsınız ki...

Ali Eren

Daimi Üye
Tepki
1.797
İsim
Ali Eren
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
iyi de, gönderdiğiniz kayıtta 50'nin üstüne sadece 2 kez çıkmışsınız...
ikisi de yokuş aşağı...
söylediğiniz gibi, düz yolda 50-55'le 2 dakikayı geçtim, 50'nin üzerinde hiç çıkmamışsınızf ki...
Sadece 2 kez çıkmışsınız derken neyi kastediyorsunuz?Ben çıktığım hızları söylerken şu kadar defa şu hızın üzerine çıktım gibi bir söylemde bulunmadım ki sadece şu hızları gördük diye belirttim…
Ayrıca ikiside yokuş aşağı mı? 🙄
Bir dahakine beraber sürme lütfunda bulunursanız yaptığımız antreman şeklini,çıktığımız hızları ve eğimleri bizzat kendi gözünüzle görürsünüz 😊

Son düzenleme:

awakening

Tepki
395
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında isterim ne zaman isterseniz ben de rüzgar tünelinizde rekorumu kırarım
Şu sıralar kasık çekmesiyle cebelleşiyorum sağlığıma kavuştuğum an yine buradan yazışırız 👍

• Beğen
Tepkiler: BirLebowski

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.040
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece 2 kez çıkmışsınız derken neyi kastediyorsunuz?Ben çıktığım hızları söylerken şu kadar defa şu hızın üzerine çıktım gibi bir söylemde bulunmadım ki sadece şu hızları gördük diye belirttim…
Ayrıca ikiside yokuş aşağı mı? 🙄
Bir dahakine beraber sürme lütfunda bulunursanız yaptığımız antreman şeklini,çıktığımız hızları ve eğimleri bizzat kendi gözünüzle görürsünüz 😊
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, zaten siz 50+55'le 2 dakika sürebiliyorsanız ben zaten size yetişemem... O kdar uzun süre 400w'ları sağlayamıyorum...
siz uçar gidersiniz... Beraber süremeyiz...

Ama grafik okumayı biliyorum. Lütfederseniz size de öğreteyim...
Düz yolda 50-55 km hızlarda gittiğinizi belirtiyorsunuz. Ben de diyorum ki, bu grafikte 50'yi geçtiğiniz yer sadece 2 bölge...
Yani iddia ettiğiniz yerler sadece bu 2 bölge olabilir... (grafikte yuvarlakla işaretledim)
Diğer yerlerde zaten 50'yi görmediğiniz için, 50-55'le 2 dakika sürmüş değilsiniz...
Bu grafikte soldaki sayılar hızı gösteriyor, onu bildiğinizi varsayıyorum...

Staravada bu hız grafiğinde ayrıca, ok işareti ile gösterdiğim biraz silik görünen kısım ise, sürüşte yapılan profili gösteriyor. Tam o işaretlediğim yerde net bir şekilde tırmanış var, zaten o bölgede hızınız sürüşün diğer kısımlarına göre daha düşük...

Hızınınız 50'yi aştığı bölgelerde arka fondaki grafiğe bakarsanız, bu bölgelerin düz değil, iniş olduğu görülüyor...
Maalesef bu inişlerin eğimi grafikten belli olmuyor. %1mi, %5mi onu anlayamıyoruz...
Ama iniş olduğu net...

umarım anlatabilmişimdir...

Bu arada yanlış anlaşılmasın, ben bu hızlara çıkamazsınız demiyorum.
paylaştığınız bu sürüşte dediğiniz olmamış.
belki başka sürüşlerde yapmış olabilirsiniz ama burada öyle bir veri yok.

Siz bize bu grafikte, 50-55km'hızla 2 dakika sürdüğünüz yeri gösterebilir misiniz?

İyi sürüşler...
1662282884784.png

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, zaten siz 50+55'le 2 dakika sürebiliyorsanız ben zaten size yetişemem... O kdar uzun süre 400w'ları sağlayamıyorum...

