Doğu ve güneydoğu anadolu bisiklet turu tavsiyeleriniz

Scudo

kadir47

Üye
Tepki
15
İsim
kadir
Bisiklet
Carraro
Öncelikle mardine uğrarsanız muhakkak misafirim olmanızı isterim.
Bence çizdiğiniz rota hem güzel hem temiz bir güzergah sıkıntı olacağını pek tahmin etmiyorum

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
Antep-iskenderun yapmıştım, çizdiğin rota d400 galiba. O yol tek şerit, emniyet şeridi yok denecek kadar dar, çok bozuk ve kamyon dolu. Orası için alternatif bak istersen. Nurdağına kadar kötü sonra gayet güzel.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
malatya, erzincan, erzurum üzerinden gitmenizi tavsiye ederim. maksat urfa-mardin görmekse bişey diyemem. güzel şehirler.

• Beğen
Tepkiler: cape2cape

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Hasankeyf'ten sonra rotanızı Diyarbakır'a çevirmenizi tavsiye ederim doğrusu. Batman - Hasankeyf - Mardin - Diyarbakır - Siverek - Şanlıurfa yapmanızı önerebilirim.
Diyarbakır doğuda gezip görmeniz gereken şehirlerin başında olması gereken, gelişmiş büyük bir şehir. Güvenlik açısından da sorun yok. Tek sorun havaların aşırı sıcak olması özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında. Her zaman kapımız açık. Düşünürseniz rota değiştirmeyi haberim olsun!
Saygılarımla.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@cape2cape rotanızın Kars’a (Erzurum’a dönmüştük) kadar olan kısmını Osmaniye’den başlayarak pedaldadık. Van gölünün üst kısmından (Ahlat,Adilcevaz,Erciş) gitmenizi tavsiye ederim. Daha çok görülecek yer var. Yalnız Akdamar adasına gidecekseniz Erciş’ten Gevaş’a kadar gidip geri dönmeniz gerekir. Şimdiden iyi yolculuklar.

+

Güvenlik konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ama en az 3 kişi giderseniz birbirinize yarenlik edersiniz daha keyifli olur

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hem batıda hem de doğuda yıllarca bisiklet sürdüm. doğu batıya göre çok daha güvenli. insanları yardımsever. başınıza bir şey gelirse sizi asla yalnız bırakmazlar, asla aç kalmazsınız, konaklayacak binbir yer bulursunuz. batıda hırsızlık, kapkaç vs çokça yaşanırken doğuda böyle şeyler çok nadir gerçekleşir. terör olaylarını dert etmeyin öyle bir şeye denk gelme ihtimaliniz çok çok düşük. en büyük risk bence köpekler :) doğubeyazıt'tan tatvan'a kadar yola ve insanlara kefilim. burada onlarca dünya turcusu ağırladım. hepsi de geldikleri için gayet memnundular. kültür farkı var evet, sürücüler biraz daha dikkatsizdir, sizi görenler şaşıracaktır bisikletle gezen deli gözüyle bakacaklarıdır onu da dert etmeyin. ilkbaharda van'dan iran'a oradan da ermenistan'a gideceğim bisikletle. Sonraki yıllarda daha da doğuya gitmek gibi bir niyetim var. avrupayı değil doğuyu merak ediyorum.

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçtiğimiz yaz Ankara dan Adana Gaziantep Şanlıurfa şeklinde bir tur yapmıştım.Ben eskiyoldan gitmiştim sadece Akçatekir rampaları beni zorladı biraz ama değdi doğrusu çok güzel bir rota çadır konusundada hiçbir sıkıntı yaşamazsın gözüne kestirdiğin yerde kurabilirsin.Halkta son derece sıcakkanlı onu söyleyebilirim.Hiç düşünme çık yola..

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu konuyu açan arkadaş konuya özen gösterip yazılanlara tepki versin bi zahmet

@Yegah
Yegah kardeşim tüm bu açıklamaları ben kendime zul adlederim . Böyle bir ayrımcılık belki de dünyanın hiç bir coğrafyasında yoktur . Konu daha baştan kadük doğmuş konuyu açan forumdaş soruyor

Doğu ve güneydoğu çok mu riskli?

He canım çok riskli.. aynı barış gelini hikayesi gibi kadın İtalya’dan yola çıkar Marmara’da tacavüze uğrar ve katledilir . Hatta tacavüzcüsü maktülün kamerasını alır ve bir düğüne gider ve o kamerayla düğünü ölümsüzleştirir .. sen kendi florandan dışarıya çıkma . Hep orda kal hatta mahalle turu yap çarşıya Pazar’a git ....

jestercat

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Mirza
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Mosso
ben de bu yaz doğu anadolu turu yapmak şstiyorum ama tek endişem köpekler

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dunya'nin neresine giderseniz gidin hayvanlardan daha cok korkmaniz gereken tek varlik "INSAN" bence.

• Beğen
Tepkiler: A.l.t...

Levent11

Aktif Üye
Tepki
980
İsim
levent
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yola Hopadan başlayacaksanız Ardahana kadar tırmanacaksınız. Şavşat Ardahan arası Sahara denilen bir bölüm vardır virajlı ve bol eğimli ama doğası harikadır(oralarda fotoğraf çekip buradan paylaşırsanız çok sevinirim.).Burada Laşet diye bir tesisi vardır orada dinlenebilirsin.Konaklama vardı.Alabalığı güzeldir(5 yıl oldu ben geçeli). Şavşatta karagöle uğramaya çalışın çok güzeldir.

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cape2cape
Her ne kadar Doğu ve Güneydoğu turu olmasa da hem Temmuz ayında hem de Hopa'dan başlayacağınızı düşündüğümüzde ; o tarihlerde Hopa'dan başlayıp Kemer'de bitecek olan şöyle bir organizasyon var.Çok farklı bir deneyim olacaktır
(link)

Bu da forumdaki konusu (link)