Durduk yere fren patlamasının sebebi ?

Hüseyin Demirel

Daimi Üye
Tepki
80
arkadaşlar dün işe giderken sağolsun ikidir sorun veren frenlerim dün arka frenin koldan patlamasıyla beni acayip derecede delirtti. Asıl sorum deore hirrolkliye göre benm kollar daha yumuşak sona doğru geldikçe sıkıyor. Şuan fren modelini tam hatrlayamıyorum bisiklet serviste ama beyaz sh-535 sanırım fikirleriniz beni aydınlTıcaktır teşekkürler.

Scudo

mustafa-38

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Bence sen bi hidrolige bakım yaptır yagsını degiştir, havasını aldır, kablo degiş ,sorun ortadan kalkacaktır muhtemelen..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Bisikleti daha sıfır 1 ay olmadı alalı Hüseyin ben sorunu tam anlayamadım özelden yada faceden mesaj ile tam anlatırmısın nedir problem neresi patladı.nasıl patladı.

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Eğer kabloyu kola bağlayan vida sıkılmadıysa sert bir basışta olması muhtemeldir :) Çoğu sıfır bisikletin vidaları gevşek oluyor , alır almaz komple bakım yaptırmalı

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
frenleriniz zaten size bu sorunun oluşacağını ikaz etmiş.Bu saatten sonra yapılacak,fren sisteminize baştan aşağı bakım yapmaktır ve 6 ayda birde kontrollerinizi yaptırın.

Hüseyin Demirel

Daimi Üye
Tepki
80
sıfır bisiklet toplamda 200 km yapmamıştır. İlk başta hava yaptı geçen havasını aldırdım şimdi ptladı sanırım servis sıkmadı iyice ondan kaynaklı.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
kimseyi kötülemek gibi bir amacmız yok,fakat her işinde bir hakkı var.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
işi öğrenmek için tecrübe kazanmak lazım,tecrübe kazanmak içinse zaman geçmesi lazım.Ne yazıkki her sektörde olduğu gibi,bu sektörde de (lafın herkese geğil,genel olarak söylüyorum.)bilgisiz insanlar,bilmediği halde bildiği zannedip,yüzüne ve gözüne bulaştırıyor.
Bende bisikletçiyim,ama bu şekilde ürünü müşteriye teslim ettim.Yani;eğitim şart kardeşler.

Cem Kılınç

Daimi Üye
Tepki
201
@ilkay çağda
düzenle butonu ile bir önceki girdinizi düzeltebilirsiniz ;)

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
Muhtemel olarak frenin sonlara doğru yavaşça sıkmasının tek nedeni sistemdeki havadır. Tehayül etmek gerekirse sıvılar sıkıştırılamadığından fren kolunuzdaki kuvvet direk arka pistona aktarılır ama sistemde hava ne kadar çok ise ilk hava sıkıştırılır sonra frenleme olur umarım tek sorun havadan ibarettir. Bir kez daha size sıkıntı oluşturmaz.
Güvenli sürüşler.

Hüseyin Demirel

Daimi Üye
Tepki
80
@Mümin Zorcan

teşekkürler mümin havadan olduğunu sanmıyorum aslında çünkü yeni havasını aldırdım sonra patladı koldan servis sıkıntılı sanırım iyice canımıda sıkmaya başladı fren kolları çok yumuşak sonuna kadar sıkınca duruyo normalmi bu

Tepki
76
@Barış Birlik

Arkadaşa katılıyorum bu konuda örnek vereceğim Kendi aldığım birçok ürün var.