Döviz fiyatları 2014 sonuna ne olacak?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe
Şimdi olayı biraz daha anladım, maalasef büyük şehirlerde müteahhit gözüne kestirdiği apartmandan daire alıp, kentsel dönüşüm için başvuruda bulunuyor. Sonraki yıkım sonrası aşamada 2/3 ile anlaşma sağlanamaması durumunda parselin kamulaştırılması gerekeceğinden, elindeki arsadan olmak istemeyen vatandaş köşeye sıkıştırılıyor. Elimden mal gitmesin diye acele şekilde olmadık anlaşmalara imza atılabiliyor.
Taban alanı 378 m2 ise 5 kat 1890 m2 yapar. 1890 m2 inşaat birim maliyeti ise normal standart bir bina için 500Tl/m2, daha lükse kaçlırsa 700-800 T/ m2 ye çıkabilir. buna göre 1890 m2 inşaatın ortalama maliyeti yaklaşık 1,25 milyon TL gibi birşey eder. Eğer dediğiniz gibi 1 büro 750 bin TL den gidecekse, bunu kendi başınıza yaptırmanız çok daha mantıklı. Müteahhide vereceğiniz daireleri inşaat sonrsında satarak hem krediyi ödeyebilir hem de üstüne daire kalabilir. Ayrıca önceden de söylediğim gibi krediler çok avantajlı, faizlerin %4 ü devlet tarafından ödeniyor.
Yanlış bir anlaşma yapmanızı istemem, zira bu işlerde dikkat edilmezse uyanıklar adamı 2 dakikada kandırabiliyor..

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kkazim

teşekkür ederim konuyu burayada açtım ,,

(link)

evet şimdi dedikleriniz mantıklı valla açıkça ben sözleşmeye bakacağım tabi burada benim gibi oturanlar var onlar ile durumum aynı ben açıkça sözleşmeyi noterde tasdik ettireceğim 2 madde olacak benim için çok önemli birincisi kesin olarak inşaatın ne vakit biteceği bitmez ise kiranın devam ettirilmesi ,ayrıca gene bi madde olacak 48 m2 büro net yazacak bürüt değil ,
valla ben bu saatten sonra 48 m2 in üzerini alsam ne olur almasam ne olur zati kardeşlerimin hiç ihtiyacı yok buradan gelen parayada benim var ama annemin mirası olduğu için annemin kemiklerinin sızlamaması için 3 'e bölünecek kira parası
ben 48 m 2 büromu aynı konumdan alayım başka bi şey istemiyorum ,
şimdi remax emlak şirketi kanalı ile satışa sunacağım 48 m2 büronun sıfır inşaattan çıkış bedeli 750.000 lira ama ben satmayacağım aylık kiraya vereceğim 2-3 yıl böyle sürdürürüm sonunda hissemi remax kanalı ile satışa sunacağım çünki buralar çok değerlenecek zamanla,
valla açıkça kamulaştırılması olayı neticesi zati herkez burada kaybeder burada malı çok olan var o kolay kolay bırakmaz çetin çevizdir öyle kamulaştırılma olayı onunda aleyhine olur tokinin vereceği m2 ye kalırız az da verebilir garantisi yok tabi,
anlaşmazlıklarda toki devreye giriyor, ama şöyle bi durumda var yanımız vakıf onla bitişik bir bina var orada 3 katlı vakıf 4 katlı iki binayıda alır ise toki bayağı arazi çıkmakta bakalım ne olacak ,ama her halükarda burada herkes plaza dedi ve asla şirket burayı tokiye bırakmaz zannetmiyorum ,

şimdi elimde taslak plan var üstten görünüşü ile anlatmaya çalışacağım ,
bu plana göre en öndeki büroların m2 'si sağdan sola doğru 69 m2 -52 m2-52 m2 ve 72 m2 şeklinde sıralanmakta her katta 7 büro olacak şimdi yan bürolar ise 48 m2 olacak iki adet, sağdaki bürolar tabi yola göre bakar isek soldaki büro ise bi adet 48 m2 var 72 m2 büro ile yan yana olacak , ayrıca bu binada maliyeye ait daire var maliye haciz koymuş yani hazinenin ,mal sahibi borcunu ödeyememiş
önemli bi not ekleyeyim bizim arsa enlemesine geniş boylamasına kısa oluyor ,

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dolar yıl sonunda 3.5 ğu görecek demiştim. bayağı iyimser bir tahminde bulunmuşum. Şimdiden 2.23 olmuş bile. Elveda bisikletler, hoşçakalın yedek parça ve aksesuarlar.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Borsa'da ki güven sorunu gitmediği müddet,dolar ve euro yükselmeye devam edecek..

Euro yada Dolar ile ürün almak isteyen alsın,daha fazla zararı olmadan.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Küresel piyasanın içinde olan bir ülke olarak hiçbir Allah ın kulu dolar bu kadar avro bu kadar olacak diyemez. Yarın bir kriz patlak verir olur dolar 3 lira yada herşey yoluna girer tekrar düşer. Piyasalar çok hassas durumda konjonktür e bakarak konuşacak olursak ilk çeyrekte dolar artacak gibi duruyor. Ama erdem başçı piyasaya büyük ihtimalle ikinci çeyrekte müdahele edecektir. Muhtemelen 2.2 yi geçirmemeye özen göstereceklerdir. Zira doların sürekli değerleniyor olması karşısında merkez bankası ya bankaların yabancı para cinsinden tuttukları rezerv miktarlarını kısacak yada piyasaya ihale ile dolar sokacak böylece belli bir seviyede tutacaktır. Avro için konuşamayacağım zira avro bölgesi zaten büyük sıkıntıda... Ama dolar için dediğim gibi şu kadar olur demek çok yanlış olur benim tahminim sadece çok fazla artmayacağı yönünde.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alper Gencan

O bahsettiğin zatı muhterem dolar ocak ayında 1.93 olarak demişti. Bence bayağ isabetli bir tahminde bulunmuş. Birde MB dolara şimdiye kadar yaptığı müdahalelerle piyasaya kaç milyar dolar sattı. Şu anda elindeki rezerv tutarı nedir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

valla mehmet dostum
bizim büroya şirket bulamayacağız galba 2000 dolara kim gelir artı 2000 dolar deposito artı 1000 dolarda remax alacak şirket sahibi kafadan ödeyecek 5000 dolar artı eder 17.500 lira
valla bu gidişle çok yer iflas eder ve kapanır 2014 korkarım 2002 den çok daha büyük krize gebe olabilir

@mehmetsunu

bizim merkez bankasında 135 miilyar dolar var idi şimdi ne oldu bilmiyorum

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Bugün bir kaç büyük alışveriş yerine gittim. Kendimi çevremde satış elemanları kral gibi hissettim. Koskoca mağazada benden başkası yok. Bir ara ne oluyoz lan moduna girdim. Kudret abi memleketin ahvali zamazingusu özetle böyleyken gayrimenkul zengini, İstanbulun donalt trampı :alkis: olmuş kudret abi tükan para etmiyor diye dert yanıyor. Kudret abi durum before the storme durumudur benden söylemesi.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

En son kutulara saklamışlar diye duydum abi. ne kutusu dersen lafın tamamı aptala söylenirmiş.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
before the storm
Fırtınadan önce
evet fırtınadan önce durumları,sonra fena fırtına geliyor her şey uçacak galba :)