Dt Swiss Jant telleri hakkında

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bu dt swiss jant tellerinin sanırım bulabileceğimiz en yaygın 3-4 çeşidi Türkiye'de satılmakta.Bunlar sanırım çeşitli uzunluklarda bulmak mümkün.
Bunlar
1-DT Swiss Champion
2-DT Swiss Competition
3-DT Swiss Aerolite
4-DT Swiss Revolution.

Peki örneğin Dt swiss Champion telin kalitesi tek standart mıdır?
Yoksa bir kaç kalite dt swiss champion tel var mıdır?

Piyasada örnek vermek gerekirse
X mağazasında 36 adet Dt swiss Champion tel fiyatı: 35 tl
Başka x mağazasında 36 adet Dt swiss Champion tel fiyatı=60tl
başka x mağazasında 36 adet Dt swiss Champion tel fiyatı=70tl

Bu fiyat bu kadar oynaması normal mi? hepside tel başları dahil fiyatları ?
Bunu çözemedim ben fikri düşüncesi olanların yorumlarını bekliyorum.
Birde üstteki 4 çeşit teli kullanan arkadaşların yorumlarını ve mtb kullanımda tavsiyeleri almak istiyorum.
Dt swiss tellerin taiwan tellerden farkları nelerdir?
Hafiflik?
sağlamlık?
Aerodinamikyapı?
görünüş?
vs?
Teşekkürler.

Scudo

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
AeroSpeedlerden uzak durun disk kullanıyorsanız heleki kilonuz varsa , incecikler , Champion teller Taiwan tellerin DT versiyonu arada fark yaratan tek tel DT Swiss Revolution :)

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
dt comp gümüş ve 1.8mm olanı tane başı 0.50 dolardan başlıyor siyah 2.0 lar ile 1.20 dolarda bitiyor.

champion standart tel. competition 2.0-1.8-2.0 olarak inceltilmiş double butted. revolution ise 2.0-1.5-2.0, 1.8-1.5-1.8 gibi çeşitli ölçülerde tripple butted (double da olabilir tam emindeğilim)

aero ise hafif ve düzleştirilmiş teldir. her göbeğe uymaz (delikten geçmez)

kilonuza göre öreceğiniz setin tel tipi seçimi ve tabiki örüm tekniği önemlidir.

benim jant setimde kullandığım teller competition bu setle yarışıyorum ve 95-105 kilo arasında seyrediyorum. revo tel kullanmam sakıncalı çok ince olduğu için kopmalar oluyor. cahmpion ise ağır.

taiwan tellerinde bir kaç çeşidi var ama ömür olarak dayanımı daha düşük.

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@temu90

Çok teşekkürler Temuçin kardeşim , peki bu champion tellerle competition teller arasında , 36 adet baz aldığımızda kaç gram ağırlık farkı var?
peki bu fiyatların oynaması nedir? ona cevap alamadım?
şimdi competition ile championu kıyaslayalım artık?
x mağazasında 36 adet fiyatı baz alırsak 10 tl fark var.
yani competition alalım? kriterlerimize göre diyebilirim
:in:

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
competition la arada yaklaşık 60-70 gr fark var. değer mi değmez mi bilmem ama 20-30 liraya dönen parçada hafiflik sağlamış oluyoruz.

fiyat oynaması telin cinsine bağlı. competition içinde 1,8 ve 2,0 ölçüsünde tel var fiyatları ondan farklı.

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@temu90

Ben yine anlatamadım :))
x mağazasında champion 260mm tel uzunlukta, 2.00mm kalınlıkta. 35tl

z mağazasında aynı tel champion tel 260mm tel uzunlukta, 2.00mm kalınlıkta. 60 -70 tl

mağaza ismi vermek istemiyorum reklam olmaması için.

onu soruyorum aynı uzunluk aynı kalınlık champion tellerin kalite farkı oluyor mu bu fiyat farkı nedir onu merak ettim.

teşekkürler kardeşim tekrardan.Temuçin kardeşimizden başka champion tel kullanan yok mu arkadaşlar? bilgisi olan?

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@temu90

evet abicim ucuz olanını almak lazım :))) aynı telde diğer x mağazası dolar bazında fiyatlar var ya?
Birde önceden örneğin 50 tl ye mağalarda satılan ve yine 50 tl ye maliyeti olup alınan bir ürün , mağazalarda neden dolar la euro ile prim yapıp artış yapıyor acaba?Parçalar yıllanıp değer mi kazanıyor şarap gibi:)
türkiye'de yaşıyoruz , bir ürün soruyoruz euro ve dolar bazında fiyat veriliyor bu bence biraz yanlış gibi düşünüyorum.Müşteriye türk parası tl dilinden cevap verilmeli bence.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Alatay

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Sen ne yap biliyormusun o ilk x mağazasını ara de ki;
diğer yerlerde 36 adet tel fiyatı bu kadar siz çok ucuz satıyorsunuz de...Haksız rekabet canım bu :)
yoksa diğer x mağazası neden 60 70 arası fiyat çeksin demi ;)

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Dt champion tellerin gümüş olanı 0,50 usd siyah olanı1,20usd aradaki fiyat farkı bundan kaynaklanır.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Kalite farkı olmaz, ancak DT'ler hem toptan olarak hem de 50'lik vs kutuda bulunabiliyor. Fiyat farkının sebebi bu olabilir.

Tellerin orjinal olup olmadıklarını anlamak için göbek tarafındaki kafası üzerine basılmış DT logosunu kontrol edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN