Düşük bütçeli tur bisikleti

Scudo

Mutluhan

Üye
Tepki
0
Böyle 20 KM falan yol yapabileceğim iyi bir bisiklet önerisi istiyorum. Sık sık sorun çıkarmayacak. Aldığım günden 1 ay sonra jantları yamulmayacak. Ne bileyim vitesleri hemen sökülmeyecek. Ancak "ucuz" olması gerekli en azından max 315 lira falan verebiliriz. Belki az ama ne yapalım..

Dağ bisikletleri daha çok hoşuma gidiyor aslında lastikleri falan daha kalın oluyor. Onlardan alıp şehir içinde sürsek sıkıntı çıkar mı ki? Bu arada çok pahalılar. Güzel bir öneride bulunabilirmisiniz rica etsem..

(İkinci el temizde olabilir)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mutluhan Fiyatı 400 yapsan yine o fiyata dağ bisikleti çıkmaz. Bulsan bile demir kadro olur. 20 kilo olur. İşkence olur. Çift amortisör olur. Olmazsa önden amörtisör olur kitleyemezsin. Seni çok yorar. 360 liraya benim bisikletimi sana satabilirim. Ümit Albatros. Çift amörtisör, demir kadro. Sıfırı 460 lira. 21 vites. Yorulmazsın. Ama max 30 km hız yaparsın. Ortalama hızın 17 km civarı olur. Yokuş yukarı çıkarken bisikleti sırtına alır taşırsın. O bütçeyi arttır bence. Bisiklet bulamazsın.

Salcano Ng 750'nin ikinci eline bakabilirsin. İdare eder.

gagal

Üye
Tepki
0
İsim
Atakan
Teşekkür ederim yorumlarınız için :) @Onat G. dediğiniz gibi bacak boyu daha önemliymiş. Bir bisikletçide denedim 20 kadro bisiklette seleye oturmadan bisiklete bindiğimde kadro üst borusu ile bacak aramda hiç mesafe kalmıyordu. 18" te 1-2 cm pay oluyor, 18lik olanlar daha rahat geldi bana. Bügün sabahtan akşama kadar bisiklet bayilerini gezdim. Sezon sonu yaklaştığı için çoğu bisikletçinin elinde isteğim tarzda modeller kalmamış. İlk olarak mosso legardalara baktım, istediğim 1521 ve 1524 modelleri satılmıştı. Salcano city life serisinde de çok az bisikletçide 30 ve 20 modellerinden birer ikişer tane kalmıştı. Sedona'nın en ucuz şehir bisikleti 1050 tl idi :) Aslında pazarlıkla 100 tl indirsem ilerleyen zamanda da sezonu bitti diye bisikletçi de 150 tl kendi düşse 800 liraya en güzel seçimi yapmış olurdum. Ama tatilim de az kaldı diye daha fazla beklemek istemedim, bi an önce bisiklete binmem gerekiyordu :D Bu nedenle Şirinevlerden Maltepeye bisiklet almaya gittim :) Salcano city life 30 18" kadrolu bisikleti aldım. Ordan da Kadıköye kadar kısa bir tur yaptım. İlk izlenimlerim güzeldi bel ve bilek ağrısı yaşamadım. Umarım uzun turlarda da sıkıntı yaşamam.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayırlı olsun. İstanbul'un neresinde oturuyorsunuz. Bende 1 ay sonra Carraro sportive 224 alacağım. Boy 1.72. Sizin boyunuz kaç ?

Onat G.

Üye
Tepki
68
Bisiklet
b'Twin
@gagal
Hayırlı olsun, umarım memnun kalırsınız :)

gagal

Üye
Tepki
0
İsim
Atakan
Teşekkürler :) Ben şirinevlerdeyim boyum 171

Metawox

Aktif Üye
Tepki
50
İsim
kağan iyice
Bisiklet
Carraro
en ucuz yollu tur bisikleti salcano city fun 70 tir. Bütçeniz az ise amortisörlü maşa almayacaksınız.
Bisikleti aksesuarlı(çamurluk bagaj vs) kullanacaksanız yine bütçe yoksa salcano sarajevo