Dün aldığım bisiklette sorun çıkması

Cem Avcı

Üye
Tepki
1
Dün Saraçhane geçidinde bir dükkandan aldığım Astro 211 MD bisikletle Göztepe'deki evime kadar geldim. Eve az kalmıştı ki tekerlerden sürtme sesi geldiğini farkettim. Heralde montaj yapılırken tekerler düz takılamadı diye düşünüyorum.
Şimdi ne yapmam gerektiğini düşünüyorum, çünkü almaya gitmeden önce Kadıköy'de başka bir dükkana da sordum fiyatını. Bayağı muhabbet de ettik. Ama satıcıya bana saraçhane geçidinde bu fiyat verildi diyince, "ben o fiyata veremem, ordan al" dedi. " orda montajını düzgün yapmazlar, başıma öyle birşey geldi" dedi. ben de 100 küsür lira fark var diye pek önemsemedim.
Şimdi durum şu ki, tekrar saraçhane'ye götürmek istemiyorum, çünkü yapabileceklerine güvenmiyorum. Kadıköy'de servisine götüreyim dedim, Servis almaya gitmeden önce muhabbet edip, almadığım adam çıktı.
Heralde yapılmasını istediğim ayar çok da birşey tutmayacak, Göztepe-Bostancı civarında bir bisikletçi de ayarlatsam farkeder mi? yada şuraya git dediğiniz bir yer var mı?

Scudo

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
basit bir durum gibi görünüyor, en yakın bisikletçiye götürün derim. daha detaylı bilgi verirseniz daha iyi önerler alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Cem Avcı

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Nasıl bi sürtme sesi?Bisikletiniz gördüğüm kadarıyla disk fren sistemine sahip...Disk fren sistemi biraz uğraştırır sizi eğer kendiniz ayar yapmaya çalışırsanız.Ön ve arkadan sürekli bir ses duyabilirsiniz,lastiğinizin qr açıp kapamanız bile ayarı bozacaktır.Bence ilk önce bi götürün nasıl ayar yapıldığını öğrenin ondan sonra evde çok rahat alyan ile yaparsınız

• Beğen

Cem Avcı

Üye
Tepki
1
@Şafak Atilla Akpınar

ben de disk fren sisteminin sürttüğünü düşünüyorum. çünkü lastik bi yere değmiyor. iki lastikte de ses var. dönerken belli bir açıdayken ses çıkartıyorlar.

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
cadde bisiklete git. ordaki usta sana yardımcı olup yol bile gösterecektir. Bundan emin ol.

• Beğen
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
Evinize yakın yerde yeşil bisiklet var salcanoda satıyor,arayın bir sorun! Mehmet Ser arkadaşımız cadde bisiklet demiş,arayın önceden sorun bunlardan birine.Yaklaşık 50 km sonra rodajı yapılacak bisikletin ve disk frenliymiş bisikletiniz mahalle arasındaki motor-bisiklet tamircilerine götürmeyin yine başınız ağrıyabilir!

Cem Avcı

Üye
Tepki
1
İlk aldığım yeri aradım. ilk ay bakım kuponuyla yakındaki servise gitmemi söyledi. İlk önce bunu deneyeceğim.

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Bisikleti yetkili servisten başkasını götürmeyin eğer anlaşılırsa garantisini iptal ediyorlar ve Mekanik Disk frenlerde kalipere rotor cok az sürtüyor bu nerdeyse her mekanik disk fren kullannda oluyor 1 - 2 gn snra geçiyor..

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
yeşil bisiklet servis konusunda iyi ben memnunum sadece TUR un istanbul ayagın ın oldugu gun hakan abi yogunluktan ilgilenemedi ama olsun.

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Biraz bisikletle gezin o rotor biraz yiyilcek zaten ondan sonra o ses gidiyor o balataların oraya baktığınızda MMlik bir aranın oldğunu göreceksniz bazen QC anahtarının ters tarafa doğru kilitlenmesi bile bu seslere sebeb olabiliyor... bekleyin yada ewde QC ahantarını acıp biraz sıkıp arka tarafa doğru sıkın üste sağa sola değil..

• Beğen

Cem Avcı

Üye
Tepki
1
Bugün yeşilbisiklete gittim. orada da bunun bir arıza olmadığını disk frenlerin ilk bir kaç gün yaptığını söylediler. İçim rahatladı.

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Birkaç gün yapıyor doğrudur.İlerleyen günlerde yapmamasının sebebi balataların fren kullanım sıklığına göre sürekli kullanımıdır.Frenleri kullanmazsanız bu 1 ay bile sürebilir :) Benim size ilk başta dediğim gibi ayar yapılırken sizede nasıl yapıldığını gösterilmesini isteyin.Çünkü qr açıp kapatmanız bile ayarı sapıttıracaktır.

Ben şöyle yapıyordum.Lastiğin havada durmasını sağlayacak 2 engel buluyordum(koltuk bile olabilir).Lastiği yavaş çevirerek rotorun yani o dönen metalın sağ balataya mı-sol balataya mı değdiğine bakıyordum.sonunda ya ses çıkıyordu yada çıkmıyordu:)

• Beğen