Düz yolda 50-55 km hızlarda gittiğinizi belirtiyorsunuz. Ben de diyorum ki, bu grafikte 50'yi geçtiğiniz yer sadece 2 bölge...
Yani iddia ettiğiniz yerler sadece bu 2 bölge olabilir... (grafikte yuvarlakla işaretledim)
Diğer yerlerde zaten 50'yi görmediğiniz için, 50-55'le 2 dakika sürmüş değilsiniz...

Staravada bu hız grafiğinde ayrıca, ok işareti ile gösterdiğim biraz silik görünen kısım ise, sürüşte yapılan profili gösteriyor. Tam o işaretlediğim yerde net bir şekilde tırmanış var, zaten o bölgede hızınız sürüşün diğer kısımlarına göre daha düşük...

Hızınınız 50'yi aştığı bölgelerde arka fondaki grafiğe bakarsanız, bu bölgelerin düz değil, iniş olduğu görülüyor...
Maalesef bu inişlerin eğimi grafikten belli olmuyor. %1mi, %5mi onu anlayamıyoruz...
Ama iniş olduğu net...

Siz bize bu grafikte, 50-55km'hızla 2 dakika sürdüğünüz yeri gösterebilir misiniz?

İyi sürüşler...
293936 dosyayı görüntüle
Arkadaş sürüşün strava linkini atarsa analiz kısmında zaten nerede ne eğim var nerede kaç km/s hız ile gitmiş analiz kısmında var hepsi aşağıdaki örnekteki gibi

Screenshot 2022-09-04 at 11-46-13 Morning Ride Ride Strava.png

Ali Eren

Daimi Üye
Tepki
1.797
İsim
Ali Eren
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ama iniş olduğu net...

İyi sürüşler...
293936 dosyayı görüntüle
1-Grafikte 2. İşaretlediğiniz kısımdaki eğim neredeyse yok denilecek kadar az o yüzden bunu ihmal edilebilir olarak görüyorum.

2- 1. Grafikte ise eğim arttıkça hızımında artmış olduğu ve inişe geçildikçe hızımın azaldığı net bir şekilde görülüyor.

En son dediğinize gelecek olursak grafik hız-zaman grafiği olmadığı için onun üzerinden dakika dakika veri gösterecek halim yok.Sadece sürüş esnasında yaptığımız analizde 2 dakika civarında böyle bir tempoda sürdüğümüzü gördük.

hasanazmi

Aktif Üye
Tepki
209
İsim
Hasan azmi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Maksimum hız heveslisi arkadaşlara küçük bir uyarı bisiklet freni sizi durdurmaz sadece yavaslatır. Hele akan trafikte aracın yayanın cirit attığı yollarda önce güvenlik. Ha o hız arzusu illa tatmin edilecek biliyorum sabahin erken saatlerinde boş etrafı güvenli bir güzergah olsun bari en azindan. O ince tekerler kaymaya başladığı salisede yapabileceğiniz tek sey kontrollü dusebilmek için dua etmek olacak.
Yarışlarda yok güvenliği var , ayrıca akan trafik yok olasi kazada sağlık hizmeti var. Bireysel olarak kendinizi gereksiz risklerin içine sokmayın derim.
45 km sonrası benim için yavaşlama hızı, en azından daha fazla hizlanmaya izin vermem. Düzde zaten bacaklari yırtsam şehir bisikletim ile ulaşabileceğim hız 40 km vardir yoktur.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En son dediğinize gelecek olursak grafik hız-zaman grafiği olmadığı için onun üzerinden dakika dakika veri gösterecek halim yok.Sadece sürüş esnasında yaptığımız analizde 2 dakika civarında böyle bir tempoda sürdüğümüzü gördük.
Stravada hepsi var, siz sürüşün linkini atın arakdaş ordan bakar zaten.

Tepki
27
İsim
mikail eker
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3x8 bisikletle düz yolda maks 45-50 oluyor. yokuş aşağıda eğime bağlı olarak 50-65 arası