Downhill yapıp sigara içerenler.

Scudo

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
@şans topoğraf

çok açık olmadı galiba? 100 kişi bakmış tek bir yorum yok....
iniş yapan arkadaşlar,sigara bağımlısı olan var mı?

yada çoğunuz içiyorsunuz ondan kimseden ses gelmiyo :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dh yapmıyorum ama sigara kullanıyorum. Lanet olsun ki nikotin bağımlısıyım.

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
Birşey farkettim.. "şans topoğraf" DH yapanlara soruyorum demis ama DH yapanlar cevap vermemis DH yapmayanlar cevap vermis :D

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
Önceden sigara içerdim ama performansımı etkilemezdi.Yaş ilerledikçe etkisini dahada hissetirmeye başladı..
Şimdi sigarayı bıraktım ve eksiksiz her gün bisiklet üstündeyim.Rampa çıkmak artık daha bir keyifli..
otobüsle çıkıp,patikalardan inmek yerine.kendim çıkıp,kendim inmeye başladım tabi dh kadroyuda satıp onun yerine bir xc aldım :)

herkeze sigarasız günler dilerim :)

turist

Daimi Üye
Tepki
203
xc ile uzun turlar yapmış biriyim, her zirvede bir tane tellendirmişimdir inişten önce.. marifetmişçesine
..yaş 37, yakında çıkar acısı :(

Sercan KOCA

Aktif Üye
Tepki
57
dh yapmıyorum :) sigarayıda 10 sene içtikden sonra geçen sene bıraktım.
senin gibi bende şimdi koah hastası kadını tv de izleyip derin bir nefes alıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat Dağcı

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
9 senedir kullanıyodum. 2 ay önce bisikletimi aldığım gün son sigaramı içtim.
Bkz: Bisikletin faydaları. :)

fatalix

Üye
Tepki
1
Çok nadir sigara içiyorum günde 1-2 tane bisiklet sürmeye başlayınca azalttım baya

Tepki
53
Arkadaşlar sadecee Dh yapanlar mı sigara içmemeli. Bu konu küçük bir bölümde yer almamalı bu da geniş kapsamlı bir konu. Ben de sigara içtim. 20 yıl hiçbir faydasını göremedim. Onun için de bıraktım. Şimdi bisikletime dörtelle sarıldım. Önceden de kullanıyordum fakat sağlık tarafından detaylı bakmamıştım.

Yeni başlayan arkadaşlara rica ediyorum. Biran evvel bu alışkanlığa son verin. Bisikletinize sarılın. Yıllarca bu mereti kullanan bir abimin bir sözü vardı. Çok hoşuma gitti. " Sigarayı, ne başlayacaksın, ne boşlayacaksın." ikiside zor. Başladıktan yıllar sonra bırakmak için mücadele veriyorsun. Hem içiyorsun, hem bırakmanın yollarını arıyorsun bunun içinde maddi manevi zarara ve strese giriyorsun.

Bilirsiniz ki biz Türkler bağımsız bir milletiz, hiç bir şeye hiçbir kimseye bağımlı kalmayı sevmeyiz.
Bundan dolayı ben de
"Bağımsızım, Hayatı Seviyorum"

• Beğen
Tepkiler: Volkan ULUÇ

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
@Sercan KOCA

2 sene önce geçirmiş oldum Spontan Pnömotaraks sayesinde Sigarayı bıraktım. Bırakmam gereken bir şey daha var. Onu da bıraktığım zaman tamamdır. Gerçekten o Koah hastası kadını gördüğüm zaman çok tuhaf oluyorum. Sigarayı bırakın arkadaşlar. İçmenin keyfi de güzel, içmemenin keyfi daha da güzel.. Sigarasız günlere :)

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
İstedikleri cezayı getirsinler, istedikleri eylemi yapsınlar ama sigaranın önüne geçilemeyecek. İlla birileri içecek içmeye devam edecek. Hayat bu. Kimse sigara içmeseydi içenle içmeyenin farkı nasıl ortaya çıkacaktı. Dünya da herkes iyi olsaydı kötüyle iyinin farkı nasıl ortaya çıkacaktı. Önemli olan şu aslında. Hangi taraftasın ? Konu açılmışken biraz daha bahsetmek istiyorum. Birde geçmişten beridir yaşanılan olaylarla doğruluğu kanıtlanmış bişey var. İstediği kadar okul bitirsin birisi ama yine de cahil kalabiliyor. Bunun için bir atasözü var ama yanlış anlaşılmasın diye paylaşmıyorum :). Ya arkadaş bi düşün Allahını seversen, sen kendini zehirlemek için para veriyorsun sonra binbir türlü hastalığa yakalanıyorsun birde iyileşmek için para döküyorsun. Düşünen bir varlık bunu yapıyor işte.Birde ben şunu gördüm yakınlarımdan, adam veya kadın sinirleniyor yada canı sıkılıyor sigara içiyor ama hiçbir değişiklik olmuyor yine canı sıkkın ve yine sinirli :) Ben küçükken çoğu şeyi denedim sırf içimde kalmasın diye meraktan. Yerden aldım izmarit bile içtim. Bilmiyorum ben sevemedim, zararları sosyal ve sağlık yönünden sayılamayacak kadar çok. Hatta bunu yazarken bir saniyelik bir düşünceyle aklıma 10 a yakın zararı geldi. Bir de aklıma gelmişken söyliyim, ben sigarayı sporcuya ve bayan a yakıştıramıyorum. Ne kadar güzel olursa olsun elinde sigarayı gördümmü direk sıfırı veriyorum :) 30 yaşına merdiven dayadım ama sigara içmediğim ve sevmediğim için kendimi biraz da şanslı hissediyorum. İnanın varya ağırlık basarken yada kendimi antrenmanlarda zorlarken vücudu son zerresine kadar kullanabiliyorum ve kanın basıncını ve o kılcal damarlara akışını hissedebiliyorum. bu inanılmaz süper bişey. Tarafınızı seçin arkadaşlar :)

• Beğen
Tepkiler: suleyman gundoğdu
Tepki
7
Konu dh üzerinden açılmasa daha hoş olurdu. ben genç birisi olarak sigara kullanmıorum ve düşünmüyorum da , kullananlarıda bebek gibi görüyorum ağızlarında emzik olmadığı zaman ağlıorlar.. bir sporcu vücudunu hem iyi hem kötüye kullanırsa yıpranır. sigara pişmanlıktır bırakmak imkansız deildir . eğer buradan faydalı olabılıorsak ne mutlu ..