Dünya çevre günü kıtalar arası bisiklet gezisi 14 haziran 2015

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
14 haziran 2015 pazar
Saat : 0 9.00

Etkinlik Lütfi Kırdar Kültür Merkezi'nden başlayacak olup, Şişli, Mecidiyeköy, Balmumcu, 1. Boğaz Köprüsü, Altunizade Kavşağı, Harem Kavşağı, Hasanpaşa, Kadıköy Boğa Heykeli, Kadıköy İspark'ta sona erecektir.

Boğaz Köprüsü'nün bir şeridi trafiğe açık olacaktır.

Boğaz Köprüsü üzerinde duraklama, fotoğraf çekme veya başka herhangi bir eylem yapılmayacaktır.

Etkinlik katılımcılarının KASK takması zorunlu olup, bisikletinin frenlerinin tam olarak çalışıyor olması gerekmektedir.

Gezimiz ortalama 15 km hızla yapılacaktır.

Bitişte10 katılımcıya, çekilişle CARRARO marka MTB bisikletler armağan edilecektir.

Gezimiz süresince tehlikeli bisiklet kullanan, sürat yapan uyarıları dinlemeyen katılımcıların çekiliş numaraları iptal edilecektir.

Dileyen katılımcılar, bisiklet konusundaki dilek ve isteklerini belirten döviz ve plaka taşıyabilirler.

Bisikletliler dernegi etkinligi_bilgilendirme alintisi

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçen pazar beylerbeyinden ekip ile dönmüş idik, kazımışlar asfaltı mtb 'ler için sorun değil ama yol bisikleti olanlar biraz sıkıntı çekecek ,finiş üsküdar harem olmaması iyi olmuş geçen sene büyük bir olay çıkmış idi, sabırsız sürücü bisikletlilerin üzerine aracı sürmüş idi ,bir iki arkadaş yaralanmış idi,tabi sonuç yüzlerce bisikletli adamı linc etmek istedi, araç kevgire dönmüş idi .acele eden acele gitti yani.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
katılacak var mı arkadaşlar? geçen sefer anadolu yakasından beraber gitmiştik. Böyle bir organizasyon var mıdır?

sebevi

Üye
Tepki
68
İsim
sebevi kasım eryıldırım
Bisiklet
Trek
eğer geçen seneden gerekli dersler alındıysa katılalım.... (güvenlik, toplanma yerleri, trafik gibi...)

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Ben daha önce hiç böyle bir organizasyona katılmadım bu yazıyı okuyunca niyetlendim.

iceberg21

Üye
Tepki
38
İsim
SELİM
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar Beykoz'dan katılacak arkadaşlar için etkinlik sayfamızı takip edebilirsiniz.
(link)

Ayrıca Beykoz bisiklet grubumuzu takip ederek böyle etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.
(link)

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
8 martla ayni operasyon olacak gibi

iceberg21

Üye
Tepki
38
İsim
SELİM
Bisiklet
Scott
Bu arada bisiklet turuna katılacak bisiklet sever dostlar gezide kask takma zorunlulugu vardır.

Kadir Yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
320
Pazar sabahı yakacıktan bisikletle kadiköye pedallayıp vapurla karşıya geçeceğim katılmak isteyenleri beklerim

iceberg21

Üye
Tepki
38
İsim
SELİM
Bisiklet
Scott
@OpethiaN tabikide ihtiyaç yazmamızın nedeni bazı arkadaşlar kask takmayı sevmiyorlar... ve daha sonra turlara katılmak istiyor ve sıkıntı yaşanıyor bunu önlemek için özellikle belirtmek istiyoruz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu yasaklardan ne zaman kurtulacağız acaba? Bisiklete binen herkes kaskın gerekliliğini biliyor ancak takıp takmamak herkesin kendi kararıdır. Herkes keyif aldığı ve istediği şekilde her organizasyona katılmalı.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
böyle kalabalık gezilere katılmıyorum hepsinde olay çıkıyor geçen sene ki 4 tekerin bisikletlilerin üzerine sürmesi havanın sıcak olması delilerin daha deli olması özellikle sabırsız araba sürücüleri ben tek başıma 4 tekerlerle zaten sinir harbi yaşıyorum orda olsam geçen seneki gibi arabanın biri gelip birinin üstüne sürerde kavga çıkarsa kendimi tutamam o yuzden ferdi takılmaya devam :D

tabi bisikletli ölümleri dursun diye böyle eylemler yapılıyor bisiklet yolları çoğalsın diye ama araba sayısı her gun artıyor bisiklete o kadar verilirmi ya diyen zihniyet 130 kilo olup tuvalete arabayla giden köprü trafiğinde 5 km yı dur kalk 3 saatte istanbulun bir ilçesinden diğer ilçesine gidemeyen zihniyet 5 saniye bisiklet önünde sağ şeritte bekleyecek diye üstüne sürüp 20 metre ilerde trafikte duruyorsa o arabayı parçalarım ben :acpsnr:

• Beğen
Tepkiler: caner1405