Doğu ve Güneydoğu Turu 2007

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
pkknın orada bu kadar askerimizi sehit ettigi gunlerde boyle bir gezi ben yapamazdım herhalde tebrikler...

Scudo

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
hu_handan,

Güzel temenniler için ben teşşekkür ederim.
Torunlara anlatacak o kadar çok gezi ve yer varki...
Hedef torunlara anlatmak değil torunlarla beraber pedal basmak.

Hasan Hakan,
Çocuklu fotoğraflardan o kadar çok var ki inanın koymaya çekindim. Sonra okuyanlar "bunlar da nasıl bisikletçi, bisiklet ile gezi yapmışlar hiç bisiklet fotoğrafı yok" demesinler diye konu dışı fotoğraflara pek yer vermedim. Beğendiğinize sevindim.

İlerleyen senelerde Yurtiçi ve Yurtdışına bunun gibi ekstrem denebilecek planlarımız var. Sizi de bu turlardan haberdar eder, vaktiniz uygun olursa beraber pedal basarız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2007'den beri dokunulmamış bir başlık.

Hâlâ doğuya gitmekte tereddüt eden bisikletçilerin olmasına şaşırıyorum aslında. Oraların televizyonda gösterilmeyen güzelliklerini bisikletle keşfetmek bambaşka bir duygu. Hatta bir ayrıcalık. Kiliseler, camiler, kaleler...

Ben oturup bir doğu rotası çizeyim en iyisi yaz için.

cape2cape

Üye
Tepki
25
İsim
yolcu
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar. 2018 yaz ayında antalya hatay mardin batman şanlıurfa diyarbakır van ağrı kars ardahan hopa şehirlerini kapsayan bir tur yapmak istiyorum. Sizce güvenlik problemi olur mu? Daha önce doğu da uzun tur yapanlarınız oldu mu? Teşekkür ederim...

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cape2cape Bende yaz aylarında Ankara dan Adana,Gaziantep üzerinden Şanlıurfaya kadar bir tur yapacam inş.Bendede bazı çekinceler vardı ama kesin karar verdim gideceğim kamp yeri olarakta benzinlik yakınlarını seçersem sorun olmaz diye düşünüyorum...

Zaten turu gündüz yapacağınız için gönlünüzü ferah tutun hiç birşey olmaz Evelallah...

• Beğen
Tepkiler: cape2cape

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@bhr42
Gideceğiniz rotalardakiyapılan turları araştırıp okursanız size çok faydası olur nerede kamp yapılması uygun nerenin yemeği güzel vb

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Millet Afrika'da turluyor savaş açlık hastalık kol geziyor. bizim ülkemizde kamp yapılamayacak bisiklet surulemeyecek yer yoktur bence. Kamp yeri seçimi ile ilgili herşey ülkemizin doğusu için de geçerlidir. Hatta şunu söyleyeyim buralarda köyler turizme açık kalabalık yerler olmadığından eğer köy yollarında giderseniz çadırı kullanmanıza gerek kalmayabilir. Erzurum'da doğdum büyüdüm ve ailemdekilerin görevi dolayısıyla kısa ziyaretlerle de olsa birçok ilin insanı ile hasbihal ettim. İçiniz rahat olsun tekerinize taş değmesin.

Tepki
191
İsim
Behçet
Bisiklet
Specialized
Güneydoğu'da Batman ilimizde Yollar asfalt ve dümdüz Diyarbakır Ovası yoluna kadar en çok %7-8 in rampa mevcuttur. Yolların yüzde doksanı Neredeyse dümdüz ve sürüşü çok zevkli. haftanın pazar günü seyrek bir trafik oluyor yollar da gayet güvenli.

• Beğen
Tepkiler: cape2cape

cape2cape

Üye
Tepki
25
İsim
yolcu
Bisiklet
Diğer
Cevap veren herkese teşekkür ederim.özellikle ilk görev yerim olan köye(taşıkara/siverek/şanlıurfa) gitmek benim için çok güzel olacak